600 TL İLE HANGİ TAKVİYELERİ ALABİLİRİM

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CasperPit tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Leopara sen supplementi hiç anlamamışsın arkadaşım,neyse sen yüksek mevlalar vermeye devam et supplementlere,ben daha fazla uzatmak ıstemıyorum.

Leopara bunu beğendi.
  2. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Spor için mikro ve makro gıdaları araştır. Alman gereken kaloriyi hesapla günlük 400 500 kalori fazlasını al yeterli.600 liranın bir kısmına yemek al geri kalanını spor hayatının geri kalanı için biriktir.

Yaver27 ve CasperPit bunu beğendi.
  3. CasperPit

CasperPit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler günlük 4 öğün öğün başına 150 gram tavuk göğüs + pilay yada makarnayla beslenicem. Sigarayıda bırakıyorum daha önce sadece gain bolic gainerla 7 kilo almıştım tam 1 ayda. Şimdi tekrar daha iyi takviye ve beslenme programıyla başlamayı düşünüyorum yine önerileriniz olursa açığım.

4. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Sigarayı bırakman çok güzel bir karar,gainerlar 50-60 gram şeker ihtiva ederler,aldığın kilonun tamamına yakını yağdır ve hiçbir işine yaramaz,sadece tartıya çıktığında seni rahatlatır.Kusura bakma gerçekleri söylüyorum.Gainerlara para vermek akıl fikir işi değildir,bir ton yazı ve makale var yerli yabancı gainerların gereksiz ve sağlıksız olduğuna dair.Her öğün tavuk yemek bır sure sonra senı bıktırır.Ben sana şöyle bir öneri de bulunayım.Madem paran da var git hindistan cevizi yağı ve saf zeytınyagı al ve bolca fıstık al.
    Sabah hindistan cevizi yağı,sogan,bıber,domates ve 3 yumurta beyazı+2 tane tam yumurta ile omlet yap,yanında iki dilim tam tahıllı ekmek ye
    Bundan 2 saat sonra bir muz ve bı avuc fıstık ye
    İkinci öğün 150 gram tavuk göğsü yanında 150 gram makarna
    Üçüncü öğün 100 gram yulaf ezmesi-300 ml sut ve 25-75 gram fıstık
    Sonuncu öğün 150-200 gram balık ve 2 büyük boy patates fırınlaması ve yanında lımonlu zeytınyaglı salata.(tavsiyem çipura ve levrek)Fırında 40 dakıka 200 derece de cok lezzetlı oluyor arasını yarar ıcıne 1 2 tane sarımsak koyarsın tadını cok degıstırır.
    Son ogunu spordan sonra yedıgını varsaydıgım ıcın patates onerdım.Balıkta spor sonrası ııcn cok ıyı bır besındır.Saygılar.Supplement ılla alıcam dıyorsan bu beslenmeye ek olarak kılo almak ıcın ıhtıyacın olan tek supplement kreatindir,marka ıstersen,hardlıne,unıversel ve ultımate'den bırını gozun kapalı al.

typer, Yaver27, CasperPit ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Benim yazdığım beslenme programına ekstra bır supplement alınacaksa kreatın yeterlı dıye dusunuyorum,kafan karısmasın.Ilerleyen donemlerde ıhtıyacların arttıkca supplementlere de basvurursun ama baslangıc ıcın bu beslenme duzenının dısıplınını oturt,uykuna dıkkat et ve duzenlı ıdmanlarını yap,onerım bu yönde.Herkes bir şey söyler,hangisini seçecegin sana kalmıs.

CasperPit bunu beğendi.
  6. komandoengın47

komandoengın47 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Bence yeni başlıyorsan 600 TL'ye dumbell set ,bar ve beslenme programın için alışveriş yap. Suplementler yeni başlıyorsan senin için gereksiz şimdilik.:) Bu arada suplement gerçek yemeğin yerini tutamaz.

7. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Abi güzel bi yazi yazmissin makarna yerine pilavda olabilir sahsen ben makarnayi tabagın yarisina gelmeden igreniyorum tavuk gogsunu cesitli baharatlarla tatlandirip zsaf zeytinyagiyla pisirirse hem saglikli hem lezzetli olur.Balik işinede gelirsek somon baliginin proteini diger baliklardan fazla ve kaliteli aminoasite sahipmis. Ayrica somon baliginda nerdeyse hic kılçık yok buda yemesini kolaylastırıyor. Ama bir sorum olacak kreatin güç artışını saglamıyormuydu ve ilk 6 ay verilmemesi gerekiyor diye biliyorum. Kilo ile arasindaki baglanti nedir aciklar misin?

CasperPit bunu beğendi.
  8. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Açıklayayım,kreatini kısaca sana anlatayım.Kreatin,kreatin fosfat döngüsünün devamlılığını sağlayan ve vücutta üretilen bir bileşimdir.Kreatin fosfat döngüsü oksijensiz üretilen atp(enerji) ile kısa süreli ve yüksek şiddetli aktiviterlerde kullanılan bir bileşimdir ayrıca.Vücut geliştirme de kısa süreli ve yüksek şiddetli yani bir çalışmalar sistemidir ve genellikle anerobik egzersizler toplamıdır.Kreatin,bu kreatin fosfat döngüsünün devamlılığını sağlar,tabi ki ilk aylarda sen vücudunun urettıgı kreatını tam olarak kullanamayacagın ıcın,dırek kreatın almak cok mantıklı degıl,daha yuksek kılolar ıle daha sıddetlı antrenmanlar ıcın kreatın kullanımı,enerjı ve guc olarak gerı donecektır.Ben zaten supplementlere ilk 6-8 ay toptan karsıyım,daha sonrası ıcınde sadece ıhtıyac olursa alınması taraftarıyım.Kreatın dedıgım gıbı kısaca budur saygılarımla.

CasperPit ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  9. CasperPit

CasperPit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar takviye alıcam kısmetse kafaya koydum kilom çok rahatsız ediyor çünkü. Gainer yerine prtein mi alayım sizce?

10. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    600 liraya hem gainer hem whey cok rahat alinir yaninada kreatin al bence

11. CasperPit

CasperPit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Üstad ben aldığımda 2 ay gidicek ürün istiyorum hepsine yetmez multivitamin bcaa gainer protein balık yağı v.s

12. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Yeter hocam 600 lira buyuk para

13. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ben bişeyi merak ediyorum. kanser hastası bir yakınım var. 170 boylarında. 47 kilo. 2 kez ameliyat oldu. türkiyenin en iyi profları girdi ameliyatına. ayrıca yurtdışından gelen bir çok uzmana muayene oldu. alternatif tıp alanında dünyanın en iyi doktorları tarafından kontrol edildi. şu an düzgün beslenemiyor. tek amacı kilo alabilmek. yani gidip de tencere dolusu tavuk makarna pilav yiyemiyor. bu kilo aldırıcılar bu kadar işe yarıyorsa, bu türkiyenin ve dünyanın belki de en iyi 45 tane profundan, neden 1 tanesi bile bunları tavsiye etmiyor? hadi diyelim bu proflardan biri cahil, öteki bilgisiz, öteki sahte doktor, öteki paracı, yaw hiç mi kafası çalışan bir prof tavsiye etmez :)
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2014 ---
    ha şimdi şöyle düşünülebilir, efendim bir kanser hastası ile sağlıklı spor yapan insanın beslenme şekli aynı olmaz. doğrudur, sağlıklı insanın kilo kilo pilav tavuk yeme gibi bir şansı var. bağırsaklarınızda midenizde boğazınızda dişlerinizde ve çıkış merkezinde bir problem yoksa, yiyebilirsin. 55 kilo insanın beslenme düzenini hakikaten merak ediyorum.

14. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Piyasada o kadar ucuza ve ulaşması kolay karbonhidrat kaynagı varken ( mesela pilav, makarna )gainerlara para vermek demek parayı çöpe atmak demek tir. Ayrica supplementlar gercek besinin yerini tutmaz diye defalarca söylendi bunlar sihirli değnek falan degil sıradan şeyler. Almak istediğin whey,protein tozu falan için de gecerli bunlar. TOZ denilince sana farklı şeyler gibi geliyor ama degil senin gün icinde yemen gereken sütten yumurtadan peynirden vs. yapılıyor bunlar farklı bisi degil. Ye normal sekilde pilavini makarnani tavugunu hem karnin doyar hem proteinin karbonhidratini karşılamıs olursun hemde kalorisi daha yüksektir supplementlere göre. Çok kez söylendi yazıldı sana bu supplementlara bu kadar saplanma yerine kendine daha iyi beslenme programı yapsan çok çok daha iyi olur diye, gerçi sana kızmıyorum kızamam da kızmam gereken bilmeden yorum yapanlar yok kreatin al vs. ciler supplement bile ilk 3 ay tavsiye edilmiyor gereksiz deniliyor arastırırsanız görürsünüz hepiniz kreatin de 6. aydan önce tavsiye edilmiyor verilmiyor yaşını bilmiyorum ama 18 yaşından küçüklere kreatin zararlı deniliyor bununda konusu var forumda araştır bul fikirlerin sabit kararlı ve bilgili olsun yeter artık sıkıldım sunu yapicam bunu yapicam diyerek degil. Ayrıca her yorum yapanada aldanma BENCE şunu al daha iyi olur falan hemen aldanma önce sen bilgili ol neyse yeterince yazdım çene patlattım hala supplement alıcam diyorsan bu kadar adam ve ben boşuna yazdık yada okumadın ama yinede karar senin KOLAY GELSİN SAYGILAR.

15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Söylesem tesiri yok, sussam gönlüm razı değil. Gainer dediğin kolay sindirilen kaloriden başka bir şey değil. Süt iç, al sana gainer. Çöpe para atmak istiyorsun madem al gainerını. Protein tozu kesinlikle alma, ihtiyacın yok. Başka hiçbir şey alma. Git mutfak tartısı al ve günlük kalori alımını takip et. 3000 kalori civarı ye, 2 haftada 0.5-1 kilo alamadıysan 200 kalori daha arttır, bunu kilo alımı başlayana kadar yap.

16. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Ben bu arkadaşa,hiç kimseye etmediğim yardımı ettim,uzun uzun yazdım filan ama heralde hiçbir işe yaramadı,neyse konu izlemesini de durduruyorum kendi adıma,kolay gelsin.

Yaver27 bunu beğendi.
  17. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    besin takviyesine çok gerek yok kendimce yemek ye alırsın kilo 182 boy 45 kilo olan arkadaşım günlük 5000 kaloriye yaklaşmaya çalıştı ve 4 ay içinde 62 kilo oldu ama illa supplement diyorsan
    glutamin,gainer,bcaa,kreatin,vitamin mineral,zma,kompleks amino asit alabilirsin.
    Gainer: https://www.supplementler.com/urun/optimum-serious-mass-2727-gr-484 120 tl
    Bcaa: https://www.supplementler.com/urun/gaspari-bcaa-6000-180-tablet-368 79 tl
    Kreatin: https://www.supplementler.com/urun/universal-creatine-powder-1000-gr-522 129 tl
    Vitamin Mineral: https://www.supplementler.com/urun/hardline-vitamin-mineral-120-tablet-651 49 tl
    Zma: https://www.supplementler.com/urun/hardline-zma-180-kapsul-759 45 tl
    Kompleks amino: https://www.supplementler.com/urun/gaspari-amino-8000-max-350-tablet-366 89 tl
    Glutamin: https://www.supplementler.com/urun/hardline-glutapure-500-gr-932 86 tl

Bence kreatin,vitamin mineral,glutamin hariç diğerlerine gerek yok parana yazık bu supplementleri mucize olarak görme sadece besin takviyeleri bunlar 600 tl değmez..

18. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    sen elinden geleni yaptın. bırak ayda 600 lira harcasın, 1 sene boyunca bir araba parasını çöpe atsın. faydası olmadığını görünce de gelip sana "haklıymışsın be abi" desin :)

19. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Umarım yaver27 nin yazdıgı son cumleyı kurmazsın baslıgı acan arkadas,bız bu yollardan gectık,bızde paramızı harcadık,yemek yemedık ama supplement aldık,gorduk kı bır ıse yaramadılar.Besın takvıyesı adı ustunde.Neyse kolay gelsın calısmalarında.

20. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    200 liralik kirmizi 200liralik beyaz et al kalan 200lirayla da balik al dostum illa da supplement destegi alicam diyorsan kreatin al protein tozuna bulasma gereksiz senin icin...etten aldigin 25 gram protein tozdan aldigindan cok daha kalitelidir r.piananin da dedigi gibi yuzyillarda gecse hic bir protein tozu yumurtanin tavugun yerini tutamiycaktir

Sayfayı Paylaş