Adım Adım İstenilen Vücut, Günlük

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve HakanE. tarafından 30 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. HakanE.

HakanE. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tekrar merhaba herkese, ilk olarak yetkili birisi, ilk mesajımdaki fotoğraflarımı silebilir mi?

Konu üstünden 3 ay geçti, başlarda foruma uğrayamadığımdan yazamadım zaten bir gelişme de olmadı, spor salonuna yazılamadığım için herhangi bişi yapmadım.. (Çeşitli sebepler cart curt gidemedim salona)
    Fakat dün itibariyle yazıldım ve ilk antrenmanımı yaptım tabi ısınma gibi birşey oldu, biraz sonra da 2. antremanıma gidicem.
    Programı salondaki hoca yaptı benim elimde yok şuan, hareketleri gösterdi ama isimlerini bilmiyorum, bugün gelince antrenman ve yemek programımı paylaşıcam.

2. HakanE.

HakanE. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tekrar merhaba herkese, ilk olarak yetkili birisi, ilk mesajımdaki fotoğraflarımı silebilir mi? Sanırım görmediler.

Antrenman programımı paylaşmak istiyorum

Yavaş yavaş kasları açtığımız için düşük başladım, ağırlıklar 10-15 Kg şimdiye kadar.
    3 Gün art arda gittim, yarın da gidicem ama 3. günün aynısı olcak program. Pazar günü dinlenme. Beslenmeye de bu akşam değincem şimdiye kadar herşey istediğim gibi gidiyor, çalışmadan dolayı da olsa az birşey kasların şişmesi çok güzel birşey.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:40 ----------

Bu arada başlangıç ölçülerimi vermeyi unuttum, spora başlamadan önce ölçü kilo boy;

3. HakanE.

HakanE. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Antrenman programı yeni başladığım için hergün sabit, gün gün set sayısını artırıp az kiloda forma girdim.

Antrenman ve bugünki beslenme programım;

dün yediğim fazla yumurta sonrası alışık olmadığımdan yumurtadan soğudum, bugün ara verdim az az artırarark gitmeyi düşünüyorum

antrenmanda ağırlıklar 15-20 kg olarak ayarladım

4. HakanE.

HakanE. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    18-04-2012

Bugün dinlenme günüydü

Beslenmem dünkinden farksız denilebilir, akşam yemeğinde (birazdan) tavuk olucak sadece.

5. HakanE.

HakanE. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Dinlenmenin ardından aynı programı yine uyguladım, tüm hareketler 4 set.

Fakat bir sorum olucak okuyan varsa; ben şimdi bi harekette 25 kg ile başlıyorum, 1. set kolay, 2 set zorluyo, 3. set iyice kasıyo, 4. set ağırlığı 20 ye indirmemde bi sakınca yok di mi? bu iyi bi strateji mi?

6. HakanE.

HakanE. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Buralar 1 yıl sonra çok değerlenecek şimdi konuya bakan olmasa da :)

Bugün sabahtan akşama kadar okul sonrasında sınavım olduğu için antrenmana gidemedik. Beslenmemiz sağlamdı yine de. Özellikle karbonhidrat sonrasında da proteinin dibine vurdum doğal olarak..

Uyku düzenimde sıkıntı var bu aralar ama yine de kafan 7-8 saat uyuyorum, düzen bozuldu sadece..

Yarın antrenmanı sabah yapmayı düşünüyorum, sonrasında sınavım var. antrenman sonrası kendimi çok dinç hissettiğimden bi değişiklik yapıcam :)

Bu arada vücutta bu belli olmuyor fakat kendimdeki gelişimi az buçuk hissediyorum..

7. HakanE.

HakanE. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı program devam..

2 bugünle birlikte 15 günü geride bıraktım sporda.
    Ilk gün antrenmandan önce tartılmıştım, tam 63 kg gelmiştim, bugün antrenmandan sonra tartıya çıktığımda 66,9 kg gördüm.
    yarın da antrenmandan önce tartılcam aynı gelirsem, bu benim için harika..

15 günde 4 kg süper birşey olur benim için. (tartı aynı)

8. west67

west67 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Zonguldak
    Daha bişe yazmak için erken ama bence o yediğin maximus yerine kesinlikle başka bişe koy bence ( başka bi çikolata değil tabiki :D ) Ama antrenman sonrasındaki kalabilir.akşamda tavuk balık türevi şeyler tüketmeye çalış öğlen içinde aynı şey geçerli

9. HakanE.

HakanE. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı program devam, ağırlıkları ilk başladığımdan beri 15 kg artırdım, rahat yapabiliyorum.
    Cuma günü ölçüm var, somut belirtiler görmek istiyorum.

10. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Ya yeni başlayan birine niçin bench press verilir bir türlü anlamam. Düşük ağırlıklarla bence hiçbir etkisi ve faydası olmayan bir hareket. İleride ağırlık artıman da çok zor bu şekilde.

Ayrıca behind neck press i de eğer barla yapıyorsan o da başlangıç için ağır bir hareket.

Ben başlangıç seviyesi için hep makina öneririm. Eğer tavsiyeme uyarsan bence bench press yerine, salonunda varsa press-machine, yine aynı şekilde behind neck press yerine de shoulder press machine kullan.

Hem ayn bölgeyi çalıştırır, hem de bu spora yeni başladığın için uygun ağırlıkları seçmen, hareketi nizami yapman ve ağırlıklarını yavaş yavaş artırman daha mümkün olur.

Ayrıca başlangıç programındaki hareketler aynı olduğu için 3 gün üst üste gitmek overtraining den başka bir işe yaramaz. Bu şekilde gitmek yerine arada 1 gün dinlenerek haftada 3 gün gitsen daha sağlıklı olur

HakanE. bunu beğendi.
  11. HakanE.

HakanE. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    2 Hareketi de makineyle yapıyorum, hatta hepsini makineyle yapıyorum listedekilerin, salon o konuda baya iyi tüm makineler mevcut. Ağırlık artırma işini iyice yavaşlatıyorum, sağlam tabiri caizse kasları oturta oturta ilerlemek istiyorum.

Son dediğini de dikkate alıcam, aslında benim için de 3 gün gidip 1 gün dinlenmek gayet iyi oluyo.

Sağolasın yorumun için.

Fotoğraflardan ziyade yarın beden ölçülerimi paylaşıcam, ben de yeni öğrenicem.. Açıkçası yarını sabırsızlıkla bekliyorum..

3 gün gitmiştim, bugün off day..

Sayfayı Paylaş