Ağırlık Sehpası Tavsiyesi

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve cqi9999 tarafından 5 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 170 üye.
  1. Gondor

Gondor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ne dersin 189luk olanimi alayım 299mu birde bu 299luk olan katlanabiliyormu
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Haziran 2016 ---
    Fiyat olarak nasıl sence ikiside birde sendekinin linkini atabilirmisin

2. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Katlanip katlanmadigini bilmiyorum ama 300 tl lik 26 kilo digeri 14 kilo. Kilogrami ne kadar artarsa bench sehpasi o kadar saglam olur. Bundan 300 tl lik daha iyi brnce

Gondor bunu beğendi.
  3. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Cosfer 310 var bende gayet memnunum leg extension 85 kg de tık yok bench presste 75 yaptım sıkıntı yok :) squatta 80 denedim gene normal bi sıkıntı yok bn 87 kiloydum . Şuan 77 sağlam yani

4. tturgay2

tturgay2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    DOMYOS BM530 VÜCUT GELİŞTİRME DOMYOS alet hakkında yanlış bilgilendirme olmuş aletin maksimumu kullanıcı + ağırlık 130 değildir kullanıcı + ağırlık 260 kg dir

5. HarunDMR

HarunDMR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    selamin aleykum forumu yeni kesfettim arkadaslar bende almayi dusunuyorum suan yeni basladim is hayati cok oldugundan kendim evimde yapmak istiyorum simdi bu sehpalar iyi guzelde benim boyum 1.85 kilom 145kg bana uygun bir sehpa varmi yada onerebileceginiz bir urun varmi...

6. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam senin için baya saglam bir sehpa gerek delta veya benzeri 200 300 tl olarak satilanlar size uymaz.

Su arkadasla temasa gecip kendinize ozel saglam bir bench yaptirin bence

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...yut-ve-kalinlikta-ozel-uretim-296630708/detay

7. HarunDMR

HarunDMR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
  8. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    sehpa incline şekline geliyor ama kalçanı koyacak yer yok.evde 1-2 yaşında çocuk varsa kaydırak oynatırsın anca.geçen sene 1-2 aylık kullanım için fazla masraf olmasın diye alayım demiştim 70 kiloda 8.9 şiddetinde sallanıyor.bide utanmadan leg curl leg extension yazmışlar.

9. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
  10. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bu ürünü aldım(pasific flat incline decline bench) 10 numara ürün zaten profesyonel kullanim icin gelistirilmis. Yani spor salonlari için. Evde bir rack varsa her seyi görürsünüz

11. Gondor

Gondor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar benim kafamda 2 secenek var birisi bu asagidaki urun
    1-http://www.hepsiburada.com/kettler-primus-agirlik-sehpasi-7403-900-pm-sporket7403900
    Diger sitelerde 1500 den basliyor ben bunu 450 liraya alacagim 2.el bu sehpayla alakali sorum
    Buna sonradan satilan lat barlardan alip ekleyebilirmiyim ve squat yapabilirmiyim ne kadar yukseldigini bilmiyorum
    2-http://www.pasificshop.com/pinfo.asp?pid=1045 bu urun yanina birde 350 ye mekik sehpasi alacagim yaklasik 900 lira maliyet oluyor
    Agirlik sehpasini hemen alabilirim yeteri kadar param var ama 2. Dediklerim icin 4 5 ay daha gecmesi lazim
    Sizce ne yapayım tavsiyelerinizi bekliyorum

12. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    üründeki bar koyulan eşek aralığı çok açık.böyle bir ürün kullandım ve barı çok geniş tutmam gerekiyordu içerden tutunca dar oluyor mümkün olduğu kadar içerden geniş tutmaya çalıştığımdaysa parmaklarım barı bırakırken tehlikeli bir şekilde eşeğin kenarlarına sürtüp deri sıyrılabiliyordu. öncelikle bu genişliğin senin kol mesafene ve kullanacağın barın bu sehpaya uyumlu olduğuna bakmalısın.

squata gelirsek. bu eşekler squat yapacak kadar uzamaz.bende benim sehpamı zaman zaman squat için kullandım. ama yükseklikten çok sana engel olacak olan dizlerini ve daha çok öne gidip barı ensene rahatça almanı engelleyecek olan ortadaki bağlantı demiri. o olmasada sehpa çöker. squat yapmasına yaparsın ama barı alıp bırakırken tam yanaşamadığın için çok tehlikeli sakatlık ve düşürme riski var ve ayrıca eşeği yükseltip oraya squat yapacağın kadar ağırlık koyunca sehpanın ağırlık dengesi bozuluyor ve leg press yaptığın yerden sehpa şahlanıyor tepetakla olma durumu var.

gelelim lat mevzuuna bunu ürünün servisine sormalısın.benim sehpayada sonradan ekleniyordu ama markanın (1997) servisi falan yoktu.eklemek kısmet olmadı.

umarım fikir verebilmişimdir.

Barbell Training bunu beğendi.
  13. Gondor

Gondor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Oncelikle yorumun icin tesekkur ederim ama derinin neden siyrildigini anlayamadim ben ozellikle bar aralari genis diye istedim bu urunu barin uzunluğu 168
    Lat hakkinda hepsiburadaya mesaj attim ama donus yapan olmadi

14. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    barı nereden tutacağınız ve barın boyu önemli.ben elimi plakalara sıfır tutacak şekilde koymak zorunda kalıyordum.baş parmağım ise eşeği sıyırıyordu.ufak bir dengesizlikte parmaklarımdan biri eşeğe sürtüp zarar veriyordu.benim asıl tutmam gereken yer barın eşeğe gelen yeriydi, içerden tutuncada bu sefer serçe parmak tehlikede oluyordu.ya çok geniş yada dar tutuşa müsade ediyordu.

bu üründede böyle bir durum yaşayabileceğiniz aklıma geldi.168 cm bir bar da bunu yaşamazsınız elinizi eşekten kurtaracak mesafe sağlar ama bu sefer kollarınızı ne kadar açmanız gerekir.iri biriyseniz pek sorun olmaz.

anlatmak istediğim denemeden, sehpaya yatmadan, mümkünse barda ağırlık varken barı alıp geri koymadan ürünü almayın.ayrıca gördüğüm kadarıyla eşeğin kenarları yuvarlak benim yaşadığım deriyi sıyırma durumunu yaşatacak keskin bir demir yok yinede bundanda emin olun.

Gondor bunu beğendi.
  15. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    ALTİS MARKA ALDIM SEHPA KISMI 90 DERECE , 45 DERECE GİBİ AÇI KAZANIYOR KULLANMADIĞIN ZAMAN TAM DİK POZİSYONA GELEBİLİYOR YERDEN ÇOK KAZANIYORSUN
    BEN 94 KG TAKIP KULLANDIM HİÇ PROBLEM YAPMADI

16. Gondor

Gondor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Altisin hangi urunu

17. Dtutku

Dtutku Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Benimde almayı düşündüğüm ürünlerden biri. Boyunuz kaç cm acaba? 170cm boyundaki biri için kullanımı sıkıntı yaşatır mı? Özellikle leg bölümü 170cm boyunda biri için uygun mudur?

18. Gondor

Gondor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ben cosfer 310u aldim boyu. 185 herhangi sikinti yasamadim size nasil olur tam bilemiyorum kol aparati bana kullanissiz geldi bacak aparati ise biraz daha 180 altlari icin ideal saglamlik acisindanda cok guz bir urun

Dtutku bunu beğendi.
  19. Ahmet Yapıcı

Ahmet Yapıcı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İYİ günler ben forumda yeniyimde sizin istediğiniz gibi bir sehpa istiyorum. acaba siz hangisini aldınız. tercih edebileceğiniz varmı bilgi verebilirmisiniz
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Kasım 2016 ---
    İYİ günler ben forumda yeniyim. ev için ağırlık sehpası almak istiyorum. benim için önemli olan lat aparatı olması ve katlanabilir olması 2-3 sene kullanacağım. boyum 1.85 70 kilom var. pekte anlamıyorum. acaba önerebileceğiniz bir sehpa var mı ilgili konuda bilgi sahibi olanlar bilgi verebilirmi acaba?

Son düzenleme: 12 Kasım 2016
  20. Engin Derya

Engin Derya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba.
    Domyos ürününü aldım 5 ay önce. Daha önce spor salonuna gitmediğim için başka aletlerle kıyas yapamıyorum. Ama teşhirde gördüğüm kadariyle voit in lat aletinden daha iyi. Lat makarası sıkıntısız. işimi görüyor. Sehpasında sağlam duruyor. Scut curl için kullanılan kol dayama yeri de ergonomik. Ayak aparatını ilk başlarda kullandım ama genel olarak izole ayak çalışmayı sevmediğimden epeydir kullanmıyorum. Decline press için sehpa fazla eğilmiyor. Genel olarak mennunum. Tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş