Aşırı Zayıflığa Ne Önerirsiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CryBlood tarafından 1 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. CryBlood

CryBlood Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar BodyForumTR ailesi,

Yaşım 20, 1.83 boyum var fakat 50-55 kilo arasında bir kilo değerine sahibim. Son derece iştahsız bir kişiliğim var. Uzun zamandır kilo almak istiyorum fakat neyin nasıl yapılması gerektiğini bilmediğim için bir ilerleme kaydedemiyorum. Günlük yaşantımda hareket etme sürem oldukça düşük seviyede, sürekli bilgisayar başında iş yapmaktayım. Abur cubur dediklerimiz (kraker, cips, kek, çikolata) fındık, fıstık, yaban mersini yemekten hoşlanıyorum sanırım bu kuruyemişler yüzünden iştahım kapanıyor ama bana kilo almak için ne önerebilirsiniz? Hormonal değerler normal değerde tek sıkıntı kansızlık fakat kilo alımına o etki sağlar mı bilmiyorum. Protein tozu kullanmamı öneren arkadaşlar oldu fakat marka vs belirtmediler siz neler tavsiye edersiniz?

İkinci bir konu ise bileklerim aşırı zayıf bunları bir derece daha kalın yapmak istiyorum ve bilgisayar kullanımına bağlı omuzlarım düz durmak yerine öne doğru ilerlemiş vaziyette yani daha tanımlayıcı olmak gerekirse omuzlarım düz bir çizgi olmak yerine V veya U harfıne benzemeye başladı. Bunları nasıl düzeltebilirim. İnternette satılan 5li setlerden almayı düşünüyorum sizce bir katkısı olur mu bana?

Kendimi biraz geliştirebildikten sonra fitnessa yazılacağım ilk etapta ortaya çıkabilecek bir seviyeye gelmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler...

2. lejyoner2482

lejyoner2482 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Güzel bir beslenme düzeninin yapılması gerek bol proteinli olacak bir şekilde.

Spora başlamanız lazım boş zamanlarınızda zaten 1 saat vardır spor için yeter ve artar.

U durumu spora başladıktan sonra duruşunuz zaten düzelecektir kafanıza takmayın.

Kolay gelsin.

3. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Kahvaltı olmazsa olmaz.Yemek saatlerın belirli olsun düzenli beslen.

4. CryBlood

CryBlood Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Evde mekik, şınav tarzı temel spora başlamış bulunmaktayım. 1 ay sonrada yakındaki spor salonunda hoca eşliğinde sporuma başlayacağım. Tavsiyelerinize uyacağım. Tekrar teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2016 ---
    Değerleri yorumunız için teşekkürler. Kahvaltı zaten yapmaya çalışıyorum. 2 dilim ekmek, 1 yumurta, 1 bardak süt, peynir, zeytin birde sabahları aç karına üzüm pekmezi kesinlikle yiyorum. Dahası da artık sofrada ne varsa deyip az da olsa yemeye çalışıyorum tabi fazlasını iştahtan dolayı yiyemiyorum. Sabah ve öğlen yemeği dışında diğer yediğim öğünlerin saatleri tam belli olmuyor. :( Tavsiyeler için teşekkürler.

Son düzenleme: 9 Nisan 2016
  5. ReturnOldSchool

ReturnOldSchool Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    1. Makarna pilav bulgur yogurt lor baklagil tuketin bileginiz zayifliktan ince sabahlari kesinlikle yumurta +yulaf+lor yiyin sinav cekmeyin isterseniz bileginiz zayif cekmeyin sakatlik olabilir incitebilirsiniz tavsiyem tavuk makarna bulgur pilav bunlari mumkun oldugunca alin kilo almalisiniz

6. athhajar

athhajar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Spor yaparak günde 4 öğün sağlıklı beslen 3-4 ay sonra görüşelim.

7. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    ştahımı kapatıyor dediğin abur cubur şeylerin seni kilo aldırması lazım zaten normal şartlarda. Heralde sadece abur cubur yiyorsun, hiç normal yemek yemediğin için vücut abur cubur yediklerinin kalorisini yakabiliyor. Normal yemek üzerine abur cubur yesen kocaman göbek yaparak kilo alırsın :D

Benim boy 172, kilom 65 ile 66 arasında değişiyor. Buna rağmen bana zayıf diyenler var ama üzerimde kıyafet yokken göbeğim var. Etine dolgun göbeği olan bir erkeğim yani üzerimde kıyafet yokken. Ben zayıf olduğumu düşünmüyorum ama bazı insanlar zayıf olduğumu söylüyor. Adamlar zayıf görmemiş heralde bana zayıf dediklerine göre.

Sayfayı Paylaş