8 aylık bulk sonucu

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve yasinaspir tarafından 28 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Beyler kasımda bulka başladım. Boy 178 kilo ise 66ydi simdi kilom 74-75. Göğüs genetik olarak gelişmiyor gibi ona göre yorum alırsam sevinirim ki yağ oranını da göz önünde bulundurun lütfen. Kollar 32cm di şimdi37 omuz 110 filandi simdi 121 Diğer ölçüleri bilmiyorum.
    Öncesi
    Snapchat-845413914.jpg
    20160208_150106.jpg
    Sonrası
    Snapchat-1146915777.jpg Snapchat-1489710032.jpg Snapchat-1358571266.jpg Snapchat-220905796.jpg Snapchat-1699270870.jpg Snapchat-685036944.jpg 20170507_143456-1.jpg
    Snapchat-1312606107.jpg

2. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Yorum yapacak kimse yok mu?

3. SametKuzey

SametKuzey Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Reis bulku full baklava yiyerek geçirdin heralde:)

4. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Zor bir vücudun var önceki konulardan biliyorum ama beslenme düzeninde de bir problem olduğunu düşünüyorum. Gelişim söz konusu kesinlikle ama kontrolsüz bi bulk olmuş gibi görünüyor bi süre kilonu sabit tutup antrenmanların sonlarına kardiyo eklemeni ve diyetinde bulunan şeker ve karbonhidrat miktarını iyi ayarlamanı öneriyorum yağ oranını düzenlemek açısından :) iyi günler, çalışmaya devam.

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    benzer bir kötü bulk macerasının faturasını 4 ay definasyon ile anca yüzde 15 16 lara çekerek ödedim yağ oranını. bana fazladan 2 aya mal oldu ortalama zarar olarak :D sana da benzer bir zararı olucaktır yağ oranını düşürürken

6. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Başarılı bir bulking olmamış.Bulk öncesi kas kütlenin üzerine pek bir şey katamamışsın gibi görünüyor define olduğun zaman eski formunun üzerine pek bir kas kütlesi ekleyebileceğini zannetmiyorum.Baya bir dirty bulk olmuş tavsiyem define olup clean bulk yapman vücudun zaten dirty bulk yapmaya uygun görünmüyor bence yapından dolayı.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bende de böyle bir sıkıntı olmuştu yağ oranı yüzde 23 24 lere yükselmişti anca yüzde 15 16 seviyelerine çekebildim zor işler

8. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Mezomorflar hariç her vücut tipinin kendine göre avantajları dezavantajları var hedeflerinizi illa ki gerçekleştirirsiniz bazıları genetik yönden şanslı doğuyor ama her şey genetik değil çalışkanlıkla arada ki açık kapatılabilir yılmadan devam.. :)

Bozo-Baku ve mrthr35 bunu beğendi.
  9. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    omurda eğrilikmi var hocam ?

10. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Yok bro ramazanda oldu ben 76 yim zaten basladigimda yag oranım 16 filandi tahminen ayda temiz 1 kilo aliyorum ama ramazan da 2 3 kilo almisim yag oranı artti o yüzden
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Temmuz 2017 ---
    Hayır
    Yani ben anlamıyorum olmamış yapamamissin su bu. Bunu neden yapıyorsunuz hatalarin var kardesim heralde neden oldu kalori mi cok aldin abur cubur filan mi ya da genetik kötü yaglanmissin o yüzden takilma yag yak gibi seyler neden yok ben anlamiyorum 150 gr protein 375 400 gr carb 100 gr kadar yağ almaya kadar geldim aydim 1 kilo aliyordum bi ramazanda sikinti yaşadım. Yani 1 saat idman yaparim idmandan sonra yuruyecek takatim kalmaz okula yemek götürürüm yani bi emek var 8 aydir kendimi yirtiyorum peki olmamis demek bu kadar mi kolay kardeşim merak ediyorum cidden zatem skinny fat olmaktan muzdaribim kac tane konu açtım bi yol bulamadim biseylere cabaladim yani
    Simdi yavas yavas kaloriyi düşürerek yag yakmaya basliycam agirdan alcam 3 ay filan kilom 76 68 e filan incem bakalim sonra tekrar bulk ama daha dikkatli

Son düzenleme: 1 Temmuz 2017
  11. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Emeğine kesinlikle lafım yok bu foruma üye olup fotoğraf atmak bile bir emektir kaldı ki sen bu spora 8 aylık süreçte illa ki büyük emekler vermişsindir bu göz ardı edilemez lakin sonuç olarak ramazanın araya girmesiyle vs 8.ayın sonunda genel olarak vücuduna baktığım zaman ben bu yorumu yaptım ve şu genetiğim kötü skinny fat im ben felan diyip hatalarını göz ardı etmen sporda yol kat edememene neden olur.Bir şeyleri illa ki yanlış yapmışsındır illa ki her şeyi tam dört dörtlük yapıpta böyle bir bulking geçirmen çok gerçekçi gelmiyor bana.Burası bir forum fotoğraf paylaşıyorsun hiç kimse senin günlük yaşamda ne yediğini ne içtiğini idmanlarını nasıl geçirdiğini bilemez daha detaylı spor hayatından bahsedebilirsen açtığın konuda spor bilgimizin tecrübemizin elverdiği kadar yardımcı olmaya çalışırız..

12. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam haftada 4 gün idman yapiyorum göğüs geride oldugu icin göğüs 2 kere çalışıyorum. Agirlik olarak deadliftte 120 kiloda 3 tekrara geldim squatta 70 kilo lardan 5x6 105 kiloya geldim bench 75 ile 5x6 yapiyordum 60 kiloyu yapamazdim 5x6 simdi 4x10 yapiyorum. Omuzda 22.5 25 kilo dumbbellerla calistim bicepste mesela altarnatifi 15 kiloya hummeri 17 lik dumbellerda yapmaya başladım. Çalmadan önceden 1 sene calistik ama ilk 3 ay kilo vermeye gittim hicbisey yemiyordum günde yag yakcam diye kaslari yaktim sonra skinny fat problemi kaldi define olayim dedom sonra bulk yaparim olmadi sonra bu sene 8 ay bulk yaptim hani hicbisey degismemis gibi konusuyorsun ölçüde aldim 8 ayda arnold olamam öğrenci adamim sinav dönemi bile kaçmadım spora gittim ramazanda stress yaptim pide tatlo filan gömdüm yag oranim ondan artti iyice yani defone olunca eski formun üstüne biseu ekleyemessin diyorsun peki ben 8 ay boyunca naptim mesela. Yulafim basmati pirincim yer fistigim tavuk gogsum baligim eksik olmadi cheat meal yapiyordum arada 1 yani demek ki ben 1 kiloda alsam vucudum yaglaniyo ne biliyim ne yapabilirim sen söyle kardesim 2 sene olacak kendimi paraliyorum millet nerelere geliyo 2 senede

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    genetik etki ediyor illa ki göz ardı etmek olmaz. kimi günde 5000 kalori alır yağlanmaz bulkta. kimi senin gibi yada benim gibi 500 600 kalori arttırdımı bile sanki hiç spor yapmamış gibi bir göbek meydana çıkıp devasa bir yağ oranı yükselmesi olabilir. bu tamamen bizim şanssızlığımız bende kendimi senin gibi görüyorum 4 5 aydır definasyon yapıp 90 bel ölçüsünün altına düşememek 15 in altına yağ oranının düşmemesi günlük her türlü kalori hesabını bilip 400 500 kalori açık oluşturmaya rağmen bi yerden sonra devamının gelmemesi karın kası denen birşeyin görünmemesi genetik olarak şanssızlıktan başka bişey olamaz herhalde. örnek olarak foto atıyım 1 sene doldu https://hizliresim.com/gWX0nZ güncel durum bu.
    yeni birşeyler bulmak yöntemi değiştirmek gerekiyor sanırım. ne bulk ne definasyon arada ince bi bulup o yönde ilerlemek gibi. bu tip bir vücut yapısı ile bence kalori arttırmadan devam etmek daha mantıklı olabilir alman gereken kaloriyi alsan yavaş ve daha yağsız bir şekilde ilerleme kaydedilebilir sanırım

ohnofor bunu beğendi.
  14. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Deneme yanılma yapmak lazim. Ben anladim ki baklavalari görmek lazim gördükten sonra kontrol edebiliriz yağ oranini hani ona göre cardiyo eklenir kalori kısılır filan bence hani yoksa yaglisin farkedemiyorsun ne kadar yağ aldigini vücuduna pes etmemek lazim. Illa ki yapcaz ben kendime 5 sene verdim yani

mrthr35 bunu beğendi.
  15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    vücut tipini avantaja çevirmek elinde şahsen ben definasyona başlamadan önce ihtiyacım kadar kalori aldım 1 kaç ay orda da ufak ufak hacim artışı yaşamıştım definasyona girince de 4 5 ay içinde ciddi bir güç kaybı yaşadım yada ağırlık arttıramama gibi sorunlar yaşadım. 2 hafta sonra tamamlıcam definasyonu boş yere oyalamanın anlamı yok o zaman o dediğim şeyi denicem günlük ihtiyacım 2800 kalori ise en fazla 3000 kalori alıp 1 aylık değerlendirmeye bakıcam ki az bi kalori artışında bile bence yağlı bir vücut yapımız olduğu için gözle görülür bir kas artışı olucaktır olabildiğince temiz gidicez. allah kolaylık versin valla yüzde 24den yüzde 16 ya çekene kadar şu yağ oranını 4 5 aya mal oldu bana aklım öyle başıma geldi :D

yasinaspir bunu beğendi.
  16. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Yani sıkıntı ama çabalamak lazım zor kilo almıyoruz o avantajimiza birden arttirma kaloriyi yavas yavas arttir haftada 200 kcal arttir mesela 50 gr carb arttirarak o sekilde temiz iyi olur birden arttirinca vucut yaglaniyo

mrthr35 bunu beğendi.
  17. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam agirliklarin gayet iyi 8 ay için. Görünüş mü kuvvet mi buna mı karar vermen gerek. 68 e falan düşersen ağırlıkların epey düşecektir kas da verirsin muhtemelen. Görünüs daha iyi olur belki biceps damarları ile six pack çıkar. O da sadece yazın denize girerken görünür. Six pack, lif lif kaslara bazı ektomorflar hic spor yapmadan bile sahip oluyor diğer yandan. Kiyafetlerin icindeyse kaybolursun. Bence 68 e düşme clean olarak bulka devam et
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Temmuz 2017 ---
    Hocam agirliklarin gayet iyi 8 ay için. Görünüş mü kuvvet mi buna mı karar vermen gerek. 68 e falan düşersen ağırlıkların epey düşecektir kas da verirsin muhtemelen. Görünüs daha iyi olur belki biceps damarları ile six pack çıkar. O da sadece yazın denize girerken görünür. Six pack, lif lif kaslara bazı ektomorflar hic spor yapmadan bile sahip oluyor diğer yandan. Kiyafetlerin icindeyse kaybolursun. Bence 68 e düşme clean olarak bulka devam et

18. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Ama cidden çok yağlandim belki 70 e inip sonra tekrar bulk yapabilirim hani bi yandan da tertemiz olmak istiyorum hani baklavalar gelsin ona bakarak bulk yapiyim baklavalar gidince diye yapiyim filan

19. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    4 5 kilo verince cok kas kaybı yasamazsin zaten. 70den sonra clean olarak devam edersin
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Temmuz 2017 ---
    4 5 kilo verince cok kas kaybı yasamazsin zaten. 70den sonra clean olarak devam edersin

20. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Yani amacim yag oranini öncelikle15 in altina cekmek baktim geliyo devam ederim yani bi yandan da artik baklavalar adonisler görünsün istiyorum be bro hani küçülsemde paramparca cikarmi ki acep

Sayfayı Paylaş