Açlığa ve uykusuzluğa rağmen ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Olaff tarafından 18 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Olaff

Olaff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar.
    Uzun bir süredir solona gidip daha sağlıklı olmak, vücut geliştirme yapmak ve vücudumu biraz toparlamak istiyordum. Yaklaşık 1 ay boyunca kas gelişimi, vücut geliştirme ve beslenme hakkında hem farklı kaynaklardan hemde forumunuzdan birçok bilgi edindim. Ancak konu ve durumum hakkında açıkçası hiç spor hocasına yada bir salona gidip danışmadım.

Şimdi arkadaşlar, benim sorunum şu;
    işim gereği uykusuz ve aç kalıyorum. Şöyle ki; vardiya sistemiyle çalışıyorum.. Mesela salı günü sabah 09:00' da işe giriyor, çarşamba günü sabah 09:00' da çıkıyorum, eve gidip dinlenebildiğim kadar dinleniyor ve perşembe günü tekrar 09:00' da iş başı yapıyorum. Ve haftada 1 gün tatilim var.
    Vardiya gününde oldukça yorgun, aç, ve uykusuz kalıyorum.

Sormak istediğim ise şu;
    Vardiya çıkışında eve gidip uyusam ve akşam salona gitsem, sizce bir faydası dokunur mu yoksa boşa mı kürek çekmiş olurum ? Kas gelişimi için dinlenme ve beslenmenin önemini biliyorum ancak yinede danışmak istedim.
    Muhakkak ki bu konuyu salona gidip bir spor hocasıyla da konuşacağım ancak forumda da gördüğüm kadarıyla oldukça deneyimli, yıllarca tecrübe kazanmış arkadaşlar var. Değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    ( vücut yapım ince, boy: 1.82, kilo: 72 )

2. Olaff

Olaff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
  3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Küreği boşa çekmezsiniz ama kırık kürekle ne kadar yol alınabiliyorsa o kadar gidersiniz, yine de durup beklemekten çok daha iyidir. Hayatımızı bu uğraşa adayarak yaşayamayız, en azından pek çoğumuz. O halde bu sporu kendi hayatımıza göre uyarlayacağız. Size tavsiyem; yüksek ağırlıkların temel egzersizlerle birleşerek düşük tekrarlı setlerde kullanıldığı, kısa süreli antrenmanlar yapmanız ve gerekirse tüm vücudun çalıştığı bir antrenman periyodunu, 2 haftada bitecek şekilde dizayn etmenizdir.

Balboa7 ve jonahhex bunu beğendi.
  4. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bende senin gibi yeri geliyor 24 saat calisiyorum..gerekli beslenmeyi yap sorun olmaz...sabah eve gider gitmez yarim litre sutu ic uyu...iglen 1gibi kalk 5yumurta tam..yaninda bal nescafe terayagi ye....1saat sinra 1olcek whey arti muz salona git...sakin cikisi bime ugra bir adet snicker cikolata ye..eve git whey ic..1saat sonra mutlaka et balik tavuk ye yaninda bulgur pirinc yada tam tahilli makarna....tv karsisuna gec kuruyemis ye..gece 12gibi yat yatmadan yarim litre sut...sabah uyaninca 5yumurta kaynat yaninda yulaf yada pudink te..ara ogun nescafe ufak bur dilik kek....oglen eve gidiyorsan sahanda bol tereyagli 5yumurta yaninda yarim ekmek tam bugday...yoksa mutlaka et yemegi yaninda yine tam bugday ekmegi...iglen ara ogun muz yada elma cay yulafli biskuvu aksam mutlaka et yemegi yaninda pilav bulgur patates yada makarna aksam uateyken saat 21.00 gibi kuruyemis vs atistir..gece 2gibi sut sabah eve gidince yarim litre sut ve uyku...

columbu bunu beğendi.
  5. Olaff

Olaff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yazdığınız çok doğru : ''sporu kendi hayatımıza göre uyarlamak''
    Toparlamam belki normale göre çok daha uzun sürecek, ama dediğiniz gibi ''durup beklemekten çok daha iyidir''
    Cevaplar için teşekkürler :)

columbu bunu beğendi.
  6. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bilinçli spor yapmak ne kadar kötü beslenme olsada uykusuzluk olsada vücutta değişim sağlıyor bunuda spor salonundan tanıdığım kişiler sayesinde öğrendim ancak beklentide yüksek olmamalı yani şu düşünceler yanlıştır tek tek yazayım sağlam beslenmeden bir adım ilerleyemezsiniz cümlesi doğruluğunu yitirdi gözümle gördüm çünkü supplementsiz bu iş olmaz demekte yanlış bunuda gördüm hatta yaşadım efendim kendi vücut ağırlığınla çalışıncada bir şey olmaz demekte yanlış çevremde gördüm evinde çalışıp iyi vücut yapanlarda var ama yukarıda dediğim gibi beklentiniz düşük fit bir fizik olacaktır hedefiniz

columbu bunu beğendi.
  7. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    İş biraz genetikte ve disiplinde yatiyor olmaz diye bir sey yok...size katiliyorum insan isteyince hersey olur..

Balboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş