1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6 aylık diyet Sonucu 95 ten 77 ye

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve aldurmania tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. Ripper

Ripper Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten büyük başarı,özellikle düzgün bir şekilde zayıflayabilmene hayran kaldım.Birde şu yumurta konusu.Geçen gün bi yerde okumuştum,yumurtanın sarı kısmının iyi kolesterol e etki ettiği yönünde bilgiler yazıyordu.

2. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    herkez tebrik etmiş bende edicem etmeyenlerde bi zahmet tebrik ettisn çünkü harikasın helal olsun valla

3. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    6 ay kısa bir süremi ? sen gel birde yapana sor kim bilir nelerden fedakarlık etti :) yaz döneminde plaja 2 satır baklava ile inmek için yumurtalı yulafdan başka birşey yemediğimi bilirim ama çok şükür eskide kaldı hot-rox ve ekonomik durum sağolsun :) baktım göbek el sallıyor hemen kardiyo hot-rox + akşam 9 dan sonra dışarıya çıkmak yok (dürümcü , bolulu hasan usta , lokmacı) ve sonrasında 3 haftaya çiçek gibi mide :)

4. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    zayıflatıktan sonra kıllarınız yok olmuş :) çok iyi kilo vermişsiniz tebrikler

5. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Öncelikle söylemek isterim uygun bi başlık bulamadım ve buraya yazmak mantıklı geldi arkadaşlarım ve hocalarımdan bikaç tavsiyeye ihtiyacım var.

Aralıktan beri genel olmak kaydı ile yani her bölgeyi çalıştırmaya dikkat ederek yaz dönemindeki 15 20 günlük arayı saymazsam 3 gün egzersiz bir gün istirahat şeklinde 1 yıla yakın çalışıyorum.artık 74 kiloya indim ve artık kaslara hacim kazandırmak istiyorum.

kısa olmayan bir dönemdir çalışmama rağmen hala ölçü olarak az olmamın sebebi doğal olarak kilo vermeye yönelik yani kas yapımına yetersiz beslenmem ama buna rağmen varolanın bir çoğunu korudum ve yakın zamanda yaptırdığım kan ve idrar tahlillerinde değerlerim normal düzeyde idi yani karaciğerim ve böbreklerimde iyi durumda artık biraz kas yapmak istiyorum ama kesinlikle yağlanmak istemiyorum biraz supliment aldım sizlerede fikir danışmak istedim.

Öncelikle GNC CLA yı 15-20 güne yakın kullanıyorum ve sonuçlardan memnunum mucize olmasada işe yarıyo ve psikolojikte olsa gerçekte etkili bir ürün,kas yaparken yani buna yönelik beslenirken kullanmaya devam etmem sizce doğru mu?Bir zararı veya yükü olur mu?

Bir arkadaşım yakın 2-3 hafta önce Hard-Line Creapure(kreatin Monohidrat)aldı 3-4 gün kullanıp vazgeçti,zararını gördüğünden diil fazla hevesle yola çıkmış olduğundan ve benim senin için erken tavsiyem üzerine.sonuç olarak onuda kullanabilirim,bildiğim kadarı ile bu vücutta su tutuyo peki ne kadar etkili veya kullanması mantıklıdır bilmiyorum,aynı şekilde ben kullanmalı mıyım?Araştırdığım kadarı ile yoğun spor yaparken normal olarak günlük yaşantıda enerji ihtiyacına destek olabilir gibi sizce ne yapmalıyım?

Son olarak MuscleTech whey protein hardcore,bunu kullanmayı düşünüyorum açıkçası şu anda diyet döneminde sorun olmasada biraz daha fazla beslenince yumurta proteğin ihtiyacımı karşılamicak gibime geliyo aynı zamanda içeriği fazlasıyla tatmin edici gözüküyo.

Bunları hepsini aynı anda uygun şekilde kullanmalımıyım?veyahut ne şekilde kullanmalıyım?Ve sizce yağsız kas miktarımı artırmak için yapabiliceğim neler var sıkı ve ağır bir egzersiz programı düşünüyorum şimdiden sitede bikaç tane uygun gibi gözüken var bu konudada fazlası ile tavsiyeye ihtiyacım var.Öncelikle belirtmeliyimki ne kararlılıktan nede takıntodan hiçbirşey kaybetmedim kafamdaki son noktaya daha fazla yolum olduğunu düşünüyorum,tam bir definisyona gidemiyorum açıkçası bunun en büyük nedeni hacim olarak çok küçülmem açıkçası bütün hayatım boyunca yağ veya kas iri biriydim şimdi 28-29 beden kot giymek garip geliyo şikayetçi olmasamda mart ortalarına kadar hacim yapıp yaz dönemi için definisyona girmeye yeticek bi vücut istiyorum 6 ay çok uzun bir dönem diil ama yapabiliceğimin en iyisini yapmaya kararlıyım şimdiden yorum ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

10 gün içinde program başlangıcındaki durumum için fotoğraflarıda ayrıntılı olarak ekliycem.

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bundan sonraki hedefiniz kütle yapmaksa bu aşamda CLA veya carnitin kullanmanızın anlamı yok.
    Kütle kazanılan bulk döneminde bir miktar yağlanma kaçınılmaz olacaktır.
    Ancak bu yağlanma, kazanılan kas kütlesinin tolere edebileceği bir yağlanmadır.

Gerekli kas kütlesini inşa ettiğinizi düşündüğünüz bahar aylarında, yağ yakıcı kullanarak veya kullanmayarak yağ yakmaya yönelik kaliteli bir beslenme programıyla beraber kas kütlesinin üzerinde biriken yağ tabakasını eritebilir ve vücudunuzu define ve kaslı görüntüye kavuşturabilirsiniz..

O nedenle bu ürünleri şu aşamada kullanmanızın anlamı olmayacaktır bana kalırsa.

aldurmania bunu beğendi.
  7. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Programda kardiyoya ağrlık versem off günde olmamak kaydı ile yağ yakımı mümkün olur mu peki bulk döneminde veya şöyle birşey 2 ay bulk 1 ay CLA veya creatine destekli(veyahut desteksiz)definisyon şeklinde bu süreyi 9 aya uzatsam 2+1+2+1+2+1 şeklinde,sonuçta toplam kazanabiliceğm hacimden çok fedakarlık etmiş olurmuyum,ve ne kadar kas kazanılabilir tamam bu bünyeden bünyeye farkeder ama farzedelim iyi bir antreman ve normal bir vücut tipiyle bu zamanda ne kadar kas alınabilir.

Biraz çetrefilli zorlama gibi gözüküyo sorular ama 125 kiloyu tartıda görmüş biri için yağlanmaktan korkmak doğal bence:D

8. shamara

shamara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hırs ve azmin gücüthums:

9. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    http://img38.imageshack.us/img38/3818/img0319ei.jpg
    http://img17.imageshack.us/img17/6918/img0320rve.jpg
    http://img21.imageshack.us/img21/82/img0321h.jpg
    http://img32.imageshack.us/img32/5008/img0322l.jpg
    http://img21.imageshack.us/img21/7908/img0323urc.jpg
    http://img43.imageshack.us/img43/4613/img0324r.jpg
    http://img21.imageshack.us/img21/117/img0325d.jpg
    http://img32.imageshack.us/img32/3684/img0326k.jpg

Yukardaki resimler Haziran sonu dolayısıyla çekilmişlerdir,geçen yıldan bu yana ocak şubat hariç ara vermeden devam edebildim halada devam etmekteyim fakat kilom almaktan çekindiğim için yoğun çalışsamda hacim olarak istenilen gelişmeyi sağlayamadım,şu an yaz dönemi orta yoğunlukta çalışıyorum ve birgün kardiyo birgün ağrlık olarak devam ediyorum açıkçası şu halimi eylüle taşıyıp eylüldede hacim programına girmeyi düşünüyorum.

yalnış hatırlamıyosam omuz çalıştığım gün sıcak çekildiler(antremandan 15 dk sonra)Poz vermeyi fazla beceremedim,açıkçası oldukçada eksikler, fakat hocalarım ve diğer sporcu arkadaşlardan öneriler ve yorumlar alırsam çok yararlı olur.özellikle sorunum bel bölgesi ve derinin elastikiyeti şunu sıkılaştırmanın bi yolu yok mu,karın sıcakken ve sabah kalkıp mekik çektiğimde rahatlıkla baklavaları sayabiliyorum ama belim 88in altına inmedi,ciddi olarak yağ yakımı yapıcam ama çokta zayıflamak istemiyorum eğer kilomu 75 düzeyine çeksem ölçüler ne kadar değişir.

Boy:1.80
    Kilo:80-81
    Kol:36.5
    Omuz:120
    Bel:90
    Göğüs:106

10. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten iyi bir iş başarmışsın, tebrik ediyorum.

11. acemiazimli

acemiazimli Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    montreal
    helal olsun arkdsm seni gordukce bende kendimi motive edyorm.bende 3 ay once basladim 98 kiloydum simdi 87yim.ben ilk basladigimda bel cevrem senin ilk fotondakine yakindi.birsey sormak isiyorum bel cevresiyle ozel olarak ugrastinmi extradan antrman vs yoksa kilo verince yandaki yaglardan otomatik kurtuldunmu problemim budur cvplarsan sevnirim

12. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Esasen yandaki yağlarda azalma olsada henüz kurtuldum diyemem,ama ciddi azalma oldu tamemen gitmemelerinin nedenide bence hala yağ olması sonuç olarak deri 5-6 milim kalınlığında,ama yağı tamamen yakmak gibi bi amacım yok şu an alttaki kas kütlesinin az olduğunu düşünüyorum aşırı zayıf gözükmek istemiyorum,seneye belki tam define olabilirim.

Yanlar için şöyle söliyim ciddi karın çalıştım ve 2-3 aylık bir dönem haftada 6 gün min 40dk kardiyo(eliptik eğik-bisiklet koşu olarak)ve 8 tane karın hareketini her antremandan önce yaptım.galiba buda o dönemde kas yapamamamın nedeni(overtraining),açıkçası yeterlide beslenmedim daha iyi beslenmiş olsam veya iyi bir amino creatin combinesi yapsam çok farklı olurdu,önümüzdeki kış umarım aceleye gerek yok sabırlı olunca bırakmadan devam edince spora elbette sonuçlarını alırsın.

Yanlara yönelik forumda gerçekten iyi hareketler var ayrı bir gün olarak veya antremanının daha az yoğunluktaki bi gününde kendine bi karın programı hazıla,diğer arkadaşların ve hocalarımında söylieceği gibi iyi bir merkez bölgesi squad tan bench presse kaldırabildiğin ağrlığı ve genel performansını ciddi olarak etkiler,yani o duvar gibi karın istekten çok zorunluluk,görüntüden çok bence bir vücutçu için karın kaslarının ve belin güçlü olması sakatlanmamak için olmalı.

acemiazimli bunu beğendi.
  13. mercan_2591

mercan_2591 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    bende tebrik edeyim çok ii bir değişim valla kıskanılacak bir durum bide birşeyu sormak istiyorum bi çok arkadaş sormuş ama o kıllardan nasıl kurtuldun (ağda,makina v.s) cillop gibi olmuş vücudun :)

14. swordfish32

swordfish32 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    gerçekten bravo sadece yanlarda biraz yağ kalmış ve göbek altında hafif sarkma var sanırım

kardiyoya devam edin derim artı soğuk duşun yararı olacağını düşünüyorum kış ayında kütle arttırmaya geçebilirsiniz zaten kütle arttıkça sarkan deri toparlanacaktır

benide gaza getirdiniz :)

15. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ağda artı bioder krem,iki ağda dönemi arasında kullanıyosun kremi ciddi azalıyolar,bilmiyorum herkezde aynı etkiyi yaparmı ama benim şu an uzamış hali bile rahatsız etmiyo almasamda olur yani eskiden çarşafa bile dökülürdü gece,terlemeden filan bahsetmiyorum dahi görüntüden daha büyük bir problem.

16. TOMCAT

TOMCAT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    süper iş çıkartmışsın tebrikler.

Sayfayı Paylaş