Ağırlık Sehpası Tavsiyesi

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve cqi9999 tarafından 5 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 170 üye.
  1. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Ben bu urunu aldim :

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=355454&productid=sporcb200

Oldukca saglam bir sehpa ve ben genel olarak memnunum. Bence tek dezavantaji :

Bacak kaslarini calismak icin kullanilan aparati tam olarak kullanamiyorum. Mutlaka dizlerimin altina bir seyler koyup yukseltmem gerekiyor. Boyum uzun oldugu icin ayaklarim yere degiyor. Cunku sehpanin yerden yuksekligi benim diz yuksekligime gore kisa. Eger uzun boylu iseniz (180cm+) benzer saglamlikta ama daha yuksek bir urun bakmanizi tavsiye ederim.

Kime sorduysam herkes "kelebek" aparatinin pek bir ise yaramadigini ve atil kaldigini soyledi. Bende sade ama saglam bir urun tercih ettim. Eger boyunuz uzun degilse bence bu urun oldukca yeterli.

Ancak eger butceniz biraz daha fazlaysa ozellikle Finspor'un sitesine bakmanizi oneririm. Ben kendime yaklasik 1 yil sure verdim. Eger 1 yil boyunca duzenli olarak bu sporu yapabilirsem; daha profesyonel urunler alacagim.

boychild bunu beğendi.
  2. marvel1500

marvel1500 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Pokeharun bende evcil vucutcunun aldığı ürünün aynısı aldım ve oldukçada memnunum kesinlikle sana da tavsiye ederim. Bu ürün oldukça sağlam.bu ürünün yanına 50 kg ağırlık setlerinden birini eklemenide tavsiye ederim.ben voit'in 50 kg ağırlık setini almıştım.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    pokeharun başlığın buraya taşındı..bu başlıktan devam ediniz..

4. pokeharun

pokeharun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    harun
    Yer:
    bursa
    evcil vücutcu ve marvel1500 ikinizede çok teşekkür eederim arkadaşlar ikiniznde tavsiye ettii ürüne baktım çoğu kişinin de söylediği gibi bu tür aletlerde sanıırm kelebek hareketi pek verimli olmuyor.bugün sipariş vermek istiyodum ama karar veremediğim için vermedim.şu an aklımda iki ürün var bunlardan birini alıcam sanırım.
    1. adlerin şu ürünü.hepsiburada da yanında 2 tane kısa bar da hediye ve 140 ytl
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=355454&productid=sporadler7838#tablnk

diğeri is şu bu da adlerin deminki aletin neredeyse aynı özelliklere sahip.tek farkı üstten çekmeli bi sistemi var.
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=355454&productid=sporadler811#tablnk

sormak isteidğim bu üstten çekmeli sistemin bu alette ne gibi artısı eksisi var.bi sormak istediğim en önemli şey ise bu ikisinin koltuk yapısı sanki farklı gibi ilk ürünün sanki daha geniş gibi.koltuk ebatıyla ilgili bi açıklama göremedim.sanırım ilk ürünün koltuk yapısı uzunluğu ve genişliği daha büyük.ayrıca diğer ürüne göre ayak tutacak yerinde 2 tane fazla süngere sahip..bu oturaklar hakkında bi bilgisi olan varmı ..siz olsaydınız bu ikisinden hangisini alırdınız.daha farklı ürün tavsiyelerine de açığım ama bu ürünlerden birini alıcam sanırım.bi yardımcı olun lütfen ..
    birazdan sipariş etmek istiyorum ki diğer barlarla beraber bir an önce ulaşsın..

5. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorsunuz, ben bu konuda pek tecrubeli degilim ama bakinca sanki 7838LB-1 daha iyi gorundu gozume.

Ana sebepler; bar desteklerinin yuksekliklerinin ayarlanabilir olmasi ve arka ayaklarin yerden birlesik olmasi.

Hayirli olsun. Umarim uzun sure, bikmadan kullanirsiniz.

6. pokeharun

pokeharun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    harun
    Yer:
    bursa
    evcil vücutçu çok sağol arkdaşım ilgilendiğin için.
    anlamadım nedense hiçkimse bişiy yazmıyor oysa ki ben daha fazla bi bilgi paylaşımı olcuağını düşünmüştüm..artık öyle ya da böyle daha fazla düşünmeden alıcam gitsin.
    üstelik senin tavsiyeni dikkate alarak senin bu en son deidğini alıcam :)
    tekrar teşerkkürler..

7. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=355457&productid=sporalt70001

bu ürün indirime girmiş bench alanak kadar bunu almak mantıklı gibi üstelik hediyueleride var ama bu istasyonda bench nasıl yapılırki açıklamalarınd ayazıyor ama ben nasıl yapılacağını çözemedim
    Temel vücut geliştirme egzersizlerinin tamamının yapılabildiği, az yer kaplayan tek kişilik ağırlık çalışma merkezidir.
    Yapılabilen Egzersizler: Abdominal crunch, Arm curl, Bench press, Biceps curl, Deltoid raise, chest cable cross, Front shoulder raise, Frontal Lat Row, Outer Thıgh kick, Rear Delt Flies, Side Bend, Lateral raise, Lat pulldown, Leg curl, Leg extension, Leg kickback, Pectoral fly, Rear deltoid fly, Triceps pushdown, Upright row

???

8. boychild

boychild Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar... forumdaki bilgilerden yola çıkarak bu işte ucuza kaçmamak, astarı yüüznden pahalı çıkmaması için şart gözüküyor. Ben MARCY CB-200 almayı düşünüyorum fakat evcil vucutcunun yorumlarından 180cm+ olanlara pek tavsiye etmiyor gibi algıladım.

Bu tip sehpalarda leg extension'ı verimli çalışmak için, uzunlara tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır?

Saygılar.

9. hozturk

hozturk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    arkadaşlar yorumlarınızı okuduktan sonra MARCY MWB-544 almaktan vazgeçtim geriye 2 seçenegim kaldı.

MARCY MWB-765
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=355454&productid=spormwb765
    MARCY CB-200
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=355454&productId=sporcb200

bu ikisinden birini almayı düşünüyorum. Ancak kullanan veya bilgisi olan ardaşlara danışmak istediğim bir kaç konu var. Yukarıda bazı arkadaşlar diğer ürünler için boy sorunundan bahsetmişler benim boyunda 1.95 olduğunu hesaba kattığımda ev için olan bu tip aletlerle sorun yaşarmıyım diye düşünmeden edemiyorum. Ne dersiniz tekrar bir salona başlayıp devam etmeye çalışmak daha mı mantıklı olur.
    Yada tavsiye edeceğiniz başka ağırlık seğpası veya istasyon var mı?

10. fAntazicho

fAntazicho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  11. hozturk

hozturk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    estore a umutla baktım ama yanlış görmediysem estore ile hepsiburada fiyatları aynı 405,92 YTL :)

Voit in benim gördüğüm en buyuk eksiği marcy ye göre tasıma kapasitesi daha düşük. ama voit'in katlanabilir olması ev kullanımı için avantaj.

vuvu bunu beğendi.
  12. asdas

asdas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sehpalar hakkında araştırma. yeterlilik için bilgiye ihtiyacım var

Selamlar,

havaların ısınmasıyla birlikte çalışma saatlerimdeki esneklik yüzünden salonu bırakmak zorunda kaldım. çalışmadan kopmamak ve gerilememek için mümkün olduğunca evde devam etmek istiyorum.

çalışma sehpaları araştırmaya başladım. ağırlık seti ve bir çalışma sehpası ile başlamak, zaman içinde eksikleri tamamlamak istiyorum. evde yer sorunum yok.

ilk olarak bu sehpa
    sonra bu
    ve son olarakta bu

bu sehpalar fiyat olarakta uygun şu anki durumuma. incline, decline ve düz bench yapabilsem yeticek. bu sehpalar bu hareketler için uygun gibi ancak max. taşıma kapasitesi ibaresi 100-130kg arası. bu ibare kafamı karıştırdı. şu anda 80kg ile bench çalışıyorum. bu ağırlık giderek artıyor. kendimde 80kiloyum.

bilen birileri bu sehpaların taşıma kapasiteleri kullanımım için uygun mu değil mi, yardımcı olursa çok sevinirim. 1.5 hafta geçti bile. daha fazla çalışmadan uzak kalmak istemiyorum.

saygılar.

vuvu bunu beğendi.
  13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığınız bu konu ile birleştirildi..arama yapmadan başlık açmayınız..burdan devam ediniz..

vuvu bunu beğendi.
  14. vuvu

vuvu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar forumda yeniyim!!

YORK MT 400 MANYETİK KOŞU BANDI arıyorum tercihimin nedeni 264 ytl olması:D

LIGA W-2152 MEKANİK KONDİSYON BİSİKLETİ (Kulaktan nabız ölçer) bunuda tercih etmemin sebebi 99 ytl olması
    ayrıca
    Marcy CB 420 Ağırlık Sehpası aramaktayım.

BU ÜÇ ALETİ NERDEN BULABİLİRİM???İSTANBULDAYIM BU ARADA!!!İLGİLENENLER [email protected] a mail atsınlar lütfen bana cok laızm!!!

15. asdas

asdas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar bende bu iki üründe karar kıldım. iyi bir kombinasyon olacağını düşündüm. bu başlık altında bir arkadaş daha aynı kombinasyonu yapmış.

benim iki sorum var.
    1. bu sehpa ile 100kg ve üzerine çıkabilir miyim ağırlıkta,
    2. Triceps Pushdowns hareketinide hem seviyorum hem güzel görüntü oluşturduğu için önem veriyorum fakat bu iki ürünü aldığımda dambıllarla falan o harekete alternatif, aynı işi yapıcak bir hareket var mıdır?

MARCY CB-200 AĞIRLIK SEHPASI
    Voit 50kg dambıl set

bu kombinasyonu yapan arkadaş kullanıyorsa görüşlerini belirtebilir mi rica etsem.

Saygılar.

16. vuvu

vuvu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar forumda yeniyim!!

YORK MT 400 MANYETİK KOŞU BANDI arıyorum tercihimin nedeni 264 ytl olması:D

LIGA W-2152 MEKANİK KONDİSYON BİSİKLETİ (Kulaktan nabız ölçer) bunuda tercih etmemin sebebi 99 ytl olması
    ayrıca
    Marcy CB 420 Ağırlık Sehpası aramaktayım.

BU ÜÇ ALETİ NERDEN BULABİLİRİM???İSTANBULDAYIM BU ARADA!!!İLGİLENENLER [email protected] a mail atsınlar lütfen bana cok laızm!!!bench_O

BU ALETLERİ NERDEN BULABİLİRİM??????????:confused::confused::confused::confused::confused:

17. asdas

asdas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    dumbel seti alacak olanların haberi olsun istedim bu kampanyadan, ay sonuna kadar devam ediyor.

indirimli, hediyeli dumbel seti

saygılar.

18. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    MWB 544 çok eleştirilmiş; fakat sanıldığı kadar kötü değil. Çatal araları dar evet ama ne zararı var anlamadım? Aksine Dips yapabiliyorum. Barı dışarıda kavrasak, içeriden kavrasak ne olacak... Pullover'i falan masaya enlemesine uzanarak yapabilirsiniz. Uzun süredir kullanıyorum. Squat'ı da yapıyorum. Çok memnunum.

19. ibo

ibo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    marcy cb 420 ağırlık sehpam satılıktır...

20. vuvu

vuvu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş