Ağırsağlam 3x5

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve justdevelop tarafından 6 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. maynames

maynames Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
  2. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    haftada 3 gün full b yapıyorsun sanırım 40 45 dk antrenman bitiyor heralde çok iyide niye 1. gün squat diğer gün front squat onu anlamadım bide niye 3 kez kasları yıkıma uğratıyorsun onun yerine 1 kere yık bir kere pompala

3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Öyle birşey yok.daha az hacimle fazla sıklık daha iyi doğal sporcular için.öyle bir idmanda gidip bacak öldüreyim "bro" pekte olmuyor dostjm.böylesi çok daha iyi ve çok güzel bir program

NeverEnough ve Güç ve Fitness bunu beğendi.
  4. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    bro mu kardeş ağırsağlamın yanında talha var biliyorsun 6 yıllık bizim spordan sana 6 yıllık 2 kişi gösteririm hepsi tek bölge çalışıyor ağzın açık kalır:) ben ful b yaptım hiç bir şeye yaramadı sende yarar ama bende çok nadir de olsa full b yapıyorum

5. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    hocam bir fotoğraf atarmısın birde kaç aydır bu sporu yapıyorsun ona göre bende sana bakıp full b iyi derim ağırsağlam reis 4 yıldır bu vg yapıyor son 1 yıldır fln pw yapıyor 35 cm kollu yüzde 8 yağ oranında 180 cm boylarında biri arkadaşım hocasını gösterdi yarışmaya katılmış ertuğ evrekliye karşı yarışmış ilk turda elenmiş adam doğal 4 yıllık sporcu split çalışmış ağırsağlamda 4 yıllık vg ci buda 4 yıllık vg ci biri 35 cm kol diğeri 43 cm yüzde 5 6 yağ oranı daha diyecek bir şey zaten yok sen geliştiğini vy bir başkası full b den geliştiğini söylüyorsa bir şey diyemem ama dediğim gibi at fotonu bakıyım ne kadar sürede yapmışsın sonra diyim bu bu süreye göre iyi bende yapıyım full b sonrada susuyım

sergen turaman bunu beğendi.
  6. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Korelasyon nedensellik göstermez, basitçe şu öyle yaptı öyle oldu, bu böyle yaptı böyle oldu bir b.k ifade etmez. Başlangıç seviye sporcuların büyük kısmı için tüm vücut programları daha uygundur. Sizin için daha iyi olabilir ya da olmayabilir, başkası için daha iyi olabilir ya da olmayabilir bu fark etmez, genel ve öncelikli öneri tüm vücut programı olmalıdır. Hakkını vererek 3 ay denersiniz, gelişmede sorun varsa bölgesel düşünebilirsiniz.
    43 cm. kol %5-6 yağ oranı, doğal, kusura bakmayın yaşım 45, saçmalığa tahammülüm yok

7. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    ister inan ister inanma beni alakadar etmez arkadaş adamın fotosunu gösterdi 2. benim salon hocalarım yeni başlayanlara full b program yazar 2. ay üst alt diye ayırırlar 3. ay ise göğüs-biceps,sırt-arka kol,bacak-omuz yazarlar sonrada 1 sene olunca ise göğüs,sırt,kol,bacak-omuz yazarlar.3 ay full b yaptım tabi spora başladığım ilk 2 ay full b yaptım ama 5 ay öncede yine 3 ay full b yaptım herkesin lafı küçülmüşsün erimişsin lafı oldu.

8. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Fotoyla birlikte geçmiş 6 sene için 3 ayda bir kan tahlili sonucu varsa inanırım, yoksa tüm vücut geliştirmecilerin doğal olması sözü kadar doğrudur :)

9. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    prof vg ler hakkında doğrusun adamlar doğalım diyor ama değiller şöyle anlatayım adam benle aynı boyda 4 yıldır spor yapıyor buda 20 kg kas yaptığını güsterir bu kişi 60 kg kas kütlesi ile spora başlasa 80 kg kas kütlesi eder ki bu kişi 80 81 kg ağırlığında yani atletik fizik ile vg arasında bir yapısı var bence 4yıllık bir adamın 80 kg 5 yağ oranında olması pek bir şey değil bu benim düşüncem haa çevremde 5 yağ oranına düşüp 83 kg 9 yağ oranından 73 kg 5 yağ oranına düşen insanlar oldu tabi bu insanlar sırf kas kaybetmiş kişiler.sana son bir şey diyeceğim oda şu çevremde 6 yıl spor yapıp 85 kg 6 yağ oranında doğal olarak gelişen çok insan var bazı insanlar var yapar bazıları da sadece konuşur ve ben konuşanlardan olmıcam yapanlardan olucam umarım sizde yapanlardan olursunuz ben şuan diyetteyim hedefim 5 yağ oranı 77 kg olmak şuan 83 kg 10 yağ oranım var eyer hedefime ulaşırsam o zaman bu bağsettiğim abi de doğaldır
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Haziran 2017 ---
    abi sana son şey diyeceğim dağa konuşmıcam sen pw ve cross fit yapıyorsun instagramda fotona baktım senin yaşında olup cros fitt yapan ve senin 2 katın olan insanlar var 2. benim babam 60 yaşında adam hayatında birkere eline dumbel almamış ama kürek sporu yapmış diyete girse 2 nizi aynı fotoya koysak seni gölgede bırakır daha diyecek bir şeyim yok herkes bir şey biliyor herkes idaa ediyor ben en çok bilirim diye sende öyle attığın videolarında verdiğin bilgileri besyo da okuyan çoğu kişi biliyor ama asıl olay bilip hava atmak değil bildiklerini kendinde uygulamak bazıları ağızdan konuşur bazılarının ise vücudu ve yaptıkları konuşur

Son düzenleme: 8 Haziran 2017
  10. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Doğal yoldan 4 yılda 20 kg. kas yapmak, sana şimdiden kolay gelsin.
    Benim instagramda kas gösteren bir tane bile fotoğrafım yok, zaten vücut geliştirmeci değilim ki sağımı solumu gösterme meraklısı olayım. Ben zaten yapanlardanım ama anlaşılan senin standardını tutturamamışım :)

sergen turaman bunu beğendi.
  11. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Sen bi başarını atarmısın? Ama 20 kg curl değil sağlam bişey.yada vucudunu at görelim bakalım.bu arada yüzde 5 yağ oranına inmede başarılar olimpiyada görürüz heralde
    https://www.bodyforumtr.com/threads/5x5-vucüt-güncel-halim-liftlerim-hakkında.131807/page-2 50 kgden 64 kgye çıktım 8 ayda.ameliyattan çıktıktan sonra 8 ayda. En son sayfada liftlerim fotom var.fullbodyla hadi bakalım sıra sende sen at bakalım fotonu

Güç ve Fitness bunu beğendi.
  12. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    bak yıllardır pw cross yapıyorsun ama 160 kg squat basabiliyorsun 20 kg kas yapma kişi ilk sene 10 2. sene 5 3. sene 3-4 4. sene 2 kg kas yapar bu acayip şey değil bunu bütün s cebecide ağırsağlamda netteki siteler de hepsi söylüyor bunları ben bir yerimden uydurmuyorum [ÖZET] Vücut Kaç Ayda Yapılır? Kas Geliştirme Gelişim Hızı - YouTube Fitness Modelleri Naturel mi ? - YouTube al sana 2 tane video daha nediyim sen 4 yılda 20 kg kas yapmaya imkansız demişsin ama o tablodakileri toplarsan 20 kg ettiğini görürsün
    ben çok başarılıyım demedim ki:) sana ne dedim önce sonra fotonu at gelişimine bakayım o zaman deyimki full b iyi diye olay bu kadar basit.bide güzel gelişim bende yapıcaktım seni görünce 5x5 yaparım artık bir ara kesin .bide geçmiş olsun .sana attığım o yukardaki mesajı bir daha oku ben ne çok iyim diye idaa ettim ne söyledim sadece hedefimin 77 kg 5 yağ oranı olduğunu söyledim yaptım demedim yapmak için uğraşıcam dedim:) yd yaptığımı idaa hiç etmedim.

Son düzenleme: 8 Haziran 2017
  13. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Furkan'ın bahsettiği 4 senede 20 kg. kas genetik üst limittir, genetik potansiyel dışında çalışma disiplini gerektirir, genetik potansiyelini bilemem (gerçi baban benden kaslıymış dediğine göre) ama şimdiden senin oraya varamayacağını söyleyebilirim.
    Aramızda kalsın ama beğenmediğin kaldırış sonrası kendi yaş kategorimde Avrupa Şampiyonasında Altın madalya aldım. Hafif bir kilo ama tahminimce o kiloyu sırtına aldığında ayakta duramayıp kağıt gibi katlanırsın, istersen dene ama ben mesuliyet kabul etmem.
    Anlamadığın konularda sağa sola laf yetiştirmek yerine salona gidip antrenman yap.

Ackres bunu beğendi.
  14. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    1.si ben pw değilim 2.si tebriık ederim 3.benim oraya varamıyacağı mı söylemişsin :) ... 4.sü genetik potansiyel demişsin 4 yıl spor yapıp bizim sporda 20 kg kas yapan çok var yapamayanda var yanlış beslenmeden dolayı vs 5.si 160 kgde bana 2 ye katlanırsın demişsin sadece :D:D:D cevabım bu smith squatta 170 kg 5 tekrar yapmışlığım var onca insanın önünde hayatımda bir kere olsun güç çalışmadım sen ise güç çalışan birisin bir pw ile bir vg karşılaştırıcak kadarsın daha ne diyim:) son bir şey [​IMG]ağır kaldırıp egomu şişirip sakatlanıcağıma squatta takarım 5 kg plakaları çalışırım daha iyi hadi eyvallah:cool:

15. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Doğru diyorsun, zaten ancak 5 kg. la çalışabilirsin, sana kolay gelsin, dikkat et sakatlanma :)

16. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    senin gibi egomu tatmin ediceğime evet 5 kg ile çalışırım ama sakatlanmam ben senin gibi ağır çalışmıyorum zaten amacımda bu değil kasları büyütmek 45 yaşındasın ama konuşmalarında bir meymelet yok daha benle konuşma senle konuştukça seviyem düşüyor

17. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Tamam aynı fikirdeyiz işte, 5 kg ile çalış sakatlanma :)

18. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Şu efsane tartışmayı 2 yıl sonra okuyorum hahahahah.

Arkadaşlar, sıkı bir full body veya çok bölgeli antrenmanları savunan biri olarak şunu söylemem gerek. Hangi sistemi çalışırsanız çalışın, kasa yüklediğiniz şiddet artmadıkça asla gelişemezsiniz. Powerlifter’ların büyük olmasındaki en temel sebep budur. Hah ancak kası değişik açılardan da izole çalışarak daha estetik hale gelinir mi? Ebette ama bir powerlifterın derdi bu değildir zaten.

Ancak haftada 1 kez 4-5 hareket 3x10 yaptığınız o antrenmanlar ile kaslarınız 1-2 sene geliştikten sonra gelişme durur. Sonrası malum, aga bana testo lazım.

Sayfayı Paylaş