1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6 aylık diyet Sonucu 95 ten 77 ye

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve aldurmania tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    öncelikle seni tebrik ederim okadar kilo vermene rağmen vücudunda sarkmada oluşmamış ...harika bir iş çıkarmışsın

2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    tebrikler iyi iş çıkartmışssın.. ama bir salona yazılman senin icin cok daha iyi olur..

3. noyan

noyan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Harika iş çıkarmışsın seni tebrik ediyorum Peki kardeş ayrıntılı bir şekilde bahsedebilirmisin neler yaptın

Özellikle o göbeği eritebildin, herhangi bir yerin sarkmadan? Bende de aynı sorun var maalesef :S

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    tebrik ederim gerçekten harika yol katetmişsin.Merak ettiğin bir şey var sarkmayı nasıl toparladın. Çünkü hakketen sağlam kilo vermişssin ve karnında sarkma gözükmüyor.

5. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Açıkçası normalde sarkma yok,ama eğilince veyahut elle çekince hafif var ve deri biraz bol gibi ama 3 ay öncekine göre hissedilir derece az düzeyde ve git gide azalıyo,sarkmanın toplanması ameliyat olmazsa uzun bir dönem 6 ile 10 ayı buluyo benim düzeyimde yani.hızlandırmak için neler yapılabilir düzenli ve etkili bi karın antremanı yağ yakmaya devam ve kas oranını artırmak ve spordan sonra ılık duş alıp sırf bel ve karın bölgesine soğuk suyla masaj tam olarak kasları nasıl etkilediğini bilmiyorum ama sarkma ve deri konusunda çok işe yarıyo aynı şekilde karn antremanıda,bide baklavalar çıkıyo zaten o apayrı motive ediyo insanı.

Bu konuda yerinde bi çözümü bilgisi olan varsa paylaşmaya ve fikirlere açığım bende çok fazla takıntı yapıyorum ve büyütüyorum.

kimodedim bunu beğendi.
  6. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    30 Haziran Tarihli

http://img53.imageshack.us/img53/6151/grnt155mw8.jpg

http://img503.imageshack.us/img503/75/grnt151cr0.jpg

Son bir aydır çalışma düzenimi oldukça arttırdım şu an için yağ yakma ve karın bölgesi ağrlıklı çalışıyorum bu nedenle daha öncede söyledğm gibi göstericek birşey yokken eklememiştim ayrıntılı resim,yalnış anlaşılmaya meyal vermemek için belirtmek isterim şu anda yolun çok başındayım herhangi bir iddadan uzağım:)

Biraz flu çıktılar cep telefonu ile çekebildim çektiricek arkadaş bulunca daha net ve ayrıntılılarıda eklicem,karn kası ağrlıklı çalışıyorum,amacım fazla olduğunu düşündüğm 3-4 kiloyu vererek yağ oranını minumuma indirmek ondan sonra yeme düzenimi kilo almaya yönelik artırıp kas kütlemi yağsız arttırmak,yağlıykende kas arttırıp sonradan yağ yakmak yerine önce yağlardan kurtulmayı tercih ettim yıllarca kilolu gezmenin bir etkisi olarak biran önce kurtulmak istiyorum incede olsa varolan kasları görmek amaçlı,fluda olsa karn bölgesinin kısıtlı bir resmi var yorum yaparsanız sevinirim,En kısa zamanda ayrıntılı olarak resimleri eklemeye çalışıcam.

Boy:1.77
    Kilo:75.2(04 Temmuz 2008)

Hedefledğm kilo 72,ordan sonra kas oranını artırmaya yönelik çalışmayı düşünüyorum bu konuda da yorumları alabilirsem çok iyi olur,yani önce yağı atıp vermekmi daha iyi yoksa kası artırarak aynı anda yağ yakmak mı?

7. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    karın kasların belli olmaya başlamış yağ oranın %15 - 17 civarıdır muhtemelen..

hem yağ yakayım hem kas inşa edeyim diye bir şey yok. ancak spora yeni başlayanlarda vücudun "noluyoruz lan" tepkisinden dolayı böyle bir durum görülür, yoksa vücut bir taraftan yağ yakarken diğer taraftan kas inşa edemez, ancak iyi bir beslenmeyle yağlarını yakarken mevcut kas oranını koruyabilirsin. yaz ayları geçene kadar bu yolu izlemeni tavsiye ederim. eylül itibariyle bi hacim programına başlarsın.

8. gogogokhan

gogogokhan Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul
    aldurmania seni kutlarım gerçekten çok yol kat etmişsin. Senden ricam bu diyet süresince ne yedin ne yemedin ve nasıl antreman yaptın bunları açıklayabilir misin? Şu anki halin hemen hemen benimle aynı benimde senin gibi o kadar göbek var :) onları eritmeye çalışıyorum. Mahallede genç bir kardeşim var şu anda 94 kilo falan 4 gün oldu spora başladı beraber gidiyoruz senin konunu ona okutturdum senden ilham alıyor :) Başarılarının devamını diliyorum, en kısa zamanda istediğin görüntüye sahip olursun inşaalah.

9. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    yorumların için çok teşekkürler,açıkçası benim fikrimde o,sadece eskiden kalma bi psikoloji var yemek yiynce suçluluk duygusu hala kilo verebiliyorum ama yavaş olmaya gayret ediyorum sarkmamak için antremanlara 3 günde 1 gün dinlenme şeklinde ara verip karma olarak çalışıyorum tabi belli bi sistem dahilinde elimden geldiğince hiçbir bölgeyi boşlamadan,eylül en geç ekim gibi hedefim biraz amino ve whey desteği ile sıkı bi hacim programına başlamak mümkün olduğunca az yağ alarak hacim kazanmak,6 ayda inşa edebildiğim kadar kas yapıp nisan gibi yağ oranını düşürmek umarım planladığım gibi olur,hacim kazanırken tek korkum vücut şeklini kaybetmek,ne yalan söliyim elbiseye iyi yatırım yaptım boşa gitmesin :D

10. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Açıkçası benim 2 adet diyet dönemim var ilki 125 ten 94 e indiğim dönem ondan başliyim,çapa ya bikaç özel hastaneye filan gittim hormon testleri bilmem ne sayımı birsürü test yapıldı diyet denedim ama hep 2 verip 3 aldım herhangi bi hormonal veya metobolik rahatsızlığmda yokmuş tamamen dengesiz beslenme ve hareketsizlikten,muhtemelen en ilginç hareketsizlik örneğim vardı bi tencere güzel soslu makarnayı alıp kanepeye yan devrilip kitap okurdum sadece içicek bişeyler tuvalet ve yemek yapmaya kalkarak 1.5 yıl sonunda 75 lerden 120lere çıktım,tamam çok şahane günde 400 sayfa kitap okuyodum ama lisedeki bi insan için yuvarlanmak çok çekici bişey diildi,

Sonra ailemin ısrarıyla ben hasta diilim diye ağlaya ağlaya bi diyetisyene gittik adam istanbulun bayağı meşhur bi doktoru birsürü ünlü hastası filan var ve ciddi bir ücret alıyo,herneyse iyi bi para bayıldıktan bikaç ölçüm yaptıktan sonra listeyi bana özel hazırladı sonuç ilk haftada 350 gr,adama kontrole gittim tebrik ederim kilo vermeye başladınız dedi,boğazlıyodum 125 kiloyum afedersiniz tualete gitsem 1 kilo çıkartabiliyorum 350 gr ne,ses etmedim su meyve hariç listedeki herşeyi çıkardım gnci hafta 4.2 kg dı,azalsada kilo verme devam etti sonraki haftalardada,böle böle 125 ten 100-105 e indim 3 ay gibi bir sürede,açıkçası sonuçlar kötüydü sarkma var çatlama var hiçbir spor yapmadğmdan ciddi kas kaybı ve metobalizmanın karaciğerin çökmesi,faturası daha ağır çıktı anlicanız,aradan 2 yıl geçti hafif egzersizler yaptım ve üniversitede e arkadaşlarımın özenmemle çok düzensiz olarak göğüs ve kol çalıştım onunda nedeni göğüslerimin hala büyük ve sarkık olması idi,95 civarına düştüm bu şekilde 2 yılda ciddi bir diyet yapmadan.en son 20 aralıkta diyete ve yeme düzenimi kökten değiştirmeye gittim temel gıda meddem olan makarna ve ekmeği tamamen çıkardım proteğin oranını artırdım genelde bildiğimiz şeyler ayrıntıya inmek gerekirse,

sabah kalkar kalkmaz bi bardak su içerim,şekerli nescafe(açıkçası şekeri azaltmadım gün içinde meşrubat veya çay kesinlikle içmem ama sabahları mutlaka şekerli bir kahve içerim ardından bir büyük bardak yağsız süt.

ne yalan söyliyim çoğu kişi çok yalnış diyebilir ama hersabah kahvaltı yapmam yaparsamda bi kase müsli, eti lifalif yerim genelde sabahları güzel meyve yerim ama 2 elma,3-4 mandalin,portakal,greyfurt mevsime göre veya elimde ne varsa

ara öğün olarak bir paket mavi yeşil krakerlerden eti form veya yine meyve alırım(son dönemde içine 1tam 1 sarısı yumurta kırılmış dondurma ve yağsız sütü blendırdan geçirip içiyorum)

öğlenleyin az zeytinyağnda(2y.kaşığı)pişmiş 200gr civarı tavuk yanına domates ve biberde doğruyorum eğer o gün ciddi bi eforlu antreman yapıcaksam 2de yumurta kırarım.

yemekten 3 saat sonra önce ya ip atlama koşu bisiklet tarzı bi kardiyo yapıp(20,30 dk)ağırlık çalışmasına geçerim,

Belli bir noktadan çok 2şer 3 er haftada bi hareketleri değştirerek çalışırım evde bench press,z bar,eğimli mekik sehpası,barfiks demiri,twister(bel çevirme diski),direnç bandı,kürek çekmek için bir yay ve dambıllarım var genelde karma çalışırdım hergün çalışabildiğm her bölge ama son bir aydır 3 gün çalışma 1 gün dinlenme şeklinde gidiyorum ve alttan üste bir gün bir gün bölge çalışması(mesela bugün göğüs omuz kol ağrlıklı)bir günde üstten alta,üstten alta diye kastettiğim üst bölge egzersizlerini yapmaya başlayıp alta doğru inerek yani omuz göğüs karın bel bacak şeklinde çalışıyorum alttan üstede tam tersi.

Herhangi birinden duymadım bu sistemi hacimden çok şu anda kasları koruma amaçlı ve spora alışmak amaçlı çalıştığım için bana uygun göründü yani bütün kas gruplarını uyarmak.kilo varken kol kalınlığım 38cm yağlı bi şekildeydi şu anda ciddi yağ kaybımvar ve kollar 34 cm yani çokta bir incelme olmadı kolda aksine daha şekilli ve parçalı duruyolar.

Beslenmeye geri dönersek spordan bi on dakika sonra 2 yumurta tam bir sarı olarak sütle çırpıp bir yemek kaşığıda üzüm pekmezi ekliyim içiyorum,

akşam yemeği en geç 7:30 8:00 olmak kaydı ile hafif bir salata yanında haşlanmış veya yağsız tavada yarm tavuk göğsü veya bir adet yağı süzülmüş light ton balığı

eğer gün içinde verimli bi antremanım olmuşsa yatmadan önce bir süt yumurta karışımı daha hazırlayıp en geç saat 12de yatarım,dinlenmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum,ve en öenmlisi her sabah tartılıp gün gün kilomu yazıyorum(fazla çıktığm zamanlarda moral bozmasın diye bazen yazmıyorum:))her gün bir önceki günü aşmaya yani daha az çıkmaya yönelik antreman yapıyorum.

Oldukça hata gelicek yönler olabilir,jendimi cezalandırırımda yani eğer bi kaçamak yaptıysam ve kaçırdıysam yediysem ertesi gün yemem ciddi anlamda,zararı umrumda olmadan 2 çiğ yumurta 2 elmayla bütün gün spor yaptığımı bilirim.6 aydan sonra haziran ortası gibi 4 tüp kan verip bakılabilicek herşeye baktırdım genel bi tahlil olarak,enzim kolestrol ve genel değerler yağ şeker oranları çok iyi çıktı,gençliktenmi spordanmı bilmiyorum durum biyolojik açıdan güzel.

Bu benm yaptığm ama arkadaş için veya diğer kilo vericekler için tavsiyem beslenmenin esaslarını kullanarak egzesiz ve sporla vermeleri bahsettiğim ilk diyetten sonra vücuttaki çatlamaların ve deformasyonun malesef tedavisi yok,bütün yazdıklarım eleştiri ve tartışmaya açıktır yalnış anlaşılmasın doğru olduğunu iddia ettiğimi diil yaptığımı yazdım.kararlılık azim ve çalışma ile birazda takıntı yaparak kafadakine yaklaşmak çok zor diil diye düşünüyorum.

kimodedim ve gogogokhan bunu beğendi.
  11. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    çok güzel bir gelişme olmuş.Genel beslenmende yumurtadan bahsederken tüm yumurtadan mı bahsediyorsun.Eğer öyleyse kolestrolu attırabilir bence günde 3 tüm yumurtayı geçme.Onun dışında kahvaltını etmemen çok büyük kayıp benden söylemesi.80-100 gr yulaf ezmesinin yanında 2-3 yumurta yesen iyi olur.Azmine hayran kaldım doğrusu çok iyi kilo vermişsin.

12. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yorumun için teşekkürler.genelde yumurta konusunda biraz daha rahat davranıyorum 3-4 tümü geçmemeye gayret ediyorum ama bazen kıyamıyorum sarısıda kolestrolü yüksek olsada hem besin değeri hem proteğin açısından çok faydalı,şu an için kolestrolüm normal,kısa zamanda yumurta yerine proteğin desteği olarak whey proteğini almayı düşünüyorum.

13. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    aldurmania cidden seni tebrik ediyorum benim içinde bir utanç oldu sporu bırakmak zorunda kaldım 3 ay şuan hafif kilo aldım ama üşeniyordum mekik fln cidden ii oldu benim içinde. Başarılarının devamını dilerim....

14. butterfly

butterfly Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    tebrikler süper fit vücut.

15. antiseme

antiseme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tebriklerr süperrr olmuş.... ya o tüylerr kendisi döküldümüüü öleee hiçi bişi kalmamışşş....

16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler öncelikle şaşırdım hakikaten demek ki isteyince oluyormuş umarım hayatın boyunca hep sağlıkli kalırsın

17. Desperado15

Desperado15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    degişim mükemmeL

18. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Ben de seninle ayni dusunce de ilerledigim icin neler yasadigini ;kiyafetlerle nasil mutlu oldugunu ve aynada kendine bakabilme duygunu tahmin edebiliyorum.Bende 121 den basladim.Bugun tartildim 93um.boyum 183-184 amacimda 83-84 kilo olup bulk doneme gecmek.
    Senin dedigin bir cok seye katiliyorum ama en onemli sanirim insanin bu olayi kafasinda takinti yapmasi lazim.Yoksa kilo da verilmiyor,spora da gidilmiyor.

Tebrik ederim cok zorlu bi yolu bitirmissin.Ama dikkat et sakIn boslama cunku sonunda geri alma ihtimalin yuksek.Ben daha oncede sporsuz cok sefer kilo verdim ve geri aldim ama ilk defa kosuda 4. ayim fitnessdede 2. ayim bitti sayilir ve spor beni baska bi dunyaya goturuyor.Bunu hissedebildigim icinde birakacagimi hic sanmiyorum.Bu da bende takinti oldu .Onun icin azmimi koruyorum.

Seni tekrar tebrik ediyorum.Cok zor bir olayi basarmissin.Baklavalarin darisi benim basima.Ve kafanda takinti olarak bu olayin yer edinmesine izin ver,ver ki seni zorlu yolda arkandan birsey itsin.

19. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sormadan geçmiyelim tüyler için ne kullandın krem,makine,ağda vs...

20. YAHYA

YAHYA Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi bii gelişim manken gibisinn pekii bundan sonra kii amacın ne ve evet kıllar için neyaptın açaba

Sayfayı Paylaş