300 Spartali yi izlediniz mi? Cross-fit!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve thugrain tarafından 5 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar,

300 Spartali filminde ki aktorlerin (ozellikle kral :) ) vucutlari 3 ay gibi bir zamanda o hale soktuklarini duyunca sok oldum. Tabiki hepsi onceden de savas filmlerin oynamis kisiler ve vucutlari bos degil fakat definasyon ve hacim inanilmazdi bence. Gecenler dvd bonus materyelleri elime gecti ve bakarken nasil hazirlandiklarini anlatan bir video ile karsilastim. Yaklasik 1 senedir merakla bb ogrenmeye calisiyorum ama daha once bu tarz bir program gormemistim. Nereydeyse hic bir zaman ayni hakereti yapmayip vucudun direnc kazanmasini engelliyorlar ve yuklene bildikleri kadar yukleniyorlar. Trainer in dedigine gore salonda kusanlar bile olmus :)
    Kullandiklari egzersiz seklinin adi Cross-fit... Uzun uzun arastirdim fakat internette bu konuda pek bir materyal bulamadim. Hocalarimiz ya da bilgisi olan arkadaslar benimle paylasirlarsa cok sevinirim.

Ben okulum geregi yurt disinda yasiyorum, gittigim salonda sorusturdum fakat crossfit benim kaldigim sehirde dahi yok. Bu neyin nesidir eger varsa Turkiye'de bunu veren salonlar mevcut mu?

Tesekkurler,

2. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu da King Leonidas :)

[​IMG][/img]

3. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gerçekten bende ilkkez Frangmanları izlerken aklımdan geçen,direk baktığım vücutlardı.Şimdi 3 ay çalıştıklarını sizden duyunca iyice etkilendim.Gerçi yurt dışındaki tüm filimlerde butür vücutlar için aylarca hazırlanıyor adamlar.Bizimkiler gibi köylü kızı makjay yapıp çıkmıyor :D Bu arada Cross-Fit bilen varsa açıklarsa bize seviniriz.

4. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
  5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    makyajın ve görsel efeklerinde payı büyük baya ama genede çok iyi di adamınların fizikleri.
    cross-fit egzersizini bilen arakdaslar varsa acıklalarlasa güzel olur gerçekten öğrenimiş oluruz nasıl bi şeydir nedir ne değildir .?

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Benzetme çok iyi :lol: .

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    siliko0n teknolojisi sağolsun fakat şunu söyleyeyim 300 kişinin tamamını vucutculardan almıştır filim vasat kaldı biraz en az 300 kere sparta lafı geçmiştir

mesajı konu dışına taşınmıştır

8. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    filmi ben de izledim ama öyle ahım şahım vucut göremedim. çoğunluğu six pack leri ortaya çıkarmış biraz da göğüs yapmış o kadar. fitness vucudu yani. hayvan gibi olanı pek yoktu....

9. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Yaptıkları antrenmanları bende izledim.Ciddi anlamda çok set antrenmanlar yapmışlar.Her yiğidin kaldırabileceği bir antrenman değil yani.Bana çalışma sistemleri Pavel Tastsouline'nin çalışma sistemin hatırlattı.

10. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Neden konu disina tanisindi anlamadim ben film elestirisi yapmadim, film elestirisi yapilmasinida istemedim sadece bir antreman cesidi sordum ve kullanilan bir yer hakkinda ornek verdim...ama caniniz sagolsun

11. skygokhan

skygokhan Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım 3 ay değil 5 ay çalışmışlardı antremanlarıda 5 saat sürüyormus.Dijiturkte veriyorlardı film ilk çıktığında.Nasıl çalıştıklarını v.s

12. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    guzel bır fılm..guzel wucutlar war.su cross-fit olayınında turkcesı olsa ıyı olurmus.

13. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    vucutlar bazı açılardan çekim yapıldıgında aşırı ri izlenimi sunmasına ragemn bu açılarda aktörlere sanki animasyon özellikleri eklenmiş gibi gorunuyor.yakın çekimlerde kas kütlelerinde aşırı bir artış görülmüyor.

14. seraphim

seraphim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Crossfit

Arkadaşlar Cross Fit en basit anlam olarak inşaat işçileri gibi fiziksel güç ile çalışan insanlardan esinlenerek geliştirilmiş Vücut Geliştirme alanıdır. Skygokhan arkadaşımızın bildiğinin aksine günlük 45 dk ile 1 saat arasında yapılan nizami çalışmalar yeterli olacaktır.

Bu antremanlarda protein tozu yada steroid kullanımı gerektirmez. Ancak beslenme ve antreman nizami olarak dikkat edilmesi gerekir. ionidas gibi olmasada iodinasın oğlu gibi görünmek için günlük 35 dk 3 ay çalışmak yeterlidir.

Konuyla ilgili fazla söze gerek yok bu çalışma şekli aslında bildiğimiz barfisk şınav kombinasyonlarından başka bir şey değildir.Ancak en büyük fark şınavıda barfikside klasik değil vücudun her bölgesini çalıştıracak şekilde yapan tekniklerdir.

Evde bu antremanları yapabilirsiniz, ayrıca salon çalışması yapanlar kas kütledi değil kas zedelenmesine yol açar ve kas yıkımı olur. Bu nedenle günlük çalışan arkadaşlar salona gitmesin ya salon body ya cross fit body :)

materyaller, bir adet barfiks kapı yada bütçeniz neye yetiyorsa, body çekme ipi body tupe de denilebilir ağılık kaldıran halatda denilenebilir bu kadar malzeme ve günlük 1 saat vakit ihtiyacınız olan şeyler.

Şimdi gelelim antremanlara buyrun aşağıda linkler var, 1. seviyeden başlayıp 300 spartalı sebiyesine kadar her hafta bir set ile 3 ay çalışın buraya da sonuçları yazın hani benim söylediklerime inanmayan olursa kapak olur :D

Linkler gibi dengesiz bir icat yok açın yükleyin.

Introduction
    http://rapidshare.com/files/135770338/INTORDUCTIOIN.avi

Basic Level
    http://rapidshare.com/files/135955166/BASIC.avi

Intermediate Level
    http://rapidshare.com/files/135965018/INTERMEDIATE.avi

Advance Level
    http://rapidshare.com/files/135945231/ADVANCED.avi

300 Workout
    http://rapidshare.com/files/135810608/300_WORKOUT.avi

Bu setler çok pahalı ona göre. Bulana kadar göbeğim çatlamıştı. :D

orpheo, pastnova, atesdagli ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  15. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    antremanları sırasında kocaman lastiği kaldırıp atıyorlardı.man's health de yazıyordu.şaka gibi

16. Judas Priest

Judas Priest Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler seraphim.

Arkdaşlar bu vidyolardaki önemli yerleri Türkçe'ye çevirebilecek birisi varmı?

17. ftbh23

ftbh23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar gerçi seraphim bilgi vermiş ama ben de crossfit konusunda elimden geldiği kadar yadımcı olmaya çalışayım.Crossfit bir çeşit high volume training yani yüksek tempoda yapılan bir antrenman sistemidir.Özellikle bu sene Kanada ve Amerikada çok popüler hale gelmiştir.300 spartalı filmiyle birlikte birçok askeri eğitim ve kickbox eğitimlerinde de bu sistem uygulanır.Temel amaç vücudu her antrenman şaşırtmak bir başka deyişle şok vermektir ve böylece vücudun daha dirençli ve kuvvetli olması amaçlanmaktadır.İş temposu yüksek olan ve antrenmana çok vakit ayıramayanlar tarafından tercih edilir çünkü genelde bu sistemdeki çalışmalar 30 dk ile 1 saat arası değişkenlik göstermektedir.Birçok profosyonel sporcunun bu sistemi tercih etme sebebi patlayıcı kuvvete yönelik olması ve bu yönde sporculara yardımcı olmasıdır.Genelde vücut ağrlığıyla yapılan çalışmalardır ancak zaman zaman dumbbell,kettlebell,araba lastiği,barla yapılan çalışmalara da rastlanabilir.İnternet sitesinde her güne özel olarak bir program ücretsiz olarak ziyarteçilere sunulmaktadır.Ben her gün takip ediyorum ve olağan programımın hemen ardından hem kendimi sınamak için hem de antrenmanıma renk katmak için uyguluyorum ve sonuçları da kısa zamanda almaya başladım.Herkese şiddetle tavsiye edebilirim.İnternet sitesini de veriyorum.www.crossfit.com

18. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Bir kaç hafta önce burada bu başlığı gördükten sonra crossfit hakkında küçük bir araştırma yaptım. idman yöntemleriyle alakalı wideolarını izledim.
    kişisel görüşüm; 300 spartalı filmini izledikten sonra aynanın karşısına geçip beni ''this is sparta'' diye bağırta bilecen bir filmi birde sakal we wücut leonidasa benzeyince öyle olabiliyormuş gün boyu : P neyse.
    ama vücutlar film kadar etkileyici değil kesinlikle. gördüğüm kadarıyla
    cross fit yöntemi daha çok plaj vücudu tadında bir vücut için ideal olabilir ama daha fazlası beklenmemeli. fizik kondisyon olarak iyi bir sonuç ortaya çıkabilir ama bu tür çalışmalarda kas yıkımı çokça olur.
    birazda tercih meselesi hem. kulaklarda metal müzik ağırlığım altına girmek beni daha çok tatmin eder. yinede denenmeli gibi.

19. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Men's Health' in o sayısını ben de okudum.

Benim yorumum Gerard Butler için.

Bence bugüne kadar savaş ve aksiyon filmleri için bugüne kadar yapılmış en sağlam ve define vücutlardan birini yapmış ve gerçekten kısa bir sürede.

Ama dergide de yazıyordu. 4 ayın sonunda vücudu iflas etmiş. Psikolojisi bile bozulmuş. Ki yaptığı antrenmanların yanında hergün kılıç kullanma dersleri ve daha birçok ders alıyormuş.

Antrenman programını okuduğumda hayrete düştüm. Bir nevi H.I.T gibi birşeydi. Kısa aralıklarla, yüksek miktarda ağırlıkla değil de yüksek tekrarlı set sayısıyla, inanılmaz zorluyordu vücudu.

20. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    böyle sağlıklı olmuyor türkçe bi kaynak bulmak lazım sanırım.bulan veya uğraşacak biri çıkarsa gerçekten süper olur.saygılar

Sayfayı Paylaş