6 ay oldu hacim mi definisyon mu arada kaldım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve çaresizasosyal tarafından 15 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    fitnessta 6.ayımı bitirdim 7. aydayım bu sürede 7.5 kilo aldım hatta en son geçen hafta tartılmıştım şimdiye 8 olmuştur. ölçmedim tek tek ama belirgin şekilde her kas grubunda ölçü aldığımı görünüyorum aynaya baktığımda. sorun ise göbeğimin çıkmış olması. zaten başlamadan önce skinny fat dediğimiz gruptandım, şimdi göbek kalça biraz daha büyüdü açıkçası bu durumdan rahatsızım şu an. 1.85 boy 85 kilodayım (başladığımda 77.5 idi)

definisyona girip 4 ayda 8 kilo vermek istiyorum böylece 77 kiloya düşüp fit bir görüntü oluşturmayı planlıyorum
    definisyondan beklentim: göbek ve kalçadaki yağlardan kurtulup olabildiğince az kas kütlesi kaybederek fit görünüme kavuşmak ve daha motive bir şekilde hacimlenmeye devam etmek
    endişelerim: yağlarla birlikte kasların da erimesi ve başladığım yere dönmek.

bu diyet sürecinde haftada 3 gün çalışmaya devam edip antrenmanlarla kas yıkımını durdurup protein ağırlıklı beslenmeyle bunu desteklerim diye düşündüm. günlük 400-500 kalori açığı bırakarak bu hedefime varacağımı düşünüyorum

şimdi forumda da görüyoruz "göbek olur kafana takma önce hacimlen kas kazan" diyecek kişi çoktur ama genç bir erkek olarak önde göbeğin gitmesinden utanıyorum afedersiniz koca popolu olmak istemiyorum yolda yürürken rahatsız oluyorum hep kafamda bu var

özet olarak definisyonda kaslarımı kaybetme konusunda görüşlerinize ve ikna olmaya ihtiyacım var karar veremedim günlerdir

Sayfayı Paylaş