6 ayda 15 kilo vermek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Rita Ora tarafından 16 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Rita Ora

Rita Ora Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar, forumu yeni buldum ve hemen bana yardımcı olabilecek insanlar olduğunu görünce konu açmak istedim. Çünkü şuanda salonlarda kimin eli kimin cebinde belli değil.

Öncelikle kendimden bahsedeyim

Boyum 1.73
    Kilom 86

Vücüdumda her bölge sıkıntılı hemen hemen, kalça, karın ve göğüs. Daha önce de 85 kilo olduğum zamanlar vardı, üç sene önce kadardı. Daha sonra ilk sevgilim olan o zamanki kız arkadaşımdan ayrılıp depresyona girip sadece yemek yemeyerek ve yoğun okul-dersane temposuyla 1.5 ay gibi bir sürede 14 kilo vererek 71e düşmüştüm, fakat hala göğüste sıkıntı vardı, tişört giyince karın dümdüz problemsizdi, fakat göğüs aşırı belli oluyordu, tişört giyemezdim. Şu durumda alt-orta göğüs çok sıkıntılı, sarkık ta değil, tişört giyince dik bir şekilde duruyor bildiğiniz. Şuanda ise tekrar 86 kiloyum ve artık karın ve kalça da çok sıkıntılı durumda. Eski halime dönmek istiyorum, o zamanlar olan enerjim, istekliliğim, hayattan keyif alışım şuanda neredeyse hiç yok.

Amacım Nisan ayının 15ine kadar 15 kilo vermek, fakat spor salonuna gitmek istemiyorum, tabi program yazarsanız orası ayrı. Daha önce spor salonuna gitmiştim fakat beden eğitimi hocalarını koymuşlar başına, hepsinin göbekler beş metre önden gidiyor, bilgileri de yok idi. Bu da beni aşırı soğuttu salondan.

Kardiyo yahut ne gerekiyorsa 6 ayda fit bir vücuda sahip olmak istiyorum. Öncelikle eğer salona gitmezsem elimde olan imkanlar sadece dışarda görebileceğiniz normal yürüyüş yolları. Ayrıca koşu ekipmanlarım da var, ayakkabı, şort, tişört vs. Onun dışında basketbol oynayabilirim, fakat tek başıma oynadığımdan sıkıcı oluyor. Ki zaten bunları en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum, kendi vücut ağırlığımla elimden geleni yapmak istiyorum, amacım vücut geliştirme değil, fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak. Özellikle göğüslerden kurtulmak istiyorum.

Spor salonuna gidersem yağ yakıcı alamam, maddi durumum el vermez öğrenciyim. Eğer dışarda yaparsam sporumu yağ yakıcı alabilirim. Sorularınız olursa cevaplayabilirim, şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

2. dnzsn

dnzsn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bende biraz zaman önce epey kiloluydum,kısa boyuma rağmen 80 kiloyu görmüştüm endokrin testlerinde vücudumda şeker başlangıcı görülmüştü..Daha sonra 6-7 ay içerisinde 20 kiloya yakın verdim.Olmayacak bir şey değil,ama şunu söyleyebilirim ki,önemli olan nitelikli kilo vermek.Öncelikle iyi bir devlet hastanesinin diyetisyenine başvurmanı öneririm,sana uygun beslenme programını(Kas kaybetmeden kilo verebilmek adına,doğru bir beslenme programı çok önemlidir) ve vücut ölçülerini bu şekilde öğrenebilirsin.Bu noktadan sonra programa uymak çok önemli,hayat stilin olmalı,Unutma yiyeceğin tatlı sana sadece 1-2 dk lık bir zevk verecek ama sağlığını ve fazla kiloyla oluşan kötü psikolojini uzun vadede çok etkileyecek.Programa uymakla beraber bazı egzersizler de gerekecek,eğer koşu bandı imkanın yoksa bunu sokaklardan karşılaşabilirsin,40 dk lık tempolu yürüyüş çok etkilidir.Tak kulaklığını,arkana bakma,temponu arttırmaya çalış.. Günlük hayatında ben eskiden bir tehlike olmadıkça hareket etmeyen bir insandım,kilo verirken futbol oynamaya ve benzeri aktivitelere ağırlık verdim,araba ve dolmuş kullanmayı makul mesafelerde bıraktım.Eğer istersen bisikleti de hayatına dahil edebilirsin,çok etkilidir.
    Senden özellikle istediğim bir şey de,su içmen..Her sabah iki bardak suyla başla güne.Gün içinde 4 lt ye yakın su tüketmeye çalış..Metabolizmanı hızlandırması açısından çok önemli.Ayrıca sindirim sisteminin çalışması ve cilt sağlığında da rol oynuyor..Bir başka tavsiyem ise her gün tartıya çıkmaman ki gün içinde birbiriyle alakasız rakamlar görüp moralinin bozmayasın.Düzenli periyotlar halinde kontrol et kendini..Arada bir sevdiğin bir gıdayı tüketebilirsin diyetin dışına çıkıp..Mesela ben her hafta ^eğer ki diyete uymuşsam^ cumartesi günleri izlediğim bir filmle beraber sevdiğim diyet dışı bir yiyeceği tüketirdim..Yağ yakıcıları;ise ben kullanmadım,hakim olduğum bir konu değil ancak gerekli midir çok ve doğal kadar sağlıklı mıdır,sanmıyorum..Ayrıca kilo verirken kas kaybetmemek adına vücut ağırlığıyla da birçok egzersiz yapabilirsin,yararına olur..Göğüs sorununu şu şekilde çözebilirsin,eğer ki anormallik görüyorum diyorsan,bir hastanede kontrol yaptır,böylece yağ dokusu mu yoksa jinekomasti dokusu mu öğrenmiş ol.Yani kiloya mı bağlı,yoksa başka bir soruna mı..Ki zaten başka bir sorun olsa bile çözümü var dert etme.Tabi önce kilo vermeyi dene :)
    Kilo verdiğin zaman,hayata bakış açının ne denli değişeceğini biliyorsundur,en basitinden halı saha da daha çok koşucaksın.özgüvenin yükselecek ve en önemlisi de kendini çok daha iyi hissedeceksin.Bunları yapmak senin elinde,sadece iradeli bir 6 ay senden istenilen :)

Bu şarkıda hediyem olsun,yürüyüşlere iyi eşlik eder :)

serialno bunu beğendi.
  3. Rita Ora

Rita Ora Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler uzun yazı için kusuruma bakmayın son hafta dershanemde sınav olduğu için çalışıyordum yeni haberim oldu konuma mesaj geldiğinden. Diyetisyene gitmeyi şu yüzden istemiyorum, daha önce gittim fakat kan almak istediler, bende de iğne korkusu var geçmişte yaşadığım 2-3 olaydan dolayı. Su tüketimim günlük 3 litre civarı, fazlası böbreklere de zarar kanımca. Dolmuş vs. kullanmayı ben de bıraktım, yürüyen merdiven de kullanmıyorum mesela. Fakat benim bu konuda asıl isteğim düzenli ve kesin sonuç verecek bişeyler.

Teşekkürler cevap için. :)

4. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    iğne meselesinde benim de problemim vardı. yazın hastalandım, vermek zorunda kaldım. vermeden önce vücudumdaki bütün suyu ter olarak attım diyebilirim. o derece gerildim. fakat inan hiçbir şey olmadı. aynı şeyleri yaşayan birisi olarak empati yapıyorum. korkulacak bir şey yok. üstüne git biraz. her türlü ilerde iğne sokacaklar vücuduna zaten

Sayfayı Paylaş