6 Gün antreman ve gelişememe yardım lütfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Doğukan Gündüz tarafından 6 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Doğukan Gündüz

Doğukan Gündüz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 5 aydır body sporunu yapmaktayım 1.80 boyunda 65kilo civarındayım kilomun az oldugunun farkındayım ilk baslarda protein tozu aldım bitti . şuanda karbonhidrat ve amıno asıt aldım yaklasık 3 gun once ama pek gelişemiyo gibi hissediyorum kendimi haftada 6gun antreman yapıyorum
    antreman programı:
    göğüs - biceps
    kanat - triceps
    omuz - bacak
    bu programı uyguladıktan sonrra tekrar başa donup 1 haftada 2 kez yapmıs oluyorum yani 6 gun sizde doğru yoldamıyım şuanda karbonhidrat ve amıno asit kullanımıda başladım desteklerınızı beklıyorum

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Sorunun cevabını konunun başlığında kendin belirtmişsin.Çözümü amino asit - protein tozu - karbonhidrat tozunda aramak bir 5 ayının daha boşa geçmesine sebep olacaktir.Haftada 6 gün antrenmanla hiçbir yere varamazsın. Maksimum 4 gün ve en azından senin konumunda birisi için haftada 1 kez yeterli olacaktir. Yapman gereken şey antrenmanı haftada 4 e indirmek.Yani mevcut programini bozmadan Göğüs-biceps , Omuz, Kanat-Triceps- Bacak şeklinde programi 4 güne yaymak. Karbonhidrat tozuna vereceğin parayla da yüklü miktarda makarna , bulgur ve et alabilirdin

Bekci, mmayg ve alpaslanözden bunu beğendi.
  3. NaturalBeast

NaturalBeast Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Supplara güvenme olay istikrarda ve sınırlarını zorlayabilmekte

Everybody wants to be a beast until it is time to do what real beasts do.

Trust your journey.

4. Doğukan Gündüz

Doğukan Gündüz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    gun icerisinde evde olamiyorum okulada yemek goturme firsatim pek olmuyo oyuzden karbonhidrat tozu almaya karar verdim dediginiz gibi antreman gununu dusurucem ozaman tesekkur ederim

5. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Bu haftada 2 kere uygulanan split genelde çoğu spor salonlarının verdiği hazır programdır.Bence bu spor salonlarının amacı bu programı vererek sizi yavaş geliştirmek ve zamanı geldiğindede supplemente doğru itmektir.Merak ettim supplement kullanmanızı salonunuz mu rica etti ? Genelde hep böyle olur.Aslında amaç ticarettir.

6. Doğukan Gündüz

Doğukan Gündüz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    hayır salonum tavsiye etmedi zaten ılgılenen yok gibi birşey herseyı kendımız arastırarak ogrenıyoruz sız nasıl bır program tavsıye edersınız suan acılen duzgun bır bulk programına ıhtıyacım var

7. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Ben hacim programlarımda genelde tek bölge antrenmanlarından çok fayda alıyorum ama bunu sana önerirsem seninde fayda alacağın kesin değil her vücut her programa farklı cevap veriyor.Sen kendin deneyerek bulmalısın.Bulk programla değil beslenmeyle olur programı bu kadar takma kafana 4 günlük splitler uygulayabilirsin.Tek bölgeyide bir dene istersen.

8. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    ben 5 gunluk antrenman programi uyguluyorum ve gayette memnunum cok guzel olculer aldim,programim soyle; gogus,sirt,omuz-trapez,bacak,kol,

gogus 4 ,sirt 4 ,omuz-trapez5,bacak 5,kol 6 hareket seklinde yapiyorum,sana bir onerim daha olabilir deadlift ve squat tarzi hareketlerden de kacinma

9. JJJJJ

JJJJJ Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28

Kısaca anlamayanlar için söyleyeyim soru aynı senin sorun gibi haftada 6 kez çalıştığını söylüyor ve Kali Muscle da ona ben haftada her bir bölgemi 1 defa çalışıyorum ve gerçekten doğru,sıkı çalıştığında haftada 1 kez yeterlidir diyor.Sonunda ise bicepsleriyle kanıtını sunuyor :)

10. Devadam4

Devadam4 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Benim fikrim baslangic icin hafta 3-4 gun tum vucut programlar. En azindan belli bir alt yapi olusturana kadar temel hareketlerlin daha faydali olacagini dusunuyorum.

alpaslanözden bunu beğendi.
  11. barisever0

barisever0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 180 boyundayim 6 ay önce 70 kiloydum.simdi 80 oldum ve baya kaliplandim.sana tavsiyem haftada 3 gün git.agir gir.büyük bölgeye max 4-5 hareket gir.bol bol ye

12. SunCihad

SunCihad Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Problemin %80i bana kalırsa dinlenme süresinin azlığında,daha fazla dinlen derim.

13. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    fullbody antrenmanlar cok buyutmez acikcasi cunku bi kasi yeterince yoramiyosun

14. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kası yeterince yorabilmek için tek bir hareket bile yeterlidir. Lakin kası yormasını bilmeyen, 6 hareket yapsa da kas gelişmeyecektir

Ömer F., alpaslanözden ve Ironpump15 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş