72'den 64e Yolculuk [Karatay Diyeti Esas Alınarak]

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve FuzuLi tarafından 23 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Son mesajımdan bu yana kayda değer bir şey olmadı. Olan tek tük şey var onları yazayım:

Dün sabah kahvaltısı yine aynı şekilde 3 yumurta, son kez 1 kase lifalif, domates salatalık.

Öğlen Cumadan sonra meyve suyu ve tahinli poğaça dağıtıyorlardı. Sünnete iştirak edip aldım. 1 tane avuç içinden biraz büyük poğaçayı yedim ve kayısılı meyve suyunu içtim. Eve gelip 3 yumurtayla lor peyniri karıştırıp salçalı soğanlı yaptım. 1 kase de yoğurt doldurdum.

Ama ne hikmetse 3-5 tane aldım tıkandım. O kadar şaşırdım ki.. Ben hiç affetmezdim yemekleri :) Ama dün o yediğim küçük poğaça doyurdu resmen. Üstelik son yemek yememin üstünden 4,5 saat geçmişti. Yoğurdu ve yumurtayı koydum artık yerlerine.

Akşam kardiyoya gittim. Baya ip atladım. Çok fazla koşamadım, koşmak işime gelmiyor..
    Biraz ısınma hareketinden sonra biraz karın çalıştım. Sonra da bisiklete oturdum. 75 kalori yan bisiklette, 75 kalori de dik bisiklette harcadım. 15 dakika falan sürdü. Ritmim 143-153 arasındaydı hep.
    Akşam yemeğinde de bol zeytinyağlı salata yedim. Yoğurt çorbası içtim. 1 kaşık pilav yedim.
    Midem baya küçüldü galiba, çok çabuk doyuyorum.

Bu sabah da 3 yumurta, 1 bardak şekersiz siyah çay, domates salatalık ve 15-20 tane yeşil zeytin yedim :)
    Saat 11'de falan yapmıştım kahvaltıyı. Halen acıkmadım. :)

2. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    2 gün biraz kaçamakla 1er dilim kek yedim.
    Bugün sabah 7:30'da 3 yumurta + 8-10 yeşil zeytin + 1 tane salatalık yemiştim.
    Lifalifsiz geçen 3. gün olmasına rağmen bünye hala alışmadı galiba. Öğleni zor ettim. Açlıktan süzüldüm resmen. Saat 10 gibi 1 bardak siyah çay içmiştim, o mu acıktırdı nedir..

Öğlen 3-4 lokma kaymak yedim. Mayalı ekmek vardı, ondan banıp banıp yedim :)
    Bu kaçamağın aynından dün de yapmıştım.

1 tabak haşlanmış tuzsuz brokolinin üstüne zeytinyağı döküp limon sıktım. Biraz da kırmızı biber. Tadı hiç hoş olmadı, limon fazla olmuş. 1 kase yoğurt yedim. Öğle yemeği böyle geçti.

Şuan açlıktan ölüyorum. Ben hiç böyle acıkmazdım, dünkü yediğim kekler mi dengemi bozdu nedir?

Bir de ben elma sirkesini bıraktım. Geçen haftadan beri içmiyorum. 1,5 hafta denedim ama bi faydasını görmedim. Ne yağ yakma, ne tok tutma. Sizce kullanmalı mıyım?

Son olarak da, 3 haftadır diyette olmama rağmen, sadece 3 kilo verebildim. O da ilk hafta olmuştu zaten. 2 haftadır yerimde sayıyorum. Yarın ölçü alıp ekleyeceğim. Vücudumda hiç değişiklik yok gibi. Ne yapmalıyım?

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Keklerin bozması ayrı.

Protein ve yağ az alıyorsun.

Mesela

Bol tereyağında 120 g tavuğu kavur.

Yanında bir sebze yemeği veya bulgur pilavı.

Ve olmazsa olmaz bol zeytinyağlı salata..

Tercihe göre yoğurt veya ayran.

Öğle öğününde dene yarın bak bakalım acıkacak mısın. :)

4. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Tereyağı yok, henüz almadım. Marketlerden almak istemiyorum. Pazarlarda köylerden gelenler var. Ctesi almayı düşünüyorum.
    Bulgur pilavı yiyorum genelde. 1 kase yoğurt öğle ve akşam eksik olmuyor.
    Salata da yiyorum aynen dediğin gibi bol zeytinyağlı.

Bugün sabah yine 3 haşlanmış yumurta (zeytinyağlı ve kırmızı biberli), zeytin ve havuç+salatalık
    Öğle yemeğinde 3 yumurtalı peynirli omlet + zeytinyağlı salata + 1 kase yoğurt + 5-6 tane badem, 5-6 tane ceviz.
    Akşam yemeğini de biraz önce 20:30'da yapabildim.
    Bulgur pilavı + cacık + yayla çorbası

Yemekten sonra da çok uzun zamandır meyve yemediğimi düşünerek 1 küçük elma, 1 küçük portakal yedim.

Yalnız bugün çok moral bozucu bir şey oldu; ölçü aldım.
    Kolum 35ten 34'e inmiş, göğüs de 100'den 98e inmiş. Karın yine 81. Ama antrenman sonunda gözlerime inanamadım. 7 saattir aç olduğumdan mıdır nedir resmen hayalimdeki karındı. Üzeri yine yağlı ama mideme yapışmış bir şekilde :) Kaslar da net bir şekilde görünüyordu. Bacak da 57den 55e düşmüş.

Göğüslerin erimiş olması çok moralimi bozdu. Gerçi muhtemelen hatalı ölçmüşüzdür çünkü arkadaş 91 dedi. Ben inanmayıp kendim kanatları da kapsayacak şekilde tutunca mezurayı 98 geldi. Ama geçen sefer 101 falandı. 2-3 cm erimiş.

Vücudumda değişiklik olmuyor, oysa hayatım çok b.ktan. :eek: Gerçekten tat alamıyorum ve diyeti miyeti sallayıp normal hayatıma dönesim geliyor. 13 aydır spor yapıyorum ama hala bir şey yok. Sanırım acele ettim, bırakıp 20li yaşlarda adam gibi supplementlerle çalışmalıyım, adam gibi hocalarla da.

5. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Dün arkadaşımın doğum günüydü. Biraz pasta ve 1 bardak kola içtim. Aylardır ağzıma sürmemiştim kolayı, dün içtim ilk defa.

Sabah öğle akşam yine benzer şeyler. Bir tek, akşam yemeğinden sonra biraz incir sütlacı yedim.

Bugün sabah yumurtanın biri çok kötü koktuğu için çöpe attım. 2 tane yumurta yedim.
    Zeytin-peynir-salatalık..

Öğle yemeğim zengindi. Yayla çorbası, tavuk yemeği (göğüs haşlama), birazcık pirinç pilavı, 3-4 tane sarma, 1 kase yoğurt. Yemekten sonra geceden kalma 3-4 kaşık sütlaç kalmıştı onu yedim.
    En son da 5 badem 5 ceviz yedim.

Su içmeye devam ediyorum ama çok tuvalete çıkmaya başladım. Sabahtan öğleye kadar 3 kez öğleden akşama kadar 2 kez gittim. Eve gelince de 1 kez gittim. Yani bugün 6 oldu :)

Açlık sorunu çözüldü gibi, acıkmıyorum. Ama halen antrenmanlarda istediğim gücü bulamadım.
    Bu hafta biraz ısınmalı olarak, haftaya tekrar ağır kilolara başlayacağım.

6. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Önce az maz ama hiç tatlı yememlisin : )
    Güc artışını sağlayamıyorsan antrenmanı hangi öğünden sonra yapıyorsan o öğünde 1 - 2 avuç arası çiğ fındık ye derim. Hem çok sağlıklı karbonhidrat kaynağı hem de içinde Arginine bulundurmasından dolayı NOX etkisi yaratıyor : )

7. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Hayatta hayır diyemem incir sütlacına. Diğerlerine amenna ama ona asla hayır demem.
    Fındık almam gerekiyor o zaman. Ben daha çok ceviz ve badem yiyordum.

Biraz önce de kahve içtim. Şimdi de 1 elma 1 portakal yiyeceğim.
    Biraz da ceviz-badem-tarhana. :)

Tarhananın zararı olur mu acaba?
    Buğdaydan yapılıyor...

8. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Dün akşam 1 tabak yoğurtlu makarna ve 1 tabak çorba içtim.
    Sabah kahvaltısında 3 haşlanmış yumurta, zeytin peynir, salatalık yedim. Biraz da kaymak yedim, kepek ekmekle.

Öğle yemeğinde de sabahtan kalan kaymağı bitirdim. Yine ekmekle tabii. Kepek ekmek de olsa, ekmeği özlemişim ya. Az yedim ama çok pişmanım tabii. 1 tabak makarna yedim, yine akşamdan artmıştı. Biraz da çorba içtim. 1 adet salatalık ve 1 adet muz yedim.

Bugün kardiyo günümdü ama kendimi iyi hissetmiyorum. Hiç gidesim yok. Çarşamba günü yapacağım off'u bugüne alarak kendime izin veriyorum.
    Akşam yemeğini birazdan yiyeceğim. Çok acıktım.
    Menü
    1 kase Mercimek çorbası
    1 kase Yoğurt
    1 tabak Brokoli haşlaması
    1 tabak Salata

Dün gece ışık altında görünen ama normalde görünmeyen kaslarımın fotoğrafını çektim.

İşte o fotoğraflar

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 9 Nisan 2012
  9. vigNerd

vigNerd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer bi hedefin varsa zararlı şeyleri beslenmeden çıkarmalısın. Mesajlarında genelde meyve yedim diyorsun ama meyvelerin çoğu fruktoz içerdiği için yağ yakan biri için zararlıdır.Göğüslerim eridi demişsin beslenmen aldığın protein çok az. Sen ağırlık çalışıp kasları protein ile beslemezsen onlar nasıl gelişsin :)

10. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Elimden gelen maalesef bu :(
    Meyve çok fazla yemiyorum. Şuana kadar 2 veya 3 kez yedim. Onları da aynen yazdım buraya. Onun dışında hiç ağzıma almadım. Normalde de yemiyorum.

Tek protein kaynağım yumurta maalesef. Burslar hala yatmadı, tavuk falan alamadım geçen haftadan beri.

Bugün kahvaltıda 3 haşlanmış yumurta, zeytin-peynir ve salatalık-domates üçlüsünden yedim.

Öğle yemeğinde 3 yumurtalı soğanlı salçalı omlet, 1 kase mercimek çorbası ve 1 kase yoğurt yedim.

Şimdi de ara öğün olarak 1 tabak makarna yiyecektim ama vazgeçtim. Yememin nedeni antrenmanlarda çok enerjisiz kalmam ve yeterli verimi alamamam. Ayrıca bugünden itibaren tekrar ağırlıkları artırıp set sayılarını düşüreceğim. Benchte tekrardan 55lerle çalışmak istiyorum.
    Ama sonradan vazgeçmemin nedeni ise yağ yakım döneminde bu tür fireleri vermemem, vücudumu alıştırmam gerektiğini düşünmem oldu.

Umarım bugünkü antrenmanda yeterli gücü bulup tekrar ağırlıklarıma kavuşurum.

Şuan 1 fincan fındıklı nescafe içiyorum. 2si bir aradalardan almam gerekiyor galiba, çünkü bunun içindeki şeker bile gerçekten çok geliyor. :)

11. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Akşam yemeğim güzeldi. Fakat saat 21:00'de yaptım. Sinirimden öldüm.
    20:00'de antrenman bitti. Eve gelmem 21:00'i buldu. Gelir gelmez 2-3 kaşık ballı çerez yedim. Ta 1 saat geçmişti ama yine de basit şeker alayım dedim, tadına bayılıyorum.

1 tabak taze fasülye
    1 tabak bulgur pilavı
    1 kase yoğurt
    1 tabak salata

Bugün ağır çalıştım. Benchte tekrar 20likleri taktım koca koca :) Barda güzeldi ama 3. hareket olan incline dumbell press'te 20lik dumbellar ağır geldi. 17,5la yaptım.

Set sayılarım da değişti. 3x8 yapıyorum tüm hareketleri.
    1 ay da böyle devam edeceğim. Sonra tekrar ağırlıkları düşürüp setleri artırmayı düşünüyorum.

12. vigNerd

vigNerd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer alabiliyorsan sade nescafe al derim. Çok iyi enerji veriyor ama alışmak lazım :lol:

13. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Sadece kahveden oluşan mı? Olabilir :)

Bugün sabah yine aynı şeyleri yedim. (3 haşlanmış yumurta-zeytinpeynir salatalık domates)

Öğle yemeğinde akşamdan kalma yeşil fasülye ve bulgur pilavı + 1 kase yoğurt + 1 tabak salata (bol zeytin yağlı)

Şimdi de salona gidip 150 düz mekik + bel çalışmaları yapacağım.

14. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bir süredir yazmıyordum. Değişen bir şey olmuyor çünkü, hep aynı şeyleri yazmayayım dedim.
    Bugün off günüm.

Diyeti de tamamen offladım.

Sabah kahvaltısında aylardır (diyetten de önce, 4-5 aydır) yemediğim patates kızartması yemek istedim. Yanında da kaymak vardı. E tabi kaymak ekmeksiz yenmez, bi çeyrek ekmekle kaymak yedim.

Saat 10 falandı.

Saat 16'da tekrar acıktım ve sabahtan kalma azıcık patates ve azıcık kaymak vardı. Onları sünnetledim :) Bu kez ekmek yemedim, ekmeğin yerine 5-6 tane kısır yedim. Tane diyorum çünkü çiğ köfte gibi küçük küçük avuç içinde sıkılmış şekildeydi.

Akşam 20:30 gibi akşam yemeğini yiyeceğim.

Dün gece 21:00'de falan bitirdim yemeği. Yaz yaklaştıkça akşam yemeği saati uzuyor. Gerçi antrenmanlarımın saatiyle ucu ucuna denk geldiği için böyle.

Bu arada yağ yakımımı bilmiyorum ama kilo kaybım tamamen durmuş vaziyette. Allah'tan hayırlısı.

15. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Öğünlerimde genellikle acıkmış oluyorum ve tıka basa yiyorum. Karatay diyetine göre bunun sakıncası yok ama göbeğim halen gitmiş değil ve bu benim hoşuma gitmiyor. Yağ yakıyorum bundan eminim, fakat göbek halen duruyor öylece. Yemeği de doyana kadar yediğim için karnım şiş göbekli dolaşıyorum.

Kız arkadaşım bile "Vay benim göbekli sevgilim" diyor, çok sinir bozucu.

P.tesiden itibaren başlıyorum her şeyi yarıya indirmeye.
    Yeni diyetimin sabah kahvaltısı aynı kalaca, öğlen ve akşam yarı yarıya az yiyeceğim.
    2 kişilik salata yiyorum neredeyse. 4-5 yaprak marul yapıyorum baya çok oluyor. Six pack halen gündüz gözüyle gözükmüyor. Işık altında güzel sadece :mad:

16. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Doyacak kadar yemek farklı çatlayana kadar yemek farklı : ) Hani öğlen ne yersin 300 400 gr et yersin bir kase yoğurt yersin bir kase de salata yersin mesela seni tertemiz kurtarır. Abartırsan kilo yapmaz insülini harekete çok geçirmediği için ama bu sefer de miden genişler doyumsuzluk çekersin. Bu arada ölçüler ne alemde ? Bak ben 1.5 kilo daha verdim : )

17. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Çatlayacak kadar değil ama baya baya doyacak kadar yiyorum.
    Zaten öğle ve akşam öğünlerinde genellikle 1er tabak salata ve yoğurt yiyorum.

Kilom değişmedi, canımı sıkan şey bu. İlk hafta 2 kilo verdim, sanırım o da su gibi bir şeydi. Sonra her şey durdu. Ama kolumda damarlar gözüküyor. Karın kasları çok az daha net gözüküyor. Onun dışında değişiklik yok gibi. 1 haftadır ağırlıkları maksimum yapıp 3x8lik antrenmanlar yapıyorum. Kollarım hacimlendi gibi 2 haftadır.

Ölçü kaybettiğimi sanmıyorum. :(

18. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    He onu diyorsan o bende de var abartı bir kilo değişikliği yok ama verdiğim kilolar genellikle deri altından oluyor. Hani göbeğim sanki değişmişyor gibi ama kollarımda damarlar yavaş yavaş netleşmeye başlıyor : )

19. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    İşler iyice sarpa sardı arkadaşlar.
    Yağ yakımımı bilmiyorum ama kilo kaybım durmuş vaziyette. Keşke bu diyet işini abartıp çevremdekilere söylemeseydim.

Toplum olarak sabırsızız, bu su götürmez bir gerçek. Etrafımdaki herkes şuan Kıvanç gibi vücudum olması gerektiğini düşünüyor olacak ki, çaktırmadan da olsa "Senin diyet pek işe yaramıyor galiba, diyeti bırakmışsın herhalde" gibi laflar ediyorlar.
    Oysa ekmeği bırakalı ay oldu, birçok alışkanlıktan vazgeçeli de.

İnsana gerçekten inanılmaz koyuyor arkadaşlar. Dün kafam attı, başlarım diyetine de sporuna da dedim. Son 3-4 gündür yemekten kalkar kalkmaz canım hala bir şeyler yemek istiyor. Diyetten önce de bir süre böyle olmuştu. Sofradan doymadan kalkmıyorum yanlış anlaşılmasın. Fakat atıştırmalık, abur cubur mahiyetinde, tarhana olsun çekirdek olsun meyve olsun, bu tip şeyler yemek geliyor içimden.

Dün de 19:30'da yemek yedim. Az miktarda pirinç pilavı vardı. Yanında 5-6 tane ilabada sarması. Mantar yemeği ve salata. Yemekten sonra Kuzey Güney'i izlemeye başladım internetten.
    Saat 21:00 gibi canım bir şeyler yemek istedi ve kendimi durduramadım. Daha doğrusu durdurmak istemedim. Yukarıda dediğim gibi, başlarım böyle işe dedim. 3 tane küçük Hobby yedim, 10 gr mı ne oluyor ya. En küçüklerinden. Çay demledim. Yanında da 1 havuç, yarım kase çekirdek, 1 tane tarhana, 1 tane portakal. Çay kuru kuru gitmedi ve içimdeki açlık hissiyle 1 tane de yumruk büyüklüğünde kömbe(tahinli börek) yedim.

Gece 01:00 gibi falan yattığımdan, yine yatmadan 3 saat önce falan yemeği kesmiş oldum; fakat yine de yanlış bir şey yaptım.

Bugün sabah da annemin tavsiyesiyle her hafta olduğu gibi "kaçamak" yaptım. Kahvaltıda kaymak ve mantar yemeği vardı. Akşamki böreklerden 2 tane daha yedim kaymakla beraber.

Her sabah 3 yumurta + salatalık domates, zeytin peynir yemekten çok sıkıldım. Sürekli aynı beslenerek vücuduma yarardan çok zarar verdiğimi düşündüm.

Şimdiyse kara kara düşünüyorum. Artık aç karna bile 70 geliyorum, eskiden 69 gelirken.

Ama kollarımda damarlar, hatta bisepsin üstündeki damar bile az da olsa görünüyor. Özellikle antrenman sırasında, damarlarım gayet hoş gözüküyor. Gerçi bileğim bile çok inceldi, saatimi 1 diş sıkmak durumunda kaldım.

Vücut bu diyete alıştı bence. Ayrıca çok fazla kalori aldığımı düşünüyorum. Ekmek yemediğim için ver edip yemeklere asılıyorum. Öğle ve akşam yemeklerimi azaltacağım. Salata ve yoğurt sabit kalacak; yemeklerin miktarı düşürülecek. Antrenmanlarımı da bu hafta tam yapabildim. Eski gücüme %90 oranında tekrar kavuştum. Artık maksimum ağırlıklar mutlu edecek şekilde. Fakat bir yandan beden eğitimi hocamın sözleri kafamı karıştırıyor: "Daha 17 yaşında vücuduna bu denli ağır yükler yüklemek ne denli akıl işi? Kemiklerinin 20-22 yaşına kadar büyümeye devam edeceğini bilirken %100 şiddetli antrenmanlar iyi bir şey mi? Ağırlıkları olabildiğince azaltıp tekrarları çok antrenmanlar yapmalısın"

20. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Her şey aynı devam ediyor.
    Dün öğlen (midem de boş olmamasına rağmen) tartıya çıktım ve 68'i görünce şok oldum. Çizgileri tekrar tekrar saydım.
    Ölçü alma işini beceremiyorum. Çünkü karnımın şişliği, yemek yemiş/yememiş olmam değiştiği için bel ölçüsü konusunda net bir ölçü elde edemiyorum.

Ama bunun dışında kollarımdan da ölçü kaybettiğimi hissediyorum. Bunu da yağ yakmama veriyorum :)

Lifalif aldım tekrar, antrenman önceleri, okuldan geldikten sonra 4:30'da 1 kase lifalif yiyeceğim, antrenmanlarda daha enerjik olmak için.

Sayfayı Paylaş