4 gün çalışmalıyım ama kas ağrısı yüzünden aksıyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 31 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    gakkos ibrahim arkdasa katiliyorum doktora git ama tendom kaslara degil kan degerlerin onemli hormanal vitaminlere genel olarak baktir sende hasar cok oluyo ki agrin oluyo swbebni ordanda bula bilirsin yada dedigim gibi pe mi hafiflet derim

2. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    bazen kemik ağrılarını kas ağrısı olarak algılaya biliyoruz bunuda dikkate al.senin için bi kaç bi şey baktım bunlara bi göz at istersen.

Kas Zorlanmaları(Çekmeleri) : Tek bir kas grubunun gerilebilme sınırından daha fazla zorlanmasıyla, yetersiz kondüsyon, antrenman ve gerdirmelerinin uygun olarak yapılmaması ve magnezyum alımında yetersizlik ile ortaya çıkabilir. Kaslarda yoğun şekilde ağrı görülür. İlk Yardım: Sportif aktivitelerden geçici olarak uzak kalınmalıdır. Jel ve soğuk uygulamalar yapılmalıdır.

Egzersiz Sonrası Kas Sertliği ve Yorgunluk: Egzersiz programının gereğinden fazla sürdürülmesi, kasların zorlanması veya yeterince ısınmadan egzersize başlanması sonucunda ortaya çıkar. Kaslarda güçsüzlük ve ağrı görülür. İlk Yardım: Sıcak duş ve esneme hareketleri ile kaslar yumuşatılmaya çalışılmalıdır. Kas gevşeticiler de etkili olacaktır.

Spor yaralanmalarında acil durum geçtikten sonra kas gevşeticiler ile birlikte ağrı kesici tedavisi de uygulanmaktadır. Zira yaralanma tedavi edilse de doku zedelenmesi ve bozulması ağrıya neden olmaya devam edebilir ve hastayı rahatsız eder. Tedavi sonrası rehabilitasyon döneminde ağrı kesici tedavisi hem hastanın kendisini iyi hissetmesini sağlayacak hem de tedaviyi hızlandıracaktır.

http://almanhastanesi.com.tr/makale/makaleler/stress.htm

http://www.diyadinnet.com/SaglikBilgisi-254&Saglik=kronik-kas-a%C4%9Fr%C4%B1s%C4%B1-fibromiyalji

3. mahoni514

mahoni514 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    örenci
    Yer:
    ankara
    valla arkadaşım ben antremanlarımda bütün kas guruplarına giriyorum bende öle yapamıcak yada antrenmanımı aksatacak arılar olmuyo sana benim tavsiyem kaslarım arıyo diye antrenman aksatma mutlaka yap.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Doktor'a danışsada kaslarını ve sağlığını riske atmasa ve bu sporu uzun yıllar yapsa daha iyi olmazmı..tavsiyen tehlikeli sonuçlar doğurabilir zira kişi kendi ağrılarını daha iyi tanımlayabilir ve ağrının üzerine gitmek kötü sonuçlar doğurabilir..

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    hiç bir şey bir gecede olmuyor bunun farkındayım amacım hemen gelişmek değil yağsız sağlıklı kendini belli eden kondüsyonu iyi atletik olmak sadece ağırlıkta kaldırmıyorum koşu konusundada mümkün olduğunca kendimi geliştiriyorum zaten bu yüzden sadece bacağa ağırlık girmiyorum koşarak geliştiriyorum bu yazılanları okudum 1 hafta önce vücudumun sağ yanında biraz ağrım vardı bir 9 günlüğüne tatile çıktım şimdi kaslarımı eklemlerimi dinlendiriyorum ayağımdaki yaraların iyileşmesini bekliyorum koşmaktan oluşmuştu gögüs dışındakilerde sorun yok demiştiniz onları aynen uygulayacağım dönüşte gögüstede dar bench yerine dumbell fly gireceğim bu şekilde uygun mudur bunun dışında farkına vardım omuz zaten ertesi güne ağrı yaşamıyorum programı eğer şu şekilde yaparsam aksamayacak sanırım
    1.gün omuz
    2.gün sırt
    3.gün kol
    4.gün gögüs
    bu şekilde sıralama yaparsam sorun olur mu fikir verirseniz sevinirim ayrıca

6. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    senin agrilarini buldum kafama takildi yasindan dolayi horman salgilarin daha oturmadigi icin gelisim donemin bitmemis eklem uzerine agirlik alama mumkun almadiginca. doktorda aynisini diyecektir. yasina yeni baktimda:)

7. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    peki benim şimdi çalışmam çok zararlı mı yani gelişimimi olumsuz yönde etkiler mi ne zamana hormonal gelişimim tamamlanır

8. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    en iyisi bir testlerine baktir ona gore doktoruna sor ezbere birsey diyemem cok ilgi alanim degil..

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Ağustos 2007

Sayfayı Paylaş