ağırlık çalışması sonrası bel-boyun-ayakta ağrılar.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve newman tarafından 30 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. newman

newman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Boyum 1.70 kilom 78 bel çevresi 98 cm. 2 yıl önce kardiyo yapıp 84 kilodan 73 kiloya inmiştim.sonra 1 ay ağırlık çalışıp bıraktım maalesef.

Geçen ay tekrar spora başlamaya karar verdim.Piyasanın en kalifiye salonlarından birine bi yıllık ücret ödeyip yazıldım. 3 gün sadece kardiyo yaptıktan sonra hoca ısrarla ağırlık çalışmasına başlamam gerektiğini söyledi.Aletlerle yapılan 10 farklı hareketi 10x2 olarak yapmaya başladım. 4 gün devam ettim ama çok zorluyordu yaparken,klasik sonraki gün kol bacak ağrıları oldu haliyle. 4. gün sonunda soğuk aldığım için 1 hafta gidemedim spora.

işte ne olduysa o 1 haftadan sonra oldu.Belimde ağrılar başladı hemen arkasından ayakta uyuşma,sonra ağrı bazen sırta-boyuna çıktı.ama şuna dikkat ettim sadece bir noktada ağrı var. ağrı dediğimde aşırı yorgunluk hali gibi bişey. ama bazı günler buna ayakta uyuşma da eşlik ediyor. bu dediğim durum yaklaşık 1 aydır var.

beyin cerrahi uzmanına gittim.fıtık olmadığını spazm olabileceğini söyledi. ilaç tedavsine başladı yine geçmedi. bi daha muayene etti anlayamadı bişey. MR istedi ama fıtık olmadğına emin gibi.

Şimdi bütün bu süreci şu yüzden buraya yazdım ; burada çok tecrübeli hocalarımız var acaba daha önce bu tarz bi vaka ile karşılaştılar mı,benim yaşadığım durum normal mi ?

Saygılarımı sunar iyi çalışmalar dilerim.

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ağrı çok rastlanan bişey ama uyuşma fıtık yada sinir sıkışmasını işaret ediyor.Başka bir doktorada görünebilirsin.

3. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    fıtık ağrısı aşırı yorgunluk hali gibi olmaz. farklıdır, bela bişeydir neyse ki değilmiş...

1 gün ağırlık
    1 gün kardiyo şeklinde yapın alışana kadar
    kaslarınız biraz dinlensin
    ağırlık antremanlarının ilk haftaları hamlığın durumuna göre çok değişik ağrılar olabiliyor

bir de işin içine ağırlık girdimi beslenme çok önemli bir hale geliyor
    önceen kilolu oldugunuz için şimdi kilo almamak için az besleniyorsanız da bu tip şeyler olabilir giibime geldi

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    bel konusu onemli imkaniniz varsa baska doktora gorunmeniz yararli olabilir.

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bel fıtığında ayaklarda aşırı yorulmuş gibi ağrılar olabilir!

6. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bel fıtığı bacağa, boyun ise kollara vurabilir
    ama bu fıtığın ciddiyetini belirten bir yan etkidir
    fıtık ağrısı farklıdır onu belirtmek istedim

zaten baktırmış sorun yokmuş neyse ki

7. newman

newman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet haklısınız belirtiler bel fıtığı ile örtüşüyor,fakat dediğim gibi doktor fıtık değil diyor. beni düşündüren yanlış ağırlık çalışması sonucu olabilir mi bu ağrılar,eğer öyleyse nasıl bi hasar vermiştir ve nasıl gecer acaba.bir de dediğim gibi bir aydır geçmemiş olması ve ağrının sürekli bölge (bel-sırt-omuz-boyun ) değiştirmesi nasıl açıklanabilir.

not : ağrının tanımını tekrar yapayım; bahsettiğim şey aşırı yorgunluk hali gibi birşey,öyle net olarak dayanılmaz ağrılarım yok yani.

8. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sevgili newman ağrı olabilir normaldir.
    Ancak uzun süreli olması ve tarifine göre sanıyorum yanma şeklinde olması ve en önemlisi uyuşma olması biraz durumu önemli hale getiriyor.
    Sana tavsiyem mr çektirmen ve bunu iyi bir doktora göstermendir.
    Başarılar.

9. newman

newman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim mr_dblue,bakalım MR sonucundan ne çıkacak.

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    muhtmelen "muscle tonus " dene olayın aşırı zorlanma neticesinde değişmesi..

yoğun çalışma sonrası yoğun "travmatik etkilerin " hem "fiziki ,hem de nörolojik "olarak toparlanaması durumu...

eğer , böyle ise , ki umarım böyledir, istirahat ...

müskünse , 3 gün "yeme, wc "ihtiyacı haricinde yataktan çıkmayıver...

zaten, eğer " fıtık mıtık" durumu varsa da aynı öneri..))

Sayfayı Paylaş