%40 yağ ile beslenmek ne demek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mevsres tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar YouTube'da bazıları diyor ki "çabuk yağlanan vücut tipine sahip kişiler Bulk döneminde enerji kaynağının %40'ını yağlardan alması lazım" peki bu nasıl oluyor biri örnek verebilir mi?

Ne yani benim enerji ihtiyacım 3.000 kaloriyse eğer, günde 1200 kaloriyi sırf yağdan mı alacağım?

Bu da benim günde 140 gram yani neredeyse 1 su bardağı zeytin yağı içmem demek oluyor. :D

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    temelde her ne kadar toplam kalori girdisi önemli olsa da bazı bünyelerde karbonhidratlara karşı biraz daha farklı bir tepki oluyor.o yüzden yerine göre yağ oranını bu kadar artırmak gibi çözümler yapılabilir,tamamen kişiden kişiye değişen bir şey.kağıt üstünde yada teoride bundan başka faydaları da var diyebiliriz(ben gene çoğunlukla kişiden kişiye değiştiğini düşünüyorum).örnek için de olsa tek yağ kaynağı zeytinyağı değil ve istenirse bu toplam yağ oranına ulaşmak çok da zor olmaz.yaygın olan ketojenik diyet gibi bir çok LCHF(low carb high fat)mantığıyla ilerleyen diyet yöntemlerinde insanlar sürekli yüksek miktarda yağ ile(toplam kalori girdisinin +%50 si gibi)devam ediyor yani evet bu kadar çok yağ ile beslenmek gayet mümkün.

mevsres bunu beğendi.
  3. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Teşekkürler cevap için. Şimdi 2600 kalorilik besin ihtiyacı olan biri olarak günde 160 gram bulgur ve 150 gram yulaf yiyen biriyim, hangisinden ne kadar kısıp, neyi artırmamı önerirsin uzun süreli temiz Bulk için?

Yani mesela 50 Gram yulaftan kessem, 60 gram da bulgurdan kessem, 750 kalori açığım kalıyor, hangi yağ kaynakları ile tamamlayabilirim?

Zeytin yağı ve kuruyemiş dışında hangi yağ kaynakları vardır kolaylıkla tüketebileceğim?

4. Pastacila07

Pastacila07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Balık yağı geliyor aklıma sağlıklı

5. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    hindistan cevizi yağı olabilir ben kullanıyorum şahsen zeytinyağı ile beraber.

Sayfayı Paylaş