8-10 Kilo Almak İstiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bjkbaris03 tarafından 14 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bjkbaris03

bjkbaris03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba 3 ay içerisinde 8-10 kilo almak istiyorum, 1.72 58 kiloyum ve 65 kilo olmak istiyorum en az. En kısa sürede nasıl alabilirim bu kiloyu?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    8-10 kilo almak için günlük kalori ihtiyacının üzerine 8x7000 ve 10x7000'den 56000-70000 kalori alman lazım. Bunu 3 ay içinde yapmak için de böl 90'a, günlük 622-777 kalori fazladan alman lazım. Günlük kalori ihtiyacını hesapla, 622-777 fazlası alman gereken günlük kalori miktarı.

3. bjkbaris03

bjkbaris03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam ben günlük 1500-2000 kalori alıyorum fakat ona rağmen kilo alamıyorum bir türlü, dahiliyeye de gittim fakat hiçbir sorunumun olmadığını söyledi.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    1500-2000 kaloriyle kilo alamazsın ki, kadınlar 1500 kaloriyle kilo veriyorlar. Şöyle bir 3000 kaloriye çık, 1 ay sonra duruma bak bakalım.

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Size azmis gibi geliyor ama 1500 ile.2000 arasinda 500 kalori fark var ve bu da bir ogune denk geliyor.

Buradan kalori saymadigin, en azindan bir defaya mahsus beslenme hesabi yapmadigin belli oluyor. Yani her gun 1 ogun eksik yiyor olabilirsin.

Muhtemelen eksik yiyorsun ama yaptogin seyin yeterli oldugunu dusunuyorsun. Aslinda yeterli degil.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Fitness Takımı

Fitness Takımı Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness
    Yer:
    İstanbul
    Kalori hesabı yapmaya gerek yok. Normalde 3 öğün yemek yiyorsan spor yaptığın için 4 öğüne, kilo almak istediğin için de 5 öğüne çıkaracaksın. İlk üç öğün senin günlük aktivitelerini karşılayacak. 4. öğün sporda harcadığın kaloriyi karşılayacak. 5.ci öğün ise kaslarının gelişmesini sağlayacak. Öbür türlü şu kadar kalori alıyorum böyle yapıyorum hesabına girmene gerek yok sonuçta profesyonel sporcu değilsin yarışmaya katılmayacaksın. Dediğim gibi günde 5 öğün yemek yersen bahsettiğin 8-10 kiloyu rahatlıkla alırsın.

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    300 kaloriye de kahvalti yapabilirsin 800 kaloriyede. veya sizin spor sonrasi ogun anlayisiniz 400 kaloridir. bir baskasinin ki 800 kalori.
    bu tip farkli anlayislar beslenme aliskanligina cevrilir ise kisi istenmeyen kilolar alabilir veya dengesiz beslenebilir.
    kalori hesabindan kasit, elinde mutfak terazisi kac gr et yedigini hesaplamasi degil, yedigi besinlerin icerigini tanimasi ve beslenme aliskanligini oturtmasidir.
    5 ogunden kasit nedir. her gun 5 kez aksam yemegi kapasitesinde yemek mi yenecektir mesela?
    kisilerin ogun anlayisi cok farkli olabiliyor.

8. Fitness Takımı

Fitness Takımı Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness
    Yer:
    İstanbul
    Ama şöylede bir şey var. Bu kişi sonuçta kilo almak istiyor. Fazla yemek onun yararına olacaktır ancak o kendini 500 kalori fazlası ile sınırlandırmamalı. Yani bir gün olur bütün gün çalışırsın, koşturursun, gezersin ve onun üstüne bir de spor yaparsın. O zaman kişinin kendine koyduğu 500 kalorilik hedef yeterli gelmeyebilir. Bende buna hitaben öğün sisteminin daha yararlı olacağını düşünüyorum. Her öğünde midesinin 4/3 ünü dolduracak şekilde yesin. Bu sporda ilerleyen zamanlarda elbette kalori hesabı çok önemlidir ama yeni başlayanların bu tarz hesaplara girmesi spordan soğumasına sebep olabilir. Bu nedenle düz mantık öğün sistemi ilk etapta işlerini görecektir.

9. bjkbaris03

bjkbaris03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bunun için program falan çıkarılabilir mi? Çünkü mesela dondurma ve çerezlerde fazla kalori olduğunu biliyorum onları tüketmeye özen gösteriyorum. Günlük en az 3 öğün zaten alıyor ve 5'e bile çıkartıyorum. 1500-2000 kalori olayını da arkadaşın dediği orana karşılık söyledim yani zaten 2-3 kat fazla kalori alıyorum anlamında.

10. bjkbaris03

bjkbaris03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hardline progainer kullansam iş görür mü?

11. bjkbaris03

bjkbaris03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    +1

12. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları: