300 Spartali yi izlediniz mi? Cross-fit!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve thugrain tarafından 5 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. ftbh23

ftbh23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    txen10 ve forumdaki tüm arkadaşlar türkçe bir kaynak şu anda mevcut değil ama sorularınız veya merak ettikleriniz varsa crossfit hakkinda ayrıntılı şekilde yardımcı olabilirim.Saygılar.

2. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu filmde oynayanların vücutlarını -özellikle karın kaslarını- makyajla oluşturmamışlar mıydı? Ben mi yanlış hatırlıyorum.

3. ftbh23

ftbh23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Makyajla belirginleştirildiği doğru ama oyuncuların hepsinde var olan sıkı vücudun üstüne yapılmıştır makyaj.

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Filmlerde makyaj ve ışıkla gerçekten birçok şeyi değiştiriyorlar; fakat o filmde oynayan adamlar da boş değil arkadaşlar.

Kaldı ki süper kaslı insanlar olsalardı açıkçası biraz gülünç olurdu.

O devirde insanların genetik, beslenme vs...leri daha iyi olsa da bu insanlar vücut çalışmıyordu ki öyle birşey yoktu zaten.

Savaş ve bunun için yaptıkları antrenmnlarla form tutuyorlardı.

Conan filmindeki gibi 300 adam dizmez saçmalık olurdu bence...

5. ahmedo13

ahmedo13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cross-Fit in linkine basın Kopyala yapıp Translate Google ı açın ve yapıştırın türkçesi karşınızda :)

6. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Cross-Fit hakkında bir sürü video mevcut suanda sırayla indirip izlicem bunlardan bir program olusturabilicek biri varmı?

7. veveve

veveve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
  8. ftbh23

ftbh23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cagkanyuksel ve veveve ilgili olduğunuzu görmek ve yeni antrenman sistemlerini takip ediyor olmanız beni çok sevindirdi.Crossfit antrenman sistemini uygularken belirli ve katı kuralları olan ve onun dışına çıkılması kesinlikle yasak olan bir programdan söz edemeyiz.Güç ve dayanıklılık sağlama amacıyla uygulanan bir antrenman sistemidir ve çeşitli hareketlerin kombinasyonu sonucunda bir program ortaya çıkarılır.Bu programı bitirmek için bazen süre baz alınır bazense tekrar.Crossfitte önemli olan uygulanacak doğru hareketleri,çalışılan ağırlığı,tekrar sayısını,uygulama hızını,dinlenme aralığını,ve hareketlerin sırasını istenilen şekilde düzenlemektir.Sizlere her gün yeni bir program veren ve crossfitin resmi sitesi olan www.crossfit.com u ziyaret etmenizi öneririm.Şimdiden şunu söylemek istiyorum ki göründüğü kadar basit ve sade bir antrenman sistemi değildir,tersine çok ciddi bir kardiyovasküler kondüsyon ve direnç gerektirir.Sitedekileri yeterli bulmazsanız benimle crossfit dersi almak için de irtibata geçebilirsiniz.Hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

9. gassal89

gassal89 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    35 dk 3 ay sacmalamayalım artı sınav ve barfiksle olsa askerdede bunları yapıyoruz askerdekı herkes vucutcu cıkar basımıza
    youtubede antreman var bakarsanız 300 dekılerın
    tırlastıklerını arkadan baglayıp durmadan koşmak var agırlını bılmıyorum ama baya agır adam koşmak ıcın oluyordu
    jımlastıkcılerın havada asılı olan 2 ıpı vardır onlara tutunup kendını kaldırma ve kaldırdıktan sonra cesıtlı hareketler var ole barfıks ve sınavla olcak degıl
    onun dısında hatırladın tır lastını kaldır boyundan buyuk adamların saten :)
    one at ustunden zıpla ve tekrar kaldır onüne at zıpla tekrarlar var
    tır lastıgı olmassa olmaz :D

10. guardian

guardian Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bilmiyorum izledinmi ama bu benim favori videolarımdan biridir..

https://www.youtube.com/watch?v=e0nwx7Q5j-k

11. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    cross-fit (oda neyse) + HGH = 3-5 ayda oluşan kaslı adamlar. : )

12. veveve

veveve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    HGH nedir?

13. veveve

veveve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tamam hatırladımmm
    HUMAN GROWTH HORMON

14. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    şu anda çok mutluyum crossfit i dün gece keşfettim ben bu işin adamıyım endimi zorlamayı her zaman sevmişimdir :D beslenme programı bulunca başlıycam kesin ve asla bırakmıycam :D çok heyecanlıyım o yüzden her crossfit başlığına böyle şeyler yazıyorum spor yüzünden hiç bu kadar heyecanlanmamıştım :D

15. orpheo

orpheo Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci(üniv.)
    Yer:
    istanbul
    bu linleri yenileme imkanınız var mı ? bi göbek daha çatlatsak :D

16. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Crossfit kolay kolay evde vs. yapılcak bir durum değil bence(müstakil bahçeli vs. eviniz yoksa).istanbul anadolu yakasında mükemmel bir yer vardı diye biliyorum.Türkiyenin ilk crossfit salonuydu.nihat altunkayanın gittiği ortamı mükemmeldi.Aylığı 135 tl gibi bir fiyattı yazın avrupa yakasından her gün gitmeyi planlıyordum :) sonra dedim çekilmez bu ızdırap.

17. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    şimdi baktımda bana çok yakınmış çok sevindim :) arabayla 10 dakikaya ordayım,açıkcası yağ yakma döneminde bir 3 ay gitmeyi planlıyorum şimdiden,beslenme programıda veriyorlarmış,ayrıca personal trainer ücretleri fazla ucuz geldi bana,12 ders 75 tl

khephnes bunu beğendi.
  18. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Benim de cok bilgim yok crossfit hakkinda ancak bu insanlar ozellikle crossfit hatunlari cidden ideal vucuda sahip oluyorlar, en azindan benim estetik algilarima gore boyle.

Erkekler de ayni sekilde.

Calisma bicimleri hakkinda detayli bilgiye sahip degilim fakat bildigim kadariyla epey yuksek siddetli calisma programlarina sahipler.

19. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Crossfit benim de ilgimi çekiyor ve 1-2 kere denemişliğim vardir öyle belirli bir antrenman sistemi yok barfiks-şınav falan yazılmış ama bunlardan çok öte bir spor ve vg den kat be kat daha zor.

Genelde patlayıcı egzersizler yapılır ve temel hareketler kullanılır bench press, squat , clean&jerk vs gibi bunun yanında strong man antrenmanlarını da kapsar halat sallama&tırmanma, ketttlebell çalışmaları, lastik dövme, fıçı vurma vs vs aklınıza ne geliyorsa ayrıca plyometrics antrenmanları da kapsar -youtube-.

Crossfit yapan adamın vücudu her yönden gelişir güç kondisyon esneklik dayanıklılık fitlik vs uzar da gider ne lazımsa size verir benim eski salonda güya crossfit yapan biri vardı barfiks şınav mekiği kombine eder bak bu crossfit derdi de alakası yok 2-3 video izledikten sonra ne demek istediğimi anlarsınız zaten herkes beceremez bizdeki gibi bench press yap dinlen yok bench press yaparsın arkasından squat yaparsın arkasından barfiks yaparsın o da yetmez orda burda zıplarsın uzun lafın kısası çok ama çok zor ve bir o kadarda zevkli bir spor düzgün bir mekan olsa yapmak istiyorum ben ama yok anca salonda arada kafama eserse farklılık olsun diye yapıyorum kendime göre birşeyler :D

Crossfit hakkında fikir sahibi olmak isteyenler salonda denemek için şöyle basit birşey yapabilir.

Bench Press x10
    Squat x10
    Clean&Jerk x10

Bunlar peşpeşe yapılacak sonra 2 dakika ara ve böyle 3-4 set, emin olun düşünüldüğü kadar kolay olmuyor :D

Kadının bu programı yaparken neler çektiğini anlayabilirsiniz videoyu izleyerek :D
    [YOUTUBE]iY2paIdfSK4[/YOUTUBE]

Son düzenleme: 2 Ocak 2013
  20. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    valla body ile birleştiğinde 10 numara bi fizik çıkabilir ortaya :)

şu olayda güzel

http://www.crossfit34.com/crossfit/nasil-baslarim

Sayfayı Paylaş