55 Kilo verdim artık durmalımıyım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TeufeL-07 tarafından 7 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TeufeL-07

TeufeL-07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar, Parça parça olarak toplamda 55 kilo verdim. Bunu biraz hızlı biraz yavaş ama zamana bölerek sonunda görünüm itibari ile bitirdim. Boyum 188 kilom 95. İri kemikli ve görünüm itibari ile sanki hep fitness yapmış gibi geniş omuzlu ince belli üçgen bir vicuda sahibim. Kiloyu sadece yüzerek verdim. Şimdi ağırlık çalışmayada başladım. Amacım çok çok abartı olmayan ama fit kaslı birazda karın kaslı bir görünüme ulaşmak. Spordaki hocam dahil tüm arkadaşlarım artık kilo vermemem gerektiğini savunsada psikolojimmi bozuldu rejim yapmaktan kafayımı yedim bilmiyorum ama bana hala 5 kilo fazlam varmış gibi geliyor. Şuanda yağsız yüksek protein 0 karbonhidrat rejimi yapmaya devam ediyorum(günde 11 yumurta beyazı, 2 sarısı, süt, mısır gevreği) 55 kiloyu verirkenki beslenme programım hala sürüyor. Kilo vermeyede devam ediyorum. Birde hep 800 1200 kalori arası kalori ile verdim kilomu. Şimdi yoğun ağırlık çalışmayada başlamışken bu 800 1200 kalori diyetini bırakıp 3500 4000 kalorilik kas kütlesi arttırmak için önerilen diyetlere başlamalımıyım ? Günlük 6 7 öğünlük omega 3, protein, düşük glisemik değerli karbonhidrat karışımlı sağlıklı beslenme programlarına başlamalımıyım ? Gittiğim spor salonu oturduğum sitede ve hocanın pek hoca olduğundan ve bana doğru bilgiler verebileceğinden emin değilim ve uzman bir görüşe ihtiyacım var. Doğru olduğuna inandığım herşeyi 4 4 lük uygulayabilirim. Lütfen bana yardımcı olun çok kafam karışık. Sizce 5 kilo daha verip 90 kilodamı yararlı yüksek kalori diyetlerine başlamalıyım, yoksa hemenmi ? Veya 800 1200 kalorilik yüksek protein, diyetiyle hem yağ yakıp hemde ağırlığa devammı etmeliyim. Çok rica ediyorum bana çok detaylı bir açıklama yapın. Biryerlerden sağlıklı bir bilgi edinmem şart. Tekrar teşekkürediyorum. Bu arada haftada 7 gün 1 saat sabah, 1 saat akşam hızlı tempoda aralıksız yüzüp, Haftada 3 günde ağırlık çalışıyorum. Bu işte sıkılmama en çok sebep yüzme oldu. Artık kardioyu bıraksammı veya azaltsammı ? Veya nekadar azaltsam. Önceleri günde 1 saat yüzerken sona yaklaştıkça iyice gaza gelip günde 2 saat sabah akşama çıkardım. Kardio ile günde en az 1500 2000 kalori harcıyorum. Tüm uzman görüşlerin tavsiyelerini bekliyorum.

2. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Roman yazmışın :D herşeyi boşverip bi Check up yaptır ben 30 kilo verince doktorum bana bu değerlerde ölü olman gerekirdi demişti. Dayımda da aynısı oldu tansiyonu normalin çok altında çıkıyordu. Bizim sülale mi anormal bilemem ama sen bi kendine baktır. Bide merak ettim 0 karbonhidrat diyeti ile mısır gevreği nasıl oluyor?

3. TeufeL-07

TeufeL-07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Profesyonel bir cevap alabilmek için durumu iyice özetlemem gerekiyordu. O yüzden uzun yazdım. Açığımı yakalamak yerinede keşke insanlarımız yardımcı olsa. Merak ettiysende söyliyeyim mısır gevreğine 1 aydır başladım. Önceleri almıyordum.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2015 ---
    Profesyonel bir cevap alabilmek için durumu iyice özetlemem gerekiyordu. O yüzden uzun yazdım. Açığımı yakalamak yerinede keşke insanlarımız yardımcı olsa. Merak ettiysende söyliyeyim mısır gevreğine 1 aydır başladım. Önceleri almıyordum.

4. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Çok alıngan çıktın yahu kötü birşey demedim ya. Yağ oranını öğren fazla kilon varmı görürsün iyice zayıflarsan alırken pişman olabilirsin 5 kilo fazlam var diyorsan definasyona sakla.

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Öncesi sonrası fotoğrafınız var mı? Ona göre size daha çok yardımcı olabiliriz. 5 Kilo 2 aya verilebilir ancak yavaştan kütleyi oluşturmakta lazım. Dediğim gibi mümkünse fotoğraf eklerseniz iyi olur.

6. TeufeL-07

TeufeL-07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haklısın biraz alıngan davranmışım. Artık açlığımın siniri sana denk gelmiş kusura bakma :) Cevabın içinde ayrıca teşekkürederim. Bi komple chack-up a girmem gerekli aslında. 55 kilo dan bahsediyoruz. Belki sakatladığım veya yolunda gitmeyen organlarım vardır. Gerçi aralıksız 5 senedir yüzüyorum. Bi patlak olsa mutlaka çıkardı. Bilakis bel fıtığı vardı yüzerek tedavi ettim.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2015 ---
    Kilolu olduğum resimde 150 kiloyum. Zayıf olduğum resimde 112 kiloyum. Şuanda 95 kiloyum ama hiç yeni resmim yok. En azından 112 kilo olduğum biraz fikir verir zayıf resmimden 17 kilo daha zayıf olduğumu düşünürsek. En kısa zamandada son halimi çekio koyacağım.
    RESİMM 2.jpg RESİMM.jpg

Son düzenleme: 9 Eylül 2015

Sayfayı Paylaş