30 KG barbell curl

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve çaylak58 tarafından 24 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Açıkçası açıklayacak bir durum yok , bir kaç defa yazdığım gibi sadece ağırlıkların üstünde yazan değerleri yazdım ve çok fazla olduğunu bile bilmiyordum . Yorumlarını garipsemiyorum sadece bu hareketi ilk defa yapıyorum ve tüm ağırlıklarımı takıp yapmayı denedim video çektim ilk uzun var ile yaptığım hareket olduğu için olay bu sadece , kimseyi kandırma gibi bir niyetimde yok zaten neden olsun ki ? Fotoğraflarını da koydum gördüğünüz gibi , sadece hareketi yapıp videoyu attım :)

2. ßeast

ßeast Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    30 kg yi çok abartmışsınız.
    Ayrıca çaylak tek tek da çekip atmış fotoğraf daha neyi yalanlamaya çalışıyosunuz.Çocuk yapmış herşey ortada tebrik edin ki motive olsun.
    Bu arada 37-40 cm ile 30 kg barbell curl yapamayanlar oturup kendisiyle dalga geçsin.169 boy 60 kg yim 36 cm kolla 46 kg barbell curl, 22.5 kg ile dumbell curl yapıyorum.

çaylak58 bunu beğendi.
  3. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    arkadaşlar adam barfiks demiriyle barbell curl yapıyor ondan hafif geliyor.
    bizim salondaki çoğu bar olimpik var (10-15 kg arasında). bu sayede bize 30kg, bizdeki bar ağırlığıyla birlikte çok ağır geliyor ama bu arkadaşın barfiks demiri en fazla 1kg'dur.

ben olimpik barla en fazla 26kg basıyorum************** resmen.

Üslubunuza dikkat ediniz!

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Ocak 2014
  4. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    şuan kollarım 38 cm 74 kgyim ve 38kg barbell curl zorlanıyorum 7-8 tekrar ancak çıkıyor ve 85 kg civarı bench basan birisiyim bu videoda bişeyler var yemin bile edebilirim ya biz boşa çalışıyoruz yada senin kanından iç organlarından güç akıyor öyle kolay yapman bana hiç inandırıcı gelmiyor kusura bakma.

çaylak58 bunu beğendi.
  5. vocard

vocard Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    barın boyuyla alakalı bir durum, genç kardeşimizde gayet samimi bir şekılde vidyosunu çekip koymus , standart barda tabiki bu rahatlıkla çalısamaz hem barın agırlıgı hem barın UZUNLUGU nedeniyle . anlasılması zor bir durum değil

çaylak58 bunu beğendi.
  6. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tabii ki haklısınız yıllardır bu işle uğraşıyorsunuz böyle düşünmeniz normal , saygı duyuyorum , arkadaşların dediği gibi barla alakalı bir durum sanırsam , 300-400 gram yoktur o bar dediğim bar çakması şey :)

7. Berkaycopoglu

Berkaycopoglu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    bende 3 kiloluk barın üstüne 30 kilo yazıyım sonra 30 kilo kaldırıyorum diye insanları kandırıyım olur mu ?

John Luther bunu beğendi.
  8. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kimseyi kandırma gibi amacım yok , inandırmak gibi bir amacımda yok isteyen inanır isteyen inanmaz , ben sadece yaptığım işi paylaşmak istedim .

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bazı mesajlar silindi uyarılar, cezalar verildi ve konu kurallar gereği tekrar açıldı
    rica etsem ağırlık plakalarının üzerinde yazan ağırlıkların rakamlarını daha okunur şekilde fotoğraf çekip koyabilirmisin
    hatta bar üstündeyken bir fotoğrafta eklersen eminim daha açıklayıcı olur

çaylak58 bunu beğendi.
  10. Mbayram

Mbayram Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mermerci
    Yer:
    İstanbul
    benim boy 186 kilo 88 kol 36 ben 30 kiloyu bu kadar rahat basamıyorum tamamen salıp kaslarıda boşaltmyorum belden destek almak istiyorum 30 basarken :)

11. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Neden inanmakta güçlük çekiliyor anlayamadım doğrusu. Başlık sahibi açık açık söylüyor, bar boş bir barfiks demiri, ve üstüne üstlük çok kısa dolayısı ile dar tutuş. Kabaca bir kıyaslama yaparsak 10 kiloluk bir bara 7.5+7.5 toplamda 25 kiloluk bir ağırlığa denk gelir (bar uzunluğunun etkisini de hesaplayarak), belki daha bile az.
    Boksbody yok bu böyle olmayacak bence sen müsait bir zamanında bir arkadaşın evine uğra videoda sen bizzat kontrol et, yoksa başka türlü inanmayacaklar. :)

çaylak58 bunu beğendi.
  12. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fotoğrafları koymuştum daha önce , barı barfiks demirinden yaptığım için bozup tekrar barfiks setine takmak zorunda kaldım .

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben aslında inanmayanlar için daha detaylı bir foto inandırıcı olur demek istedim ama bu çok elzem birşey değil bu konuda inanmak isteyen inanır isteyen inanmaz önemli olan aslında hareketin formu vb konulardır
    lütfen bundan sonraki mesajlarda buna dikkat edelim

çaylak58 bunu beğendi.
  14. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Adama niye bukadar yüklendiniz anlamadim :D barfiks demirine takmis onda calistigi icin kaldirdigi kilo daha hafif geliyor. Bar kisa oldugundan agirligin cok az bir kısmı kasa etki ediyor o yüzden rahat kaldiryor. Önceki mesajdada adamin biri aciklamis. Bazilari 30 kg yok orda filan demiş arkadas neden yalan söylesin ? Adamin azmini kırıyorsunuz.

Güzel calisma basarinin devamini dilerim. Bence bir z bar al rahat calisirsin kol :) o demir saglam durmuyor ortadan kirilir filan calisirken bir sıkıntı olmasin sana. Güzel video ama kalite kötü :(

15. okçu123

okçu123 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece barla alakası var die düşünüyorum spor salonlarındaki olimpik (z) barlar var onlar yaklaşık zaten 10-15 kg o barların yanlarına 5 er kilo taktıgında oluyor zaten sana 25 kg :D yani o barlara takarsan 15-15 olur sana 45 kg :) ama tabikide güzel çalışma elindeki imkanlarla hoş bi antreman olmuş başarılar kardeşim

16. mustafaytug

mustafaytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    oyuncak mı acaba :D

17. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ağırlıklar hakkında söylediklerin doğru olabilir , katılıyorum bi yerde tartmak lazım :)

18. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    spor salonlarında normal kullanılan bar olimpik bar diye tabir ettiğimiz barlar 10-15 kg arasındadır ben arkadaşa inanıyorum ben olimpik bar ile 15x2 30 kg + 10 kg bar son sette giriyorum gerçekten yorucu oluyor arkadaşın tutuş şekli (dar tutuş) plakaları taktığı demirin çok hafif olması çok fark ettiriyor size şöyle örnek vereyim arkadaş bu tarz 15x2 basıyor biz spor salonunda olimpik bar ile 7.5 kg x 2 basıyoruz 2 side aynı kapıya çıkıyor ortalama ben 7.5 kg x2 takınca kuş tüyü gibi geliyor mesela...

çaylak58 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş