Acı ve tekrar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xbress70 tarafından 1 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xbress70

xbress70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar kafama takılan bir yer oldu ve forumda araştırdım tam istediğim cevabı bulamadım .
    antremanlar da tekrar sayısına pek takılmiyorum genelde 12 yi geçiyor
    mesela hareketi yapmaya başlıyorum kas 12 13 tekrar a gelince yanıyor ve yanmaya başladığında burak miyorum 5 tekrar daha yapıyorum setlerimi sürekli böyle yapıyorum yağ yakimi yapıyorum bir zararı olur mu .

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tekra isini degil agirligi artirman gerekiyor.

Created By Loss bunu beğendi.
  3. xbress70

xbress70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    agır gırıyorum 10 tekrarda tanıyor agırda fakat zorluyorum fazladan 5-6 kere daha arnold um bır sozu vardı kas acıdıktan sonrakı tekrarla yapılır nır ınsanı ayıran en buyuk nokta budur dıyordu ...

4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    arnold şampiyon olmak isteyenler için söylemiştir proların işi bu tekrar saymazlar özel doktorlar steroidler iyi beslenmeler derken tabiki fazladan tekrarlar yapabilir 6 günde çalışırlar amatörler için ağır girmek tabi hareketi doğru yapmak şartıyla idealdir kaldıki arnold zamanında çok ağır çalışmış daha çok temel hareketleri tercih etmiş bir spordur

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    8 tekrar araliginda yapabilecegin bir agirlik secersin eger son set son tekrarda halen kaldirabilicek gücün kalirsa 1-2 tekrar daha yapar 10-12 tekrarla son buldurursun eger halen 12 tekrardan fazla yapabiliyorsan bilki VG degil fitnes yapiyorsun,agirligi artirman gerekmekte.
    senin dedigin gibi oldu Arnold öyle diyor diye hafif agirliklar secerek 8-12 tekrar yapacagimiza 20 tekrar yapalim,neden arnold öyle dedi ??yok böyle bisiy,arnoldun söyledignin sen biraz yanlis algilamissin.

Balboa7 bunu beğendi.
  6. xbress70

xbress70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Bekci bunu beğendi.
  7. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Hipertrofi için 8-12 arası ideal araştırılmış bir şey 15 yapacagına ağırlıgı iyi seçip 10-11 yapsan daha iyidir

Sayfayı Paylaş