Ağırsağlam 3 günlük yağ yakma programı hakkındaki düşünceleriniz ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kimyamuh tarafından 17 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    1.gün:
    Squat +Burpee 4 set superset x 5(squat ) -10 (burpee)
    Lunge +Kettlebell Swing 4 set superset x 5 (lunge ) - 10 (kb swing )
    Bench Press 5x 8-10 tekrar
    Side Plank + Oblik Twist superset , yapabileceğinizin maksimumu

2.gün:
    Deadlift 5 set x 1-5 tekrar , piramit set
    Barfiks ya da Pulldown 4 x 8
    T bar row ya da Cable Row 4x8
    Dambıl Curl +Triceps Pushdown 4 x 8 superset

3.gün:
    Bench Press + Plyo Lunge 4 set superset x 8 (press ) - 5 (lunge )
    Overhead Press 5 x 8 tekrar
    Cable Fly 5 x 8 tekrar
    Mekik + Leg Raise 4 x 8 superset

arkadaşlar program bu. bu programı 123-123 şeklinde ya da 1-2-3-1-2-3 şeklinde uygulayabiliyoruz. haftada 3 gün olacağından benimki kardiyo yapmamı da tavsiye ediyor.haftada 1-2 kez.benim hoşuma gitti. en yakın zamanda bu programa başlıyorum. zaten hepsi yaptığım hareketler.

bu programı yapmış arkadaşlar var mı ? başarıya ulaşan oldu mu ? kendi blogunda yazan yazıda yüksek ağırlık kullanmamızı tavsiye ediyor , ki zaten tekrar sayıları da buna uygun.

bir sorum da kardiyo ile ilgili. kardiyo için ayrı gün ayıramıyorum. 30 dk lık hafif kardiyoları bu antrenmanların sonuna eklemek ne kadar mantıklı ?
    bench press yerine , yani barbell press yerine dumbell press yapsam sıkıntı olur mu ?
    plyo lunge ı yapamıyorum. Normal lunge yapıp tekrar sayısını artırsam ne kadar mantıklı olur ?

Kilo:98 , boy :1.80 , yaş :28 , spor geçmişi : 6 ay (split program )

hepinize vereceğiniz cevaplardan dolayı şimdiden teşekkür ederim. saygılar dilerim.

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yağ yakmanın sporla ciddi alakası yok. Tamam spor yapınca yakıyorsun ama aslolan beslenme.
    Yani bir insan haftanın 6 günü spor salonuna gidip deliler gibi çalışıp, kilo veremeyebilir hatta kilo alabilir(Benim geçmişte başıma gelen gibi:))

Ama beslenme programını düzenlersen, hiç spor yapmadan da kilo verirsin.

Ama kas kaybının az olması için, ağırlık sporu ile beraber diyet yapmak daha iyidir tabi.Ama yağ yakmada, öncelik diyettir. Çünkü öğrenci isen ya da bir işte çalışıyorsan, zaten az buçuk bir hareket halinde olacaksın.

3. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    programda bir haftayı tamamen yaptım. gerçekten çok güzel. aynı zamanda kalori saymaya başladım ve vücudum çok rahatladı.

Sayfayı Paylaş