Ağırlık gelişimleri (20 ay)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BulkHulk tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 33 üye.
  1. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bulkhulk boyun kaç senin?120-130 kg lardan bahsediyorsun merak ettim.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ocak 2015 ---
    Tmm gördüm 1.82 yazmışsın.

2. k.levrone1

k.levrone1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Fotoğraflarının olduğu bir konu açmıştın %17 yağ oranı imkansız o fotoğraflara ve videona göre.En kolay gözüken omuz triceps bicepslerde bile 0 detay 0 hat var göğüsler zaten fazla yağdan jinekomasti varmış gibi omuz başların bile belli olmuyor o kiloyla press yapabilmene rağmen en az %25 hatta daha fazla yağ oranın.Nerde ölçtürdün bilmiyorum ama ben geçen yaz hastanede ölçtürdüğümde %4 çıkmıştı en az %8 9 olan yağ oranım genelde çoğu kişidede benzer sonuç veriyor en güvenilir gözüken makineler bile

3. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Usta tamamda sendeki %17 yle bendeki bir olabilirmi.50 kg sindir sendeki %17 yag orani 5 kg yag demektir bendeki %17 yag orani 20 kg yag demektir,hic aklin aliyomu ikimizdeki yag oranina ayni yag kutlesinin denk gelicegi?

4. k.levrone1

k.levrone1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle 95 kiloyum.Soranlara yağ oranım 12 13 civarıdır diyorum packlerimi görebilmeme rağmen çünkü öyle.Nerde ölçtürdün nasıl bu kadar eminsin %17 olduğundan bilmiyorum ama spor salonlarındaki,hastanelerdeki,analiz merkezlerindeki makinelerin hepsi ayrı ölçüyor birinde %5 çıkan diğerinde %15 çıkabiliyor.Bu yüzden en güvenilir sistem boy-kilo-Bel ölçüsü-Boyun ölçüsü ile hesaplama.US Navy calculator en popüleri ve en doğru sonuç vereni linki koyuyorum ölçülerini gir hesapla ben hesaplayınca %13 çıkıyor.Ve birşey daha alttaki fotoğrafta önce bir %15 %20 yazan adamlara bak birde kendine %17 nin ne olduğunu anlarsın zaten

http://fitness.bizcalcs.com/Calculator.asp?Calc=Body-Fat-Navy

5. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Abi tamam tekrar yazdirma iste o resimde 20 lik adama bak o max 75 kg onun %20 si=15 kg yag demek ben 110 um benim %20 im=22 kg yag ediyo,simdi gormussundur klasik bi resim var 1 kg kas la 1 kg yag yan yana yag 5 kati hacim kapliyo aramizda 7 kg yag var,o 7 kg yagin kapladigi alani dusun sonra cevap yaz, bu arada o yanlis olcuyo dedigin aletler %5 ve %15 gibi farkli yag oranlari cikiyor ya ,birisi spor olcusu,onu makineye cikmadan soylemen lazim,ona gore ayarliyip tartiya cikartiyolar

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bulk hulk, henüz 17 yaşındasın. 48+48 omuz press, 190 kilo ile deadlift yapıyorsun. tabi bu gibi sitelerde herkes 750 kilo(!) bastığı için bu kilolar bir takım insanlara az gelebilir. dalgaya da alabilirler. ama dile kolay, 190 kilo deadlift. sen git bir de bunu sokaktaki adama sor. aklı hayali almaz. geçen gün sporla alakası olmayan bi arkadaşım evime geldi, evde halteri gördü. kaç basıyorsun dedi. dedim ki 7 kilodan başlıyorum, 70 kiloya kadar. 70 kilo ile ne yapıyorsun dedi. deadlift yapıyorum dedim de, çocuğun aklı gitti :) "herkül olmuşsun sen yaw" dedi :) ben seni hafife alanların da hayatında 190 kiloyu gördüklerini sanmıyorum.165 kilo squat deyince, insanın aklına 1 bar, 6 parça ağırlık gelir ama, 165 kilo squat demek, bir adamı sağ omuzuna, bir adamı sol omuzuna, bir adamı da sırtına alıp, çöküp kalkabilmek demektir. millet gelmiş yağ oranına takılmış. yağ oranın ister yüzde 17 olsun ister yüzde 27. her iki durumda da, bir çok sporcudan daha fazla "kas" kütlesine sahipsin demektir.. o bakımdan sana şunu diyeceğim. sana gelip de 190 kilo deadlifti nasıl 200e çıkarabilirsin, bunun taktiğini veren adamı dinle, 48 kilo omuz pressi nasıl 58e çıkarabileceğini anlatan adamı da dinle.gerisini boşver. bu kadar genç yaşta bu kadar iyi seviyeye gelebilmişsen, o yağları nasıl yakacağını da biliyorsundur zaten. yağ senin, beden senin, istediğin zaman yakarsın.
    hayranlıkla takip ediyoruz seni.

Son düzenleme: 11 Ocak 2015
    Shadow15, Hıfzullah, mehmetoren ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    teşekkürler abi,süper motive ediyosun.İlerde iyi bi yere gelirsem diyeceğim şey,forumda bi yaver abi vardı onun sayesinde bu kadar motive çalıştım dicem :)
    Yarın 3 de 200kg deadlift videosu çekicem,akşam 5 de sınavım var,8 gibi yüklerim foruma,herkese iyi günler :)

Yaver27 bunu beğendi.
  8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    eyvallah, ben olanı söylüyorum. ama itiraf edeyim, o 48 kilo olayına ben de inanmadıydım , ta ki video yüklenene kadar :) zaten o yüzden konuyu güncellemiştim. iyiki de güncellemişim. :)

9. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    o gün güncellenmese hiç çekme gibi bi düşüncem yoktu :) neyse ben yarına motive oldum,sakatlanırsam ambulans falanda hazır olcak,sınavdanda yırtarım

10. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Alın size gerçek hedefim
    Hacettepe üni kazanıp 3 yıl içinde amerikan futbol takım kaptanı olmak
    12 ocak 2015,12 ocak 2018 de yazıcam buraya (bu konuya) hayatımda aldığım tek gerçek ve gönülden karar

mehmetoren ve Hıfzullah bunu beğendi.
  11. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    17 yaşa rağmen mükemmel işler başarmış ve kendine hedefler belirlemişssin,karı kız peşinde koşmak,bardan-cafeye-cafeden-arkadaş evine gidip boş işler yapmıyor ve bu sporu yapıyorsun bu kısmı çok güzel,fakat seni üzebilir ama yağ oranın konusunda yanılıyor olma ihtimalin çok yüksek.Zira %17 gibi durmuyorsun hatta sana bunu fotoğraflayayım.Boyum 1 75.kilo bulkta 90 definasyonda 78-80 arası.Ama hiçbir zaman %16nın üstüne çıkmadım bulkta bile olsam.
    İlk fotoğrafta ben % 16 yağ oranına sahibim
    ikinci fotoğraf %14 civarı
    Üçüncü fotoğraf 11-12 civarı.
    Son fotoğraf %14 oldugum donemden bır fotograf.
    Şunu belirtmek istiyorum.%17 olmuş olsan,en azından bir iki omuz kas lifini görebilirdik veya hatlarını,hemde o kilonda iddia ettiğin kas kütlen ile.Yağ oranın sandığından daha fazla ama sorun değil,bulktaysan çokta abartmadan büyüyebilirsin yaşında daha çok küçük hedeflerin ve amacın için seni tekrar tebrik ediyorum,Allah yolunu açık etsin.

Ekli Dosyalar:

12. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tesekkurler abi,aslinda kol gogus sirt ve omuz hatlarim isik altinda guzel duruyor hatta bacak bile,ama karnim ve belim cok yagli,dedigim gibi simdi bunlari dert etmiyorum.devir bulk devri :) o yazinki sikintim olucak,suan alabildugim kadar kas ve yag almam lazim,yorumlarin icin tekrar tesekkurler :)

13. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Yağ alımına dikkat et,alıyorsan bile kaliteli yağları almaya çalış vucuduna,diğer yagların hıcbır katkısı yok vucuda,gereksiz ve bos kalorı sadece.17 yaşında keşke bende senin gibi olabilseydim,şuan 6 yıllık bir spor geçmişim olurda ve oldugum yerden cok daha ıyı bır yerde olurdum.Takdir ediyorum seni kardeşim,Allah yolunu açık etsin :)

14. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Bence önemli olan yağ oranlı değilde ;
    Hulkbulk kendi kararı definasyon için küre girecek bu kür neticesinde umarım hayal kırıklığına uğramaz.
    Bende sonuçlarını merak ediyorum bu şekil dirytbulk olup ağır kilolar basıp sonra definasyonu kürle yapıp ortaya çıkabilecek sonucu.
    Bulkhulk sen birinin yönlendirmesiylemi bu dirtybulk işine girdin ?

15. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    teşekkürler abi,aldığım yağlar hayvansal yağlar (et,balık) kuruyemiş yumurta,tereyağ,kötü yağlardan uzak duruyorum,dirtybulk ı çok abartmıyorum şeker haftada 1 basıyorum,dündü mesela toblerone pringles ve 1 lt fusetea bitirdim :D ama haftada yada 2 haftada 1 yaptığım için sıkıntı olmuyor.15 yaşında başladım spora bakalım vücudum ne kadar süre daha dayanabilcek :)

Ben hayatımda kimsenin lafıyla bişey yapmadım,kendim araştırırım o bilgiye ait herşeyi okurum,kendime faydalı olabilcek kısımları uygularım.DirtyBulka da böyle girdim şuan sonuçlarından memnunum (bu arada 6-7 aydır dirty bulktayım daha öncesinde ilk yılımda bilgisiz bi şekilde salona gidip geliyodum,beslenme yokken protein tozu falan kullanıyodum kas yıkmaktan başka bi işe yaramadı,ama yaşım küçük olduğu için hatalarımdan kolay dönebiliyorum,yani geç olmuyor hatalarımı gördükten sonra düzeltmem.Bende definasyon sonrasını merak ediyorum ilk kürüm olcak ve bunu definasyonla yapmak bakalım :) )
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ocak 2015 ---
    Uygunmu abi boy,taşıyabilirmi vücudu :)

16. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Elbet birileri bu olayı senden önce yapmıştır
    Araştırdım diyorsan , verimli olmuş mu?

17. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben memnunum şuan,1-2 yılda bu kadar ağırlık arttırımı güzel motive ediyo,öneririm yani :)
    geçen hafta yaptığım ağırlığıda ekliyim not olarak kalsın konuda,50-50 incline dumbell press 7 reps. (5,6,7. tekrarda yardım geldi)

Son düzenleme: 12 Ocak 2015
  18. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1 saat sonra 200 deadlift denemem var şans dileyin :)
    Bugün sırt çalışcaklara yardımım dokunsun :D

19. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Videoya al bizde görelim :)

20. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kameraman hazır abi,deadlift videosu mu olcak yoksa fail videosumu bakalım,şimdiden belim ağrımaya başladı :D

Sayfayı Paylaş