Ağırlık Sehpası Tavsiyesi

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve cqi9999 tarafından 5 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 170 üye.
  1. asilprens

asilprens Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım cvp vercek kimse yok :(

2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    2 tane çok kullanışlı agırlık sehpası,(makine değil serbest ağırlık .)
    Salonda uyguladıgınız hemen hemen birçok egzersizi uygulamak mümkün,
    ama fiyatıda baya iyi ,
    Böyle bir şeyi kendimiz yaptırmaya çalışsak ne kadarı bulur acaba?
    Usta bir demirci böyle bir şeyi yapabilir mi ? yaparsa fiyatı ne kadar bulur ? Fikri olan var mı ?

Ekli Dosyalar:

3. sadas87

sadas87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar,
    ben voit T600 ağırlık sehpası almayı düşünüyorum.tavsiyeleriniz nelerdir?bench press de en fazla kaç kaldırabilliriz,diğer işlevleri kullanışlı mı?kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

4. toksin

toksin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar madem sehpa hakkındaki fikirlerimizi sorularımızı bu topicte yaziyuoruz merak ettigim bir sey war
    benim yerim pek musait değil ,bu yüzden ağırlık merkezi dediginizi 2-3 aletin birlikte oldugu ve taşıması bence biraz zor olacak olan şey yerine açılı sehpa alıp eve koymak istiyorum,sanirim bu şekilde yer değiştirmem de daha kolay olacaktir.fikirleriniz nedir?bench press olmasa da bir çok hareketi açılı sehpa ile yapacagimi düşünüyorum,yanılıyormuyum?ayrica izmir de bu tarz bir sehpayi nereden alabilirim bilen warsa yardimci olsun ltf.ya da 2. el satmak isteyen olursa özelden görüşelim
    iyi forumlar
    saygilar....

5. greger

greger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Marcy Mwb-765 Ağirlik Sehpasi

slm.herekese
    benim öğrenmek istediğim MARCY MWB-765 AĞIRLIK SEHPASI
    nın hareketli olup olmadığı. MARCY AB 4050 AĞIRLIK SEHPASI sı gibimi yani açılımı. bu sehpa gibi eğimini ayarlayabiliyormuyuz.bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.aradığım sehpa açılı hareketli sehpa.öneriniz varsa yazarsa sevinirim.

6. ekduncan

ekduncan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    ewet sanirim sehpa açısı ayarlanabiliyor fakat öndeki kısımlar pek kullanışlı olur mu bilemem? çünkü mekik yapman için ayak konulan yere ,kol çalışırken çarpabilirsin gibi gözüküyor
    tabi karar senin ;)

7. teknik

teknik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor salonu işletmesi
    Yer:
    izmir
    ben o sehpayı gördüm açılı incline , decline ve flat bench olarak kullanabilirsin öndeki aparatıda istersen çıkarta biliyorsun

8. greger

greger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Adler 8530 Mekik Sehpasi

ben 2 ay önce bu sehpayı aldım.açılı sehpa,ayarlanabiliyor.tek eksiği benç çalışırken ağırlığı bırakacak ve alacak yeri olmaması.onuda demircide yaptırdım.hem fiyat yönünden uygun hemde kullanışlı.ağırda değil.profiller sağlam.benc de 90 kilo kaldırdım.çünkü tüm ağırlığım bu kadardı.yanında 1.83cm uzun bar,Z bar ve ağırlıklar aldım.fiyatı ugun olsun diyorsanız tavsiye ederim.hareketli sehpada hareketlerin çoğunu yapabilirsiniz.scot curl parcası var ama biraz dar ve sert.onuda havlu koyarak yumuşatıyoruz.scot curl de 50 kg denetim.no problem.evde çalışacakların işini rahatça göreceği kanısındayım.salondaki sehpaların tadını vermediği aşikar.ancak vücudum kendini toplu tutsun diyorsanız yeterli olacağı kanısındayım.isteyene resminide çeker foruma eklerim.bench_O[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

9. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    http://www.pasificshop.com/pinfo.asp?pid=239&cid=35

bu tarz bir ağırlık sehpası arıyorum hem bench hem incline bench hemde omuz press çalısabileceğim .. yada gözünüze çarpan buna benzer ürünler varmı..bu ürün le squatta yapabilirim sanırım yada biraz daha yüksek olanı varsa da olur 2.el daha uygun olabilir. ..

10. teknik

teknik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor salonu işletmesi
    Yer:
    izmir
    geçenlerde bir arkadaşım ordan aldı 6 taksit süper sehpa eve zor götürdük 90 kğ var sanırım kutusunda ağırlığı yazmıyordu. 480 ytl peşine bıraktılar 500 e 6 taksit aldık . spor salonlarında kullanılan sehpalar gibi bence git pazarlık yap izmirdeysen internet fiyatı biraz pahallı nedeninide sordum kargo ücretinden dolayıymış

11. desci

desci Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bosnak, ben de
    MARCY Marcy MWB 2001 Bench Sehpası'na baktım fiyat biraz yüksek ama görüntü ve dayanıklılık bakımından oldukça iyi gibi. ama nerden bulunur alınır bilmiyorum, internette araştırdım stokta yok maalesef.

12. teknik

teknik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor salonu işletmesi
    Yer:
    izmir
    internete koymadıkları bir model var aynı sehpa ancak omuz çalışabilmek için üst tarafı biraz daha uzun ve oturak kısmı tam dik oluyor ben magazada denedim adamla kanka olduk sayılır cihaz gerçekten çok iyi ama 680 ytl pahallı geldi ürüne göre ucuz ama bu krızde pahallı sanırım 2 yada 3 hafta sonra internette satmaya başlayacaklar .ayrıca kısa bar almak isteyenler varsa 12.5 ytl ye kısa bar satışları başlayacakmış hemde yaylı bekliyorum ne zaman gelecek

13. cafer355

cafer355 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Finspor dan temin edilebilir. Kargosu montajı onlara ait olmak üzere 750liraya taksitle ağustos ayında Marcy MWB2001 aldım. Sağlam stabil bir sehpa. Bu parayı veririm diyen herkese tavsiye ederim.

Olimpik ölçülerde bir sehpadır yani, bench, overhead press gibi hareketlerde kullanmak için en az 213cm (7feet) bara ihtiyaç duyarsınız.

Profilleri 5cm x 10cm dir. Etkalınlığı doğru hatırlıyorsam 3mm. Sehpa ayarı uğraştırmıyor. Sehpanın arkasında bulunan squat pinleri kullanışlı ve birkaç kademe yükseklik ayarı mevcut. Ben 1.83 boyundayım ikinci kademede kullanıyorum. Daha uzun arkadaşlarda rahat ederler diye tahmin ediyorum. Sehpanın yerden yüksekliğide bence ideal.

http://images.helisports.net/3D/view_3d.php?file=marcy/mwb2001/&w=660&h=557 bu linkte detaylı inceleyebilirsiniz.

14. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Ben de voit kullanıyorum hala.Çok kaliteli olduğunu söyleyemem ama işimi görmüyor desem yalan olur.Dezavantajlarını sayayım kendimce.Öncelikle bir arkadaşın yazdığı gibi boyu yetersiz.Özellikle incline pozisyonda çalışmak işkenceye dönüşüyor.Bu pozisyonda barla çalışmak berbat bir durum halini alıyor.Barı koyduğumuz kısımın arasındaki mesafe çok saçma.Ya geniş ya da dar tutuşla çalışabiliyorsunuz.Ve ya gücünüze güveniyorsanız barı zıplatarak omuz hizasına getirbilirsiniz ki tavsiye etmem :)
    Bence eviniz yeterince büyükse ve maddi sıkıntınız da fazla yoksa paraya kıyıp kaliteli bir ürün alın.

15. mefebody

mefebody Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  16. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bende böyle birşey arıyorum bilgisi olan varmı acaba:confused:

17. metin6

metin6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam.. ayarlanabilir bir bench sehpası arıyorum fakat tutacak yeri olmasın sadece sehpa yani şunlar gibi
    http://www.ozbekspor.com/v2/detailproduct.asp?CatID=39&SubCatID=92&ProdID=1290
    http://www.ozbekspor.com/v2/detailproduct.asp?CatID=39&SubCatID=93&ProdID=1292
    az yer kaplaması ufak olması önemli benim için gerçi bu üsttekiler şekilde ufak gözükmesine rağmen oldukça büyükmüş o yüzden bana uygun değil(tabi 800 tl civarı fiyatıda acaip zaten)
    ben evde bench pressi bar kullanmadan bu sehpada dumbella çalışmak istiyorum bar yerine dumbell(YETERLİ ağırlıkla) iş görür sanırım?
    İstanbul da böyle bir yer ya da internetten tavsiyesi olacak olursa memnun olurum

rekliox bunu beğendi.
  18. teknik

teknik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor salonu işletmesi
    Yer:
    izmir
    http://www.pasificshop.com/pinfo.asp?pid=345 bu sehpaya bak derim çok güzel izmirde arkadaşımın salonu var bir tane aldı o kadar beyendi ki aynı gün içinde bir tane daha aldı . resmini gönderdiğin sehpa izmirde barcın spor da var showroom larında ama söylediğin gibi fiyatı 750 ytl . bu sana resmine bakdedğim üründe var 290 ytl civarı beyenmemenin imkanı yok

rekliox bunu beğendi.
  19. metin6

metin6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    işte bu sehpalar güzel gözüküyor bunu görmüştüm pasificshop ta nette ama kurulduğunda odanın yarısını kaplayacak gibi geliyor sanki boyut olarak.. istanbuldayım rumelisporun sitesinde iki model gördüm sanki fırsat bulursam belki gider sirkecide görürüm ama sıkıldım aramaktanda şimdilik evde inclin ı halledecek bir tertibatım var (sehpanın kolaylığı ayrı tabi)bakalım yinede teşekkürler teknik

20. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    military, incline, flat, decline pozisyonlarına gelebilen minimum 150kg taşıyabilen bir sehpa arıyorum ancak tüm beğendiğim modeller stok dışı. 300-400tl civarı bütçe ayırabilirim. hakeden bir ürün için biraz daha arttırabilirim bütçeyi. sehpanın hiçbir ekstra özelliği olmasa da olur. şu an alabileceğim böyle bir ürün biliyor musunuz?

Sayfayı Paylaş