30 kilo verirken bu şekilde kas kaybı olur mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sunrise. tarafından 20 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Sunrise.

Sunrise. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    30 yaşındayım şuanda, boy 1.83. 20'li yaşlarda 6 ayda 25-30 kilo vererek 100 kilodan 72'ye falan düşmüştüm. Ne spor salonuna gitmiştim nede düzenli diyet yapmıştım. Sürekli yürüyüşler ve hafif koşular yapmıştım ve baya aç kalarak hatta az su falan içmiştim. Doğru bir diyet değildi ama o zamanlar yapmıştım işte ve hiç sarkma olmadan başarıya ulaşmıştım. Aradan seneler geçince ve abur cuburlar vs düzensiz beslenmeyle 130'lara kadar çıktım. Geçen sene 115'e düştüm sonra orada bıraktım diyeti ve hala 115 kiloyum. Şimdi hedefim 115'den 85'e düşmek lakin bu sefer yukardaki gibi aç kalarak falan değil de biraz daha düzenli

Yeni bir program yaptım sizce iyi mi?
    Sabah uyanır uyanmaz su bile içmeden(aç karınla daha fazla yağ yakılıyormuş ama aç karın diyince heralde su da içilmiyor diye düşündüm) ısındıktan sonra aç karınla 30 dakika dambıl çalışacağım. Sonra evde 30 dakika bisiklet çevirme ve sonra da dışarıda 1buçuk saat yürüyüş(Koşacak kondisyonum yok bu yüzden hızlı tempo yürüyüş) Spor bittikten 1 saat sonra kahvaltı yapacağım ve kahvaltı bittikten sonra 500 mg C vitamini, 15 mg Çinko, B complex vitamin ve yeni aldığım günlük 10gr Kolajen takviyesi alacağım. Öğlenleyin de bel hareketleri yapacam(fıtık başlangıcı, bel düzleşmesi vs için) Gün içerisinde hep evdeyim spor dışında bu aralar

Diyetimde tavuk, balık, kırmızı et falan yok. %80 vejeteryanım ama yumurta, süt ürünleri vs tüketiyorum. Günlük ortalama aldığım değerler şunlar
    1.500 kalori
    60gr yağ
    88gr protein
    3-3.5 kilo arası su

2. burak7831

burak7831 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sarkma hakkında bir bilgim yok fakat, sabah kalktıktan 2 saat sonra yemek yersen yağ yakmayı hızlandırırsın evet yememizlik yapmamalısın vucüt yağ yakması için besine ihtiyacı var, fakat su içmeyi kesme sonuçta içtiğin su ter olarak çıkacak ve yağ yakıcaksın, set aralarında 1 bardak suyu bitirme her hareket sonra 1 yudum felan al miden şişmesin, ayriyetten diyetine bol karbonhidrat ekle pilav makarna gibi karbonhidrat önemli

3. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    İçtiğin su ter olarak çıkacak ve yağ yakacaksindan ziyade, daha doğrusu vücut yağların %85’ini karbondioksitle yani nefesle atıyor. Terlemek daha çok vücudun sıcaklığını dengeleme şekli ama o sırada kalori yakımın tabiiki artıyordur.

Sayfayı Paylaş