6ayda 59 dan 71kiloya ve antrenman sorunu...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve corbacibasi tarafından 17 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. corbacibasi

corbacibasi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Boyum 1.79 20 yaşındayım. İlk iki ay Fitness yapıp Kilo almaya çalıştım ve 59dan 65 E çıktım. Sonraki 4ay vg ye başladım ve su an 71kiloyum. Olabildiğince protein ağırlıklı beslendim. Kolumu sakatladigim için bir ay ara verdim ve bu hafta tekrardan baslayacam. Aklıma takılan bazı sorular var.
    1- six packler gözükmüyor az da olsa yağlanma mevcut. Kardiyo yapmam gerekir mi?
    2- Örneğin bench press te 4*10 u barla birlikte 40kiloyla yapabiliyorum. Forumdaki arkadaşlarda bu rakam iki katı kadar neredeyse. Ağırlık konusunda ne yapmalıyım az mıdır?
    3-bicepslerim Son iki aydır 32cmde kaldı gelismiyor iyi beslenmeme rağmen. 3*10(7.5kg) Zottman curls 3*10(7.5kg)incline hammer curls şeklinde yapıyorum. Fakat gelişme yok ne yapmalıyım?
    4-ptesi Çarşamba cuma şeklinde Full Body workouta devam etmek istiyorum hacim için daha iyi bir öneriniz var mı?
    5-son olarak resimlerime bakılırsa hangi bölgelere önem vermeliyim? Teşekkürler...
    İlk resim 2.ay(65kg)ikinci resim 6.ay(71kg)
    [​IMG][​IMG]

2. corbacibasi

corbacibasi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap verecek biri yok mu :)

3. corbacibasi

corbacibasi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Mesaj geriye düşmüş arkadaşlar yok mu cevap veren?

4. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    eğer yağ oranın %10un altındaysa ve çalışırsan sixpcakler gözükür yağ oranını da heryerde ölçemezsin bnce sixpcaki bırakıp normal devam et kola gelirsek sırası çok önemli kolda ben barbell hammer incline db press yapabilirsin unutma set arası 50 saniyeyi geçmesin bu seni çok ileri atar 45-50 saniye arası ara ver bence bölgesel çalışmalısın yani pzt göğüs biceps salı off çarş omuz triceps
    perş off cuma bacak veya sırt cımartesi off pazar cuma hangi bölgeyi çalıştıysan bacak ya da sırttan dierini çalıştır bnm önerim hacim için bi bölgeyi haftada 1 den fazla çalıştırma vücut ii gözüküyor göğüs güzel gelişmiş devam et böyle :) başarılar

Sayfayı Paylaş