90+ Kilo İçin Kaliteli Eliptik Bisiklet Tavisyesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vallacya tarafından 4 Ocak 2022 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. vallacya

vallacya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar,
    90 kilonun üstüne çıktım ve bir eliptik bisiklet vasıtası ile bu kilolardan kurtulmayı hedeflemekteyim. Decathlon'dan bir kaç ürün baktım, lakin eliptik bisikletler hakkında hiçbir yetkinliğim yok ve bundan ötürü de bir karara henüz varamadım. Rica etsem bu hususta bana yardım edebilir misiniz?
    Tek kıstasım, olabildiğince sessiz bir alet olması ve mümkünse cebimi fazla zorlamaması.
    Şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşekkürler!

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kardiyo ile kilo vermek yerine ağırlık çalışmanı tavsiye ederim. Tabii beslenmeyi de düzenlemen ve kalori açığı vermen gerekiyor.

3. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Dikey bisiklet almani tavsiye ederim. Eliptik bisiklet vakit kaybi benim icin. Eliptikte kalitelsini almalisin , ucuzlarinin haraket mesafesi kisaoluyor. Yasiniz 50 uzeri ise eliptik tavsiye ederim. 50 alti ise eliptik benim icin vakit kaybi. Ve kalitelisi 6. 7 binliradan basliyor. Ucuz olanlari çöp. 2. 3 binliraya kaliteli birdikey bisiklet alin.
    Bu arada kalori acigi olusturmaz iseniz bu makinelerde bir fayda etmez , sihirli bir ozellikleri yok. Gunluk karbonhidrat ayarlamalarini yapmaniz ve sabah ac karnina kardiyo yapmaniz yardimci olur. 15. 20 dk lik kardiyolar dan bursey beklemeyin. 45 dk ile baslayip bir bucuk saate kadar cikarin kardiyolarinizi ve karbonhidrat dengenizi iyi ayarlariseniz her hafta rahat 1 cm inceltirsiniz. Duzenli olarak her hafta sonu bel olcumu takibi yapip ona gore diyetin sertlik gini artirip azaltabilirsiniz bir yön verebilirsiniz bu haftalik veriler sayesinde.

4. çamur

çamur Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    spesifik olarak hiçbir egzersiz kilo aldırmaz veya verdirmez kalori yakarsın yada alırsın, her şeyden önce yemene içmene dikkat et egzersizler kilo yaşan sihirli şeyler değillerdir ve kardiyo egzersizlerinin sandığından çok daha az kalori yaktığına emin olabilirsin

5. vallacya

vallacya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yorumunuz için çok teşekkürler, hocam. Ben işim gereği fazla dışarı çıkamayan bir insanım, bu yüzden ağırlık egzersizlerinin yanı sıra ev içindeki aktivitemi arttırmayı hedeflediğim için bir bisiklet aramaktayım.

Çok çok sağ olun, hocam. Dediklerinizi uygulayacağım, ayrıca kaliteli bir dikey kondisyon bisikleti alacağım.

Çok teşekkürler yorum için, hocam. Aktivite seviyem oldukça düşük olduğu için kilo veremiyorum, mevcut durumda. Bundan ötürü bir bisiklete ihtiyaç duyuyorum.

Sayfayı Paylaş