Ağırlık Sehpası Tavsiyesi

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve cqi9999 tarafından 5 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 170 üye.
  1. cqi9999

cqi9999 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar , zamanım müsait olmadığı için eve bi kaç şey almak istiyorum.sehpa ağırlık vs.. sağlam, kullandığınız veya bildiğiniz önerebileceğiniz bir sehpa varsa çok sevinirim.malum çok fazla model olduğu için büyük çelişkiye düştün. sağlam dengeli bişi olursa sevinirim.bench press te 100 kg da sorun yaratmıcak türden bişi istiyorum. yardımlarınız için teşekkürler.

mma- ve vuvu bunu beğendi.
  2. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    vuvu bunu beğendi.
  3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    geçenlerde hepsiburada'da altıs agırlık sehpası çok guzel indirime girmiş.bonus karta pesşin fiyatına 8 taksıt ve fiyatıda diğer sitelere gore 120ytl daha ucuz.ayrıca ups ile kargo bedava.hemen bir tane sipariş verdim.5 gunde geldi ama paketleme mukemmel.diğer çeşitlerine göre malzeme daha kaliteli gibi geldi bana.fiyatı190ytl.

albatros46 ve vuvu bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığı değiştirdim..bundan sonra sehpa tarzı tavsiyeleri bu başlık altında verelim..

albatros46 ve vuvu bunu beğendi.
  5. cqi9999

cqi9999 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bunu eve sokarsam annem beni öldürür :D bana daha ufak katlanabilecek tarzda bişi lazım.

6. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Normal ağırlık sehpası alacaksan (bench press, leg extension egzersizleri ile sınırlı) normal boyutta ya da biraz büyük bir şey al. Yani küçük bir sehpa alma...

Mesela ben voit ağırlık sehpası almıştım. Benim boyutlarıma göre çok küçük geldi. Hiç ergonomik değil. Hareketleri yaparken zorlanıyorsun. Zannedersem voit sehpalar 1,50 cm. boyundakiler için idealdir... Benim voit sehpada özellikle bench press te barı istediğim yerden kavrayamıyorum. Direkleri çok yakın tutmuşlar...

Kısacası alacaksan ağırlığı taşıyacak direkleri geniş bir sehpa olsun... Bir de internetten değil de bizzat görerek alman daha yerinde olur. İstanbul'da isen; Sirkeci'de Büyük Postane civarında onlarca bu tür malzemeleri satan dükkan var...

vuvu bunu beğendi.
  7. ersint79

ersint79 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    marcy mwb 765. dandik ince profilli sehpalari dusunme bence.

8. cqi9999

cqi9999 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende marcy marka ürünlere baktım zaten kaliteli gözüküolar. hocam sen bunu kullanan gördünmü ? tam bi bilgin varmı

9. ersint79

ersint79 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ben kullaniyorum ve memnunum, salondaki aletlerle karsilastiramayiz tabii ama alisveris merkezlerinde satilan sehpalar gibi degil en azindan(marka vermiym simdi). calismaya basladigin zaman sagi solu sallanmiyor, ben bir suredir salonda calisiyordum, is guc dolayisi ile gidemez olmustum bu aletle tekrar basladim.

yalniz dikkat etmen lazim, is sadece bunu almakla bitmiyor. yaninda uzun bari, kisa bari, agirliklari (kg 2-2,5 ytl, ilk etapta 30-40kg yeter sanirim yeni baslayacaksan) de alacaksin. butceni buna gore ayarlarsan sonradan supriz olmaz.

sifir fiyati biraz pahali olabilir, ben uygun bir fiyata ikinci el aldim ve verdigim parayi hak ediyor. ikinci el bulabilirsen hic kacirma bence.

10. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    ADLER WB-855 AĞIRLIK SEHPASI Hepsiburada.com da indirimde. Bence çok fonksiyonel ve hesaplı bir alet.

11. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=355454&productId=spormwb544

Ben bu ürünü almayı düşünüyorum, özellikler altında yazılı.Bu ürün hakkında beni aydınlatabilecek birileri var mı?Sizce nasıl performans açısından?44Kg vinil ağırlık içermesi dikkatimi çekti ve de Bar ve Z-Bar içeriyor.Kendi elimde de 25kg Dumbell set var plakalı.

Yardımlarınızı bekliyorum...

Saygılar...

12. felixtigra

felixtigra Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Marcy Mwb-544 Ağirlik Sehpasi

Merhaba arkadaşlar, ben de yeni üye oldum. Azazel'İn verdiği linkteki ağırlık sehpasını hepsiburada da görüp almayı düşünürken google dan araştırma yapıyordum ki bu foruma da yolum düştü. Lİnkteki MARCY MWB-544 AĞIRLIK SEHPASI'nın siparişini verdim bugün, hafta içinde elimde olursa bir an önce kurup izlenimlerimi buraya aktarmayı bekliyorum diğer arkadaşlara da yardımcı olmak için. Salonlara para bayılıp düzenli takip edememek beni böyle bir girişime itti. Umarım faydasını görürüm.. bench_O

13. felixtigra

felixtigra Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    MARCY MWB 544 Hakkında Detaylı Yorum

Selam arkadaşlar.. MARCY MWB 544 ürün kodlu ağırlık sehpası 9 kasım akşam elime ulaştıktan 5 saat sonra ilk izlenimlerimi akratıyorum.

Öncelikle belirtmek istiyorum ki, makine çok kötü ve kalitesiz değil.Özellikle minderler çok kaliteli. Bu paraya evde böyle bir alete sahip olmak makul, fakaaaaaat....
    Ürünü sipariş etmeden önce, aletin resimlerinden anladığım kadarıyla edindiğim kötü izlenimler ve uykularımı kaçıran "acabalarım" ve korkularımın hepsi biiir biiir ortaya çıktı.. fazlasıyla..

1. Direklerin arası şaka gibi; sadece 46 cm. genişliğinde. Barı, barı havada tutan tutacakların dışından kavramanız gerekiyor. (Dar olduğunu tahmin ediyordum fakat bu kadarını hayal bile edemezdim)

2. Yanında gelen bar ve z barların her biri sadece 2şer kilo ağırlığında ve içi boş (boru gibi). Düz bar da 132. cm gibi kısa bir bar olduğu için, barı tutacakların dışından ancak avuç içlerinizin genişliği kadar bir alanda kavramak zorundasınız. Ve kesinlikle rahat değil, ellerinizi kıstırmaız an meselesi.DİKKAT! Direklerin arasından tutarak çalışmak zaten mükün değil, tekrar ediyorum direkler arası genişliği ölçtüm ve sadece 46. cm.

3. Barı direklerin üstünde tutan ve resimde de görebileceğiniz çıkıntılar direğin içindeki bir delikten sizin öylece soktuğunuz bir parça. Yerinden çıkma ihtimali pek yoksa da, direklerin üstünde bulunan bir çatal, barı yerleştirmek için daha iyi olurdu. Yüksek ağırlıklarla çalışacaksanız barı yerine bırakırken sertçe bırakmamanızı öneririm. En iyisi yavaşça bırakın.

4. Barların, hafif ve avuç içine oturacak kadar geniş olmayan uyduruk borular olması, disk ağırlıkların içindeki genişliğin de bardan biraz daha geniş olması nedeniyle çalışma esnasında ağırlıklar, tekerlek gibi rastgele öne arkaya dönerek dengeyi bozmakta. Aynı zamanda barın avuç içinde de dömesine, daha sıkı kavrayarak barı sabit tutma yönteminin denenmesinde ise avuç içlerinde tahriş ve ağrıya sebep olmakta.(çünkü bar çok hafif)

5. Yanlardaki kelebek kolların, ağırlık sehpasını fonksiyonel gösterip ticari olarak satışları arttırmaktan başka hiç bir fonksiyonu yok. Kesinlikle çok kötü bir mühendislik ve tasarım hatası. Kelebeklerden bir beklentiniz olmasın.

6. Leg curl yaparken bacaklar 90 dereceye kadar kıvrılabiliyor, çünkü leg curl minderinin borusunun içine girmesi için ana sehpaya koyulan giriş, leg curl hareketinin yalnızca bu açıya kadar devam edebilmesine imkan veriyor. Halbuki leg curl hareketinin bacaklar tamamen katlanana ve topuklar kalçalara varana kadar devam etmesi gerekir.

7. Leg cırl ve leg extension için ayakların tutup kaldırdığı silindir süngerlerin sardığı boru biraz kısa, çok rahat değil, yalnızca idare eder diyebilirim.

8. Bacak çalışmaları için eklenen ekipmanlar nedeniyle sehpa yerden biraz yüksekte durmak üzere tasarlanmış. Boyum 1.85 olmasına rağmen sehpaya yattığımda ve barı kaldırdığımda belimin altında bir boşluk oluşuyor. Çok sıkıntı vermese pek alışamadım. Bu arada bacak çalışma ekipmanı olan diğer aletlerde de bu durum bu şekilde olacaktır sanırsam.

9.Sırt minderinin yatay ve yukarı açılı durmasını sağlayan, direklerin arasından geçen boruyu, direklerin içinden her sokup çıkardığınızda delikler boruyu ciddi şekilde çizip boyasını direk olarsak sıyırıyor. Her gün bir yatay bir de dikey bench press çalışması için o boruyu iki kere direklerin arasında yer değiştirmeniz gerektiğinden, o boru hemencik estetik görüntüsünü kaybedecektir.

10. 100 kilo gibi çok yüksek ağırlıklarla çalışmak üzere tasarlandığını hiç zannetmiyorum. Alet sağlam görünmesine ve sert profilden üretilmiş olmasına rağmen, verdikleri bu barla yüksek ağırlıklarla çalışıp o uyduruk tutacaklara o barı bırakmak istemezdim.

11. VEEEEE aletin en bomba faulü. Ağırlık takıp çıkartırken barların dengesini kaybedip düşmemesi için direklerin üstünde tasarlanmış, klepçe gibi hiç bir güvenlik aracı bulunmuyor. Bar da çok hafif olduğu için, yanında verilen ağırlıklardan 25lbs (11kg.) lık en büyük ağırlığı barın bir ucuna taktığınızda bar kesinlikle dengede durmyor ve direk olarak devrilme hareketine geçiyor. Tek başınıza iseniz barın bir ucundan tutup öbür ucuna diğer elinizle ağırlığı takmanız gerekli.

Eğer maddi imkanınız var ise MARCY MWB-765 AĞIRLIK SEHPASI
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=355454&productid=spormwb765
    yanında aynı kiloda ağırlıklar ile çok daha sağlam ve 6 kilo ağırlıkta olan 182 cm'lik bir barı siparişe eklediğinizde, biraz daha şişienkargo ücretiyle toplam fitay 600 milyon gibi bir rakama ulaşıyor.

Yok benim o kadar param yok diyorsanız, size sipariş verdiğim günün gecesinde, böyle uyduruktan olduklarından habersiz olarak sırf iki tane bedava bar veriyor diye sipariş iptal ve değişikliğinde bulunmaktan son anda vazgeçtiğim şu ürünü tavsiye ederim.
    MARCY CB-200 AĞIRLIK SEHPASI
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=355454&productid=sporcb200

Direkler arası yayla gibi 120 cm genişliğinde (üstte verdiğim modelle aynı genişlikte olduğunu internette yaptığım araştırmalardan öğrendim). işe yaramaz kelebek kolları yok. Gayet sade ve fonksiyonel bir alet. Aynı kiloda ağrlık ve 182 cm lik sağlam bir bar ie birlikte sipariş ettiğinizde MARCY WMB 544 ile aynı fiyata denk geliyor. Şansım olsa anında değiştirmek isterdim. Son anda saatlerce düşünüp vageçtiğim sipariş değişikliğini yapmadığım ve vazgeçtiğim için çok üzgünüm şimdi. Aldığım bu model, salonda yıllarca çalıştığım sehpalardan sonra benim için fazlasıyla kusurlu ve rahatsız bir alet

judgementday, sedat.acr, Akay ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  14. snickers

snickers Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Marcy Sm 4000 ağırlık istasyonu kullanan veya kullanan bi tanıdığı olan var mı? Vizeler bittikten sonra almayı düşünüyorum acayip büyük birşey deneme fırsatım oldu ama her hareketi deneyemedim. Bench ve omuz rahatlıkla çalışılabileceğe benziyor ve artısı kilitli sistem var. Eğer bir bilgisi olan varsa, yazarsa sevinirim.

http://images.helisports.nl/marcy/sm-4000/marcy-sm4000-1.jpg

15. ByBurak

ByBurak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben adler 855(sanırım) aldım. Numarasını tam hatırlamıyorum. Latlı, bacak ve kelebek fln da var. kurulumu çok basit, sağlam ama şunu belirteyim kesinlikle salonda çalışmaya benzemiyor. Tak çıkar, yer sorunları ciddi anlamda performansı düşürüyor...

Ama salona gitmek zor oluyorsa da güzel bir çözüm...

16. itouch

itouch Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Flextigra, çok çok teşekkürler arkadaşım. Ben de 544 veya 765 alacağım, senin yorumunu bekliyordum kaç gündür. Büyük ihtimalle 765 alacağım. Gidip gördüm ayrıca, gayet sağlam duruyordu.

Senin yorumların çok yardımcı oldu gerçekten minnettarım. Ben 765 alacağım büyük ihtimalle, alırsam buraya yorumlarımı yazarım.

Hoşça kalın.

17. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Adler 855 i bende aldım 100 kg ağırlıkla insan ilk başlarda biraz garipsiyor çünkü küçük geliyor salondaki aletlere göre.Ama temel bir çok hareketin yapılacağı çook ileri düzey bodybuilding yapmıyorsanız kullanışlı.

18. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar kusura bakmayın ama yorumlarınız çok geç yapıldı ve ben topicin sallanmadığı kararı verdiğim için ürünü sipariş ettim, bugün kargoda.En geç yarın elimde olur muhtemelen.Barların içi boş ise muhtemelen sağlam bir bar alacağım ama Z-Bar'da 100kg gibi komik rakamlara ulaşılmayacağını bildiğim için onu kullanırım.Borunun rengini kaybetmesi benim için önemli değil de tutma sorunu inşallah ben de göze çarpmaz.Uzun bir bar alarak bu telafi edilebilir, yeterki yükseklik sorun çıkarmasın.Çünkü fakültenin salonundaki bench sehpaları resmen fiyaskoydu.Barı tutacaklara yerleştireceğim diye dirseklerim ölüp ölüp diriliyordu, hatta tekrarı kısa tutuyordum ki barı koymaya halim kalsın.Bir bar alarak sorun çözülür sanırım.
    Diğer tercihim Arms Curl imkanı tanımasıydı.Leg Curl ve Extention ile pek ilgilenmiyorum ama 544'te rahat calısılabiliyorsa elbet calısırım.
    Düz Bar almak kesin şart eğer 2kg ise barlar, yoksa Squat namına hiçbir şey yapamam.Böylece ağırlık değişimi yaparken dengesiz şekilde kayması da önlenmiş olur ve boş barla da Barbell Curl falan calısırım bu da bana barı benchten cıkarıp tekrar takma gibi zahmetli bir işten kurtulmamı sağlar.

Yani olumsuzluklara bakınca cogunun bir bar ile halledilebilecegi göze carpıyor.Bench Press'te her zaman ayaklarımın altına yükseklik koyarım zaten belime hasar gelmesin diye.

Yani merak ettiğim o kadar olumsuz bir alet mi gerçekten? Umarım değildir.Ayrıca benim merak ettiğim diğer konu yastığın altındaki o borunun 100kg vinil ağırlığı kaldırıp kaldıramayacağı?Bir de benim kilomu biraz koysak üstüne...O hareket esnasında kırılırsa yapacak 2 şey var; Ya kendimi yavaşça sırtımı dayamaya bırakacagım ki muhtemelen omurgam kırılır ya da felç olmamak için barı bırakıp omurgam için savaşacagım o zaman da göğüs kafesim parçalanır.O boru beni çok düşündürüyor.

Saygılarımla...

19. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Marcy MWB-544 ürünü bugün elime geçti ve kurdum.Sanıldığının aksine kötü değil, uzun bir bar alarak her şey yoluna girebilir.Çatallar arası çok kısa değil bence.Close Grip Bench için yeterli aralık var, en azından benim için öyle.Uzun bar kullandıktan sonra barı çatal içinden kavramışsın ne farkeder?Çatal dışından kavramışsın ne farkeder?Gittiğim salonlarda da bu şekildeydi çatal durumu.Arm Curl sehpası gayet hoş ve rahat.Kelebek kollarını Dicline Bench Press'te kullanabiliyorsunuz az-çok ama diğerlerinde yalan.Dumbell Fly'i tercih etmenizde fayda var bu noktada.Z-Bar bir diğer artı, dumbell setimi de birleştirince gözüme minyatür bir spor salonu çıktı.Yarın ilk işim bir bar almak olacak.Bacak hareketlerine gelince de kötü diyemem, iş görür.Kurana kadar canım çıktı, 3.30 saatte kurdum :D

20. pokeharun

pokeharun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    harun
    Yer:
    bursa
    ağırlık sehpası alıcam arkadaşlar yardımcı olurmusunuz..

merahaba arkadaşlar..body işinde yeniyim..evde çeşitli ürünler alıp çalışmayı düşünüyorum..bi süredir sitelerden ağırlık sehpalarını araştırıyorum kesin alıcam bi tane fakat bi türlü neyi almam gerektiğine karar veremiyorum..genelde sitelerde bu konu üzerinde pek yazılar yok..öncelikle ben bu ağırlık sehpasıyla kelebek hareketini en iyi şekilde yapabilmeyi istiyorum.bu hareketi en iyi şekilde yapabiliceğimiz piyasada hangi modeller var acaba..
    Bi de barı koyduğumuz dirseklerin mesafesinin geniş olmasının barı kaldırıp inidirirken yapıcağımız hareketlerin daha rahat yapılabiliceğini düşünüyorum.tabi kullanıcağımız alete göre vücut ölçülerimiz de önemli..benim,
    boyum:1.74
    kilom:74
    yaşım:20
    bu sehpa işini baya araştırdım ama pek de somut bişiler elde edemedim açıkcası. :( nette gözüme şöyle bi ürün takıldı.
    hipernex de şöyle bi ürün buldum..

http://www.hipernex.com/pro.aspx?CID=1813&IID=17182

şekli fena değil gibi.yan kelebek hareketini yapıcağımız kolların duruş şekli filan güzel gözüküyor.hem yana genişliği de baya fazla sanırım piyasda en iyi bu aletle kelebek hareketi yapabiliriz..yana genişlik açısı neredeyse bu ürünler arasında en geniş olanı sanırım diğer baktıklarım hep bundan kısaydı da.yalnız yan kollar sanki biraz yüksekde konumlandırılmış gibi ..:( sanırım barı kaldırırp indirirlrken yan kollara takılma olabilir.hele ki bi de minderin eğim açısını tan yatay yaparsak kesin takılır.acaba bunlar oradan kolay bi şekilde çıkıp takılabiliyo mu ki ?..bu ürün hakkında hiç kullanmışlığı,bilgisi olan varmı acaba..kolay bi şekilde çıkabiliyosa benim için bi problemi yok..bu ürüne ait bütün bunları sadece şekli gördüğüm şekilde yorumlayarak yazıyorum..ama şekilden başka da bişi bilmiyorum:(

bi de gözüme adlerin şöyle bi ürünü daha takıldı

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=355454&productid=sporadler811
    bu ürününde üstte çekme sistemi var fakat yan kolları kelebek hareketi için çok kısa gibi :( benim boyumda birisi için bu alet uygun olur mu üstten çekmeli bi sistem almak daha mı akıllıca olur ne dersiniz..

ve son olarak bi üstteki ürünün çekme sistemsiz olanı bu da ..

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=355454&productid=sporadler7838

şu an hepsiburadada kampanyada ,alana yanında 2 tane de kısa bar hediye ediyolar hem de inidirmde yalnız kampanya bugün bitiyor..bu alet de benim için yeterli olur mu ki acaba ne dersiniz bugün sipariş versem çok iyi olur..

her türlü tavsiye yoruma açığım
    değerli bilgilerinizi,tavsiyelerinizi sizlerden bekliyorum..bana tavsiye edebiliceğiniz kelebek hareketini en iyi şekilde yapabiliceğim hangi ürünler var acaba..maddi olarak da 250 ye kadar rahat çıkabilirim gerekirse üst limitlere de çıkabilirim..

hepinize şimdiden çok teşekkürler sevgilerle..
    (kusura bakmayın direk internet adreslerini verdim fotoları koymadım.)

Sayfayı Paylaş