72'den 64e Yolculuk [Karatay Diyeti Esas Alınarak]

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve FuzuLi tarafından 23 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar,
    17 yaşındayım. 6 aydır düzenli olarak yapıyorum. Daha öncesinde 6 ay kadar yapmıştım ve düzensizdi, 2 ay kadar ara verdikten sonra tekrar başladım.
    Son 2 aydır bulk dönemindeydim ve 67den 75lere kadar çıktım. Sonra tekrar kilo kaybettim ve 72lere düştüm.
    Arkadaşlar 11 Mart Pazartesi günü diyete başladım. Başlangıçtaki ölçülerim aynen şu şekilde:
    Amaç: 65 kilonun altına inmek ve bel ölçüsü olarak 75leri görmek.

İlk başlarda baya heveslenip http://fitadam.tk/ diye bir site oluşturup birkaç gün orada yazmıştım. Fakat sonra yazamadım.

Sitede programlarımın hepsi var.
    http://fitadam.tk/beslenme-programim/
    http://fitadam.tk/kardiyo-programim/
    http://fitadam.tk/antrenman-programim/

İlk hafta bittiğinde pazar günü sabah 69 kiloyu görmüştüm aç karna.

Fakat şu sıralar yine 70 civarı oluyorum. 71 falan gidip geliyor bazen.

Karatay diyeti gibi, ekmeği tamamen kestim.

Sabahları 1 kase süt ve lifalif yiyorum. Bazen 3 yumurta yiyorum, ama genelde sadece sütlü lifalif yiyorum.

Ptesi-Çrş-Cuma kardiyo, salı-perş-ctesi günleri de ağırlık çalışıyorum. Hafif ağırlık çok tekrar.

Günde 2-3 litre su içmeye çalışıyorum.
    2 bardak Yeşil çay içiyorum.

Ama oldukça çok acıkıyorum. Bu süreçten önce sık ve az yeme gibi bir alışkanlığım vardı ve sürekli acıkıyordum. Bu alışkanlık yüzünden sürekli bir şeyler yiyesim geliyor. Kendimi durdurmakta çok zorluk çekiyorum. Acıktıkça su içiyorum ama yaptığım yanlış gibi geliyor. Çünkü aç kalınarak diyet yapılmamalı. Fakat Candan Karatay'a göre, aç kalmamamız gerekiyor; yani bu diyeti yapanlar kalmıyormuş.
    Ama ben kalıyorum. Neyi yanlış yapıyorum?

Son düzenleme: 23 Mart 2012
  2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    07:30 – 1 Kase Eti Lifalif + Dost Süt [içinde muz veya kuru üzüm]
    10:00 – 1 adet elma
    12:45 – 3 yumurta + bir miktar lor peyniri ve 1 bardak Yeşil Çay
    17:00 – 1 adet portakal veya 1 bardak Yeşil Çay
    20:eek:o – Hafif akşam yemeği + 2 yumurta
    21:00 – 2 adet meyve (havuç-portakal-muz-elma vs)

bu beslenmeyle ile olacak iş değil.

Forumu biraz araştır. Karatay beslenmesi hakkında bilgi edin

3. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında buraya yazsam tekrardan olurdu.
    Bu eski beslenmem diyebilirim.
    Şuanki böyle:

07:30 – 1 Kase Eti Lifalif + Dost Süt [içinde kuru üzüm] (3 yumurta-zeytin-peynir-domates-salatalık)
    12:45 – 3 yumurta + bir miktar lor peyniri + 1 kase yoğurt
    17:00 – 1 bardak Yeşil Çay + ceviz-badem
    20:00 – Akşam yemeği(Sebze ağırlıklı ve salatalı) + 2 yumurta

4. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün sabah 9 buçuk gibi uyandım ve 1 su bardağı ılık suya, 1,5 kaşık elma sirkesi döküp içtim. Ardından da 2 adet Balya balık yağı hapı içtim.
    Bu hap sanırım pek etkili değil. Eczaneden 4 liraya almıştım. 2 gündür kullanıyorum. Milletin dediği gibi gözle görülür bir değişim olmadı.
    Acaba bunu ne kadar kullanmalıyım? Önceki gün sabah 1 tane içmiştim. Akşam da yemekten yarım saat önce 1 tane içmiştim. Dün sabah 2 tane içtim akşam içmedim. Bugün de sabah 2 tane içtim. Saat 17:00 antrenmanından önce 2 adet daha içmeyi düşünüyorum.

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında yapabiliyorsan 17deki öğünü kaldırıp akşam yemeğini daha erkeni almanı önerebilirim. Karatay'ın kitabında aralar için opsiyonlu yazıyordu diye hatırlıyorum.

6. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    balık yagı aldıkdan sonra ucmayı filan mı bekliyodun :D

deepsoul ve Dynamo bunu beğendi.
  7. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Maalesef kaldıramıyorum. 17:00'de sadece yeşil çay içiyorum zaten. O bir öğün sayılmaz :)

Yorumlar çok olumluydu. Rahat uyudum, gün boyu mutluydum ve dinçtim vs. vs.
    Acaba benim balık yağında mı sorun var? Çünkü 4 liraya aldım ve markası Balya Balık yağı. Sağlığa zararı yoktur umarım ve dozu fazla değildir? Günde 4 adet fazla mı?

Bu arada bugün ikinci öğünü saat 15:30'da yedim. Maalesef sarımsak yoğurtlu soslu makarnaya karşı koyamazdım :) 1 kase de lifalif yedim, sütlü ve kuru üzümlü.

Saat 17:30'da antrenman vardı. İnanılmaz enerjiktim. Evden çıkmadan önce 1 adet muz yedim. Kanat ve omuz çalıştım. Isınma hareketleri boyunca çok rahattım. Fakat sarımsak çok rahatsız etti. Ağzım kokmasın diye sakız çiğnemek zorunda kaldım. Fayda etmedi, mentollü olips yedim 1 tane. Bu sefer su içmekte zorluk çektim çünkü zaten soğuk olan su buz gibi hissettirdi.

Ağırlık Antrenmanı bitince biraz ip atladım ve 8 min abs workout çalıştım. Karın çalışması midemi çok bulandırdı. Kusma durumuna geldim ve kardiyoyu kesmek zorunda kaldım.

Şuan da yeşil çay içiyorum ve içim kıyıldığı için 1 adet portakal yedim.
    Biliyorum yanlış, makarna da yanlıştı; ama daha iyi bir şey yoktu maalesef.

8. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    İceriginde ne yaziyor karisik olabilir omega 3 6 beraber olabilir omega 3 se fazlasi zarar degil yarardir

9. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yağdan bahsetmiyor hiç :eek:
    A vitamini ve D vitamini yazıyor. duh

10. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün sabah 8:40'ta kalkıp hazırlandım. 8:55'te evden çıktım. Çıkmadan önce 2 kaşık elma sirkesini ılık suya karıştırıp içtim. Ardından 2 adet balya balık yağı hapını da içtim ve dışarı çıktım.
    Hafif tempolu koşuyla 30 metre ilerdeki okula gittim. Okul bahçesinde 5 tur koşu, 2 tur yürüyüş, 3 tur koşu 1 tur yürüyüş, 2 tur koşu 1 tur yürüyüş şeklinde 14 kez turladım. Ardından yürüyerek 100 metre ilerideki ormanlık alana gittim. Saat 9:30'du.

99 Merdiven diye adlandırılan 100 küsür merdiven bulunan bir yamaç gibi bir şey var. Orayı 1 hızlı in-çık, 1 yavaş in-çık şeklinde 5 kez git-gel yaptım. Toplamda 500+ merdiven inip, 500+ merdiven çıktım.
    İnanılmaz bir antrenman oldu. Bir in-çık 2 dakika sürdü. Toplamda 10 dakikamı falan aldı. Her in-çıktan sonra (tabi dehşet yoruyor) ip atlar gibi olduğum yerde zıpladım. Vücudu sallandırıp rahatlattıktan sonra in-çık yaptım.

Yolun altından geçenler "Napıyor lan bu?" der gibi baktılar. 3-5 kişi tanık oldu :)

Son çıkışı yaptığımda dizlerimin üstüne kapaklanacaktım neredeyse. İnanılmaz yorucuydu ve kalbim süper atıyordu. Eminim yağ yakmışımdır.

Eve geldim ve bir ılık duş aldım. Acayip rahatladım. Tekrar uyusam 3-5 saat uyurdum galiba. Ama uyumayıp kahvaltı yaptım. 4 yumurtayı haşlayıp küçük bir tabağa salatalık doğrar gibi doğradım. Üstüne zeytin yağı döküp kırmızı biber attım. 1 kase de lifalif ve kuru üzüm yaptım.
    Onları afiyetle yedim.

İlk kez 4 yumurta yedim, çok doyurdu. Yemekten sonra da 2 bardak siyah çay içtim. Hatta ikincisini şuan içiyorum :)

11. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Dün ikinci öğünü 16:30 civarı yedim. Kırmızı et ve çok az ekmekle kaymak yedim.
    Akşam yemeğini de saat 20:00'de küçük bir tabak mantar yemeği ve az miktarda makarna yiyerek tamamladım.
    Saat 21:30 civarı da 1 bardak yeşil çay içtim.

Bugün kahvaltıda yumurta yiyemedim, lifalif yedim 1 kase. Dün süt bitmişti, bugün normal annemin aldığı açık sütten içtim. Lifalifin içine doğradığım kividen mi kaynaklanıyordu yoksa sütten mi bilemiyorum ama çok kötü tadı vardı.
    Bugünü gidip yine bimden dost süt alıcam yarım yağlı.
    Bir de lifalife karıştırmak için kuru üzüm alacağım.

Bugün öğle yemeğinde de 1 kase yeşil mercimek çorbası, 1 tabak nohutlu bulgur pilavı ve 1 kase yoğurt yedim.
    Şimdi yeşil çay içmeyi düşünüyorum. Bugün hiç yumurta yemedim. Akşam da ancak sıvı olarak içerim. Acaba 3 yumurta haşlayıp yesem mi?

Antrenmana 18:30'da gitmeyi ve akşam yemeğini 20:00'de yemeyi düşünüyorum.

12. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    tam karataylık yani :D aynen devam

13. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    O gülüş pek hoş gelmedi bana.

Yanlış bir şey mi yapıyorum?

3 yumurtayı ve 1 bardak yeşil çayı yiyip içtim. Bu mesajını da görünce resmen içime oturdu.

Ara öğünlerin iyi olmadığını fakat ceviz gibi badem gibi şeylerin hiç yoktan iyi denilebileceğini biliyorum. Yumurta da aynıdır diye düşünmüştüm.. :eek:

14. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Bence kitabi bidaha oku litalif makarna yarim yagli sut Ne alaka ki kadin bas bas bagriyo yag yiyin diyo .d

15. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Makarnayı çok yemedim ve bir nevi zorunluluktu.

Lifalif yemicem ama yulafı ve lifi başka nasıl alacağım? Bu bölümdeki bir çok kişi kullanıyor, o yüzden..

Yağ yemeye çalışıyorum zaten ama süte başka çözüm bulamıyorum. Normal açık sütü içemedim bugün. Tam yağlı sütteki yağ da, Karatay hanımın bahsettiği yağ değil kanımca.

16. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün lifalif yemedim bakalım.
    3 adet yumurtayı haşladıktan sonra, salatalık şeklinde doğrayıp üstüne zeytinyağı döktüm ve kırmızı biber attım. Yanında da zeytin peynir domates yedim. Yeşil çay içtim.

Öğle yemeğinde yine 3 yumurtayı bu sefer sahanda yaptım. Çökelek peyniri ile karıştırdım ve üstüne de birkaç dilim kaşar peyniri attım. Yanında 1 kase pırasa yemeği ve 1 kase yoğurt. 2 adet domates yedim. Yemekten sonra 4-5 tane ceviz yedim.

Şuan da yeşil çay içiyorum. 18-19:30 antrenman var. 20:00'de yemek yemeyi düşünüyorum.

17. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün kendime off vermek istiyorum.
    Hatta programımda çarşamba günlerini offlamak istiyorum.
    Bundan sonra 2 gün kardiyo 3 gün ağırlık çalışacağım. Pazar günleri de opsiyonel.

Sabah kahvaltısında yine lifalif yedim. 3 adet yumurtayı haşladıktan sonra, salatalık şeklinde doğrayıp üstüne zeytinyağı döktüm ve kırmızı biber attım. Yanında da zeytin peynir domates yedim.

Öğle yemeğinde arkadaşım misafirimdi. Beraber makarna yapıp onu yedik. Yanında biraz peynir ve 1 kase yoğurt yedim. Salatalık-Domates de yedim.

Biraz önce onu otobüse bırakmaya giderken, yılın ilk dondurmasını birlikte yiyelim dedik. 1 tane stix dondurma yedik.
    Şuan da yeşil çay içiyorum..

Diyetten istediğim sonucu alamıyorum. Vücudumda değişiklik yok. Bel ölçüm değişmedi ve gözle görülür bir değişik de yok. Acilen bir şeyler yapmalıym, hem hayatım tatsızlaştı hem de sonuç alamıyorum. Şaka gibi..

18. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynı sorun bendede var motivasyonum çöktü hayattan tat alamıyorum diyet yaparken ama biraz sabırlı olmamız gerekiyor sanırım bu durumda RaJev vb arkadaşların yardımını bekliyoruz böyle durumlarla karşılaştılarsa nasıl atlattılar vs biraz yardımcı olsalar iyi olur ikimiz içinde .. bu arada avatardaki sensen yani yağ oranın zaten düşük görünüyor?

19. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Her öğünde protein almaya çalış. Öğlen yemeğinde makarna yiyeceksen misal yaninda ton balığı açıp tüket.
    Sonuç almak sizin kilonuzda çok zor çünkü aşırı bi fazlanız yok sabretmeyi öğrenmelisin yoksa işin çok zor.
    Ağırlık antremanından sonra da kardiyo yap. Yağ yakımın hızlanacaktır.

20. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Avatardaki benim. O biraz eski resim. Şuan çok az bir şey daha düşük. Karanlık ortamda ışık altında durduğumda packler çok net gözüküyor ama gün ışığında sanki hiç yok gibi gözüküyor. Ayrıca kollar halen çizilmedi. Yağ halen var. Kilom da değişmedi. Sabahları aç karna 69 geliyorum. Diyete başlamadan önce 71-72 geliyordum.

Sabah ve öğlen protein olarak yumurta yiyebiliyorum. Sabrediyorum ama etrafımdakilerin çok olumsuz sözleri oluyor. Bu 3. haftam mesela. Kaç kilo verdin falan diyor. Hani kendi konunda da yazmışsın, millet ilk kaç kilo verdiğine bakıyor. Salondakiler de soruyor. 2-3 kilo diyorum. Niye veremiyorsun falan diyorlar çok pis moral bozuyor a32

Ağırlık antrenmanından sonra yapmaya gücüm kalır mı bilmiyorum. Halen alışamadım, 6 saatlik açlıkla antrenman yapıyorum zaten. Bir de antrenman sonrası kardiyonun direk kas yıkımı olduğunu falan okudum. Sakata gelmeyelim? dumbelllls

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:18 ----------

Bir konuya yazmıştım ama kaynamış...

Antrenmandan yarım saat sonra eve gelebiliyorum. Gelir gelmez 2-3 kaşık Bürücük ballı çerez yiyorum. Hani basit şeker alınmalı ya, onu karşılamak adına. Ayrıca içinde çok çeşit kuruyemiş var. Bu yüzden yiyordum.
    Bir sakıncası var mı? Eğer yarım saat geç bir vakitse, yanımda götürebilirim küçük bir kabın içinde. Çıkar çıkmaz yerim..

Sayfayı Paylaş