2 aylık spor ve verdiğim 12 kilo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hakan.98 tarafından 5 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar. Ben 17 yaşında bir gencim. Sahip oldugum fazla kilolar uzun zamadır aklımı kurcalıyordu. En sonunda önce ekmeği azaltıp yemek yiyerek sonra ekmeği bırakıp yemekleri kısarak işe başladım. Spora başladıgım ilk ay sadece sabahları 1 dilim kepekli ekmekle bal peynir yumurta yiyip ve yeşil çay içip öğlen ve akşam yemeklerinde kestiğim ekmekle ve yemeyi bıraktıgım yağlı yiyeceklerle 84 kilo ile başladıgım bu serüvende 77 kiloya kadar indim. Sporun ilk ayında yaptıgım bu sporda normal programda aletlerle haftanın 3 günü değişik kas gruplarını çalıştırdım. 2. aya girdiğimde ise birgün fitness birgün kardiyo yapmam gerektiği söylendi. Bu programla da yaklaşık 3-4 haftada 5 kilo verdim verdim ve 72 kiloya ulaştım. Aynı zamanda ara ara vücudumda ki değişikliklere göz atar oldum. Artık bacaklarımda içi yağ dolu bi tabaka yoktu sertleşmişti. En son 1 sene önce giydiğim ve o zaman bile dar olan okul pantolonum şimdi belimden düşer oldu. Üçgen ve sarkık biçimeki gögüslerim git gide ovallaştı ve üst göğüs bölgesi sertleşmeye başladı. Sırtım inceldi. Fakat ben bişeye karar verdim neden hala ekmek yiyorum. Bu sabah ekmek yemedim. Sabah 6.30'da yediğim bir yumurta bal ve peynirle öğlen 12.30'a kadar acıkmadım diyebilirim. Öğle yemeğini elma yiyerek geçirdim. Saat 3 gibi ise evde ne yemek varsa onu yedim. 1 saat dinlndim ve çantamı hazırlayıp salonu gittim. Şimdi benim ulaşmak istediğim kilo 64-65 kilo. Fakat o kiloya düştüğmde hala istediğim vücuda ulaşmadıysam çıtayı yükselticem. Artık ekmek yemiycem. Elimde ise önceden alıp taına baktıgım yulaf ezmesi var enerji ihtiyacımı ondan karşılamak istiyorum. Sizden istediğim öğlene kadar dayanabileceğim bi sabah kahvaltısı. Aynı zamanda önümüzdeki günlerde kuru meyveler alarak herhangi bir öğüne eklemek istiyorum. Lütfen yazacağınız ne olursa olsun olsun yazın bu konuda ediceneceğim bilginin her türlüsü yarar.

2. OzgurDndr

OzgurDndr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 ayda kilo 6 kilo verdim kendime iyi diyordum,sana helal olsun. Sabahları yumurta sayısını yükselt 3 tane yemeye çalış. Yulaf ezmesini kesinlikle tavsiye ederim. sütle karıştırıp üstüne yaban mersini,muz vs. koyarak yenecek hale getirebilirisn. sabahları yumurta ile yersen baya tok tutar seni.

3. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    sabah olarak kalktın dırek bı su ıc 15 dk sonra kahvaltıya gec 2 yumurta ye sonra 100 gr yulaf kepegını 100gr suzme yogurtla karıstır bıraz su ekle sonra az da pudınk ekle merak etme az bır pudınkten zarar gelmez amac hafıf tatlandırsınkı yemesı kolay olsun karıstır guzel bır karısım oluyor 2 yumurta artı verdıgım bu tarıfı uygula ye eger pudınk yapmam dersen 1 adet muzu ez karıstır ye bunu sabah 8 de yesen 10 dada 1 bardak sut ıc oglen e hem ac olarak gırmezsın rahat dayanırsın
    ıkıncı kahvaltı olarak 3 tam yumurta 100gr lor 1 yemek kasıgı zeytınyagı omlet yapıp yesıl cayla yıyebılırsın buda oglene kadar rahat tutar...

4. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlar içn teşekkür ederim ne yazıkki saat 6.30'da kalkıyorum ve 14:35'e kadar okuldayım önümüzdeki ay okulun yemekhanesinde yemeye başlıyacağım. Saat 12.15'te genel olarak kurufasulye nohut tavuk benzeri yemekler çıkıyor yanında pilav var ama ben yememeyi düşünüyrum. Zaten bu sabah 2 yumurta 2 kaşık yulaf ve lor peynirini karıştırıp yedim. Acıkma olayı fazla olmadı. Yulafın tadınıda fazla garipsemiyorum tatlandırma ihtiyacı duymadan yogurtla yiyebiliyorum. Şöyle düşündüm okulda ekmeksiz ve pilavsız yemeği yedikten sonra yaklaşık olarak 2 saat sonra evde oluyorum. Eve geldiğimde yogurt yulaf yiyip 1 saat sonra spora gitsem. İyi olurmu bu arada akşam spordan geldikten sonra neler yemeliyim. Keşke tavuk yeme imkanım olsa ama oda hergün olmuyo maalesef. Bu arada günde en az 2 litre suyumu içiyorum fakat tuvalet sorunu var 2-3 günde bir anca ilaç içmelimiyim?

5. OzgurDndr

OzgurDndr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 ssaat az en az 1.5 saat sonra git. spor sonrası protein tozu alabilirsn ama en az 1 saat birşey yeme. ton balığı yiyebilirsin

6. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Kafamdaki diyet programı şöyle:
    Sabah 6.30: yumurta,lor,yulaf,bal +yeşil çay + yarım litre su
    Öğlen 12.30: Bu öğünde okulda geçiriyorum. Nohut, k.fasulye, tavuk, çorba,tava… tarzı yemekler mi yemeliyim? Y oksa bir porsiyon meyve veya 100 gram patlamış mısır mı yemeliyim? Ne yersem + yarım litre su
    İkindi 15.30 : Evdeyim. 250 ml su + Yogurt- yulaf + 350-450 ml su
    17.30-19.00 : Spor boyunca sporuma engel oldugunu düşndüğüm için su içmiyorum. Spordan sonra yavaş yavaş yarım litre su
    Akşamları ise şekersiz çay ve yatmaya yakın 2-3 bardak su. Toplamda ise 2 litre civarı su tüketmiş oluyorum

7. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    suyu ağırlık çalışırken yudum yudum tuket kasların ihtiyacı var o sirada

8. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Peki diyetimi bu şekilde yaparsam mevcut yağlarımdan kurtulmabilirmiyim. Önceki halime göre oldukça eridi fakat bitene kadar devam etmek istiyorum. Şimdilik 1 gün ağırlık çalışması 1 gün karın hareketi çalışıyorum. 3 ayıma geçicem 1 hafta sonra ise yeni program yapılacağını söyledi spor hocası.

9. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Kaç ayda veya su tarihte kurtulursun yağlardan demek doğru olmaz herkesin vucudu farklıdır ama düzenli azimle devam edersen tabiki zamanla olur spordan sonra 25-40 arası protein alırsan daha iyi sonuç alabilirsin.

10. taygunuzunay

taygunuzunay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    avcılar
    ben yulafı 3 gün sade yedim 4. gün tadı öyle güzel gelmeye başladıki şimdi banamısın demiyo çatır cutur yiyorum valla biraz dayan alışıyor insan bünyesi herşeye

11. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yok zaten yulafın tadına kötü demiyorum yalnızca kurulugu nedeniyle illaki yogurt veya sütle yenmesi gerekiyor.

12. krykya

krykya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben kahvaltıda 3 yumurta 3-4 kaşık yulaf ezmesi ve 1-2 kaşık lor u karıştırıp omlet yapıyorum ve çok doyurucu oluyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen. Normal kahvaltı yapsam daha az dyardım dedim yediğimde. Bu sabahta 2 tane haşlanmış yumurta çökelek ve sütlü yulaf yedim. Gayet te tok tuttu.

14. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Keşke diyet önce vücudumu çekmiş olsaydıım. Ama şimdilik vücudum böyle [​IMG] [​IMG] [​IMG]

15. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Zamanla düzelir sağlıklı beslenmeye ve spora devam

16. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben hayalini kurdukça gerçekleşme ihtimali daha da artıyor.Gerekli olan tek şey zaman fakat işin içinde bir de seneye gireceğim sınav olunca neyi ne zaman yapıcam kafam karışık :(

17. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bugün yaptıgım yanlışlardan birini öğrendim. Ben kardiyo günlerinde twist ve mkn.de karın sıkıştırma hareketleri yapabildiğim en yüksek ağırlıkta yapıyodum. Oysaki bu hacim kazanmama yağ yağmamama neden olurmuş. o yüzden düük ağırlıkta çalıştım. Ayrıca bu durum baya sıkıcı hiç bi kuvvet uygulamıyorum sanki o kadar kaldırktan sonra

Sayfayı Paylaş