5 Aydır spor yapıyorum Program nasıl olmalı..?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ridvan_celik tarafından 7 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ridvan_celik

ridvan_celik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba

yaklaşık 5 aydır spor yapıyorum ve belli bir düzen üzerinden gittim sitedeki egzersizler kısmındaki hareketleri günlere ayırarak çalıştım mesela..

1.gün göğüs ve ön kol
    2.omuz ve arka kol
    3.sırt kanat ve bacak çalıştım ve arada karın hareketleri yapıyorum..

5 aydır aynı tek düze şekilde gitmek doğrumu yalnışmı bilemedim siteyi inceliyorum ama çok fazla başlıklar var hangisine uyacağımı bilemedim.. bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim..

nasıl bir program yapmalıyım ve yaptığım aynı hareketlere yeni hareketler katmalımıyım ve şunuda belirtmek istiyorum hafta 3 gün yerine daha fazla çalışırsam vucut kaldırırmı..?

Uyguladığım program..

Hareketlerin Yapılışları (Pano Şeklinde) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  3. ridvan_celik

ridvan_celik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Verdiğim link aslında egzersiz olduğunu biliyorum ama program yazmışım hata var evet..

Uyguladığım program ise üst kısımda yazılı ve egzersiz olarak verdiğim linkteki hareketleri yapıyorum bunlara ilave olarak ne yapabilirim.. sürekli çalışmak vucut ne gibi zararı olur..?

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Daha önce de yazdığım gibi.. O resimlerdeki egzersizlerin hepsini yapmanız gerekmiyor ve doğru değil.

5 aylık bir temeliniz varsa haftada 4 gün, tüm vücudu 2 ye bölerek çalışabilirsiniz.

A-B-Boş-A-B-Boş-Boş

A-Göğüs-Omuz-Arka Kol
    B-Sırt-Bacak-Ön Kol gibi..

Büyük kaslar 3, küçük kaslar 2 egzersiz.

5. merterden19

merterden19 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bence günde 3 bölge zor gelir haftanın 5 günü çalışıp 2 günü dinlense daha mantıklı olur bu şekilde de zorlandığı bölgeleri ayrı bir güne atıp sadece o bölgeye çalışarak az yorulur.

Sayfayı Paylaş