2 aydır ilerlemem durdu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sfenks55 tarafından 17 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sfenks55

sfenks55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaslar sporda 5. Ayım şuan baslarken ölçülerim
    Kol 30
    Bel 93
    Göğüs 100
    Basen 104

5. Ayın sonunda
    Kol 34
    Bel 91
    Göğüs 106
    basen 101
    Vücut analizi baslarken
    Yağ oranım 15 kas oranı 57.80
    Şuan vucut analizi
    Yağ oranı %17 kas oranı 55.70
    Son 1 ayda ise creatin bca glutamin protein tozu amino asit kullandım bu arada boy 1.73 kilo 73 baslarken 70 di
    Hocam grip olduysan vucut su atmıstır kas oranın bu yuzden düşmüş dedi brn görünüşde gözle görülür değişme görüyorum ama analizlerde farklı cıkıyor ayrıca beslenmem şöyle son 1 ayda spor günleri aç karna glutamin kahvaltıda 4 köy yumurtası 100 gr yağsız lor peynir benim kahvaltıdan sonra spor oluyo kahvaltıdan sonra protein tozu creatin amino asit sonra protein tpzu glutamin bca amino asit 1 saat sonra 300 gr tavuk sarma bulgur pilav 150 gr yanına yoğurt ve kuru soğan ara öğün lor peynir yumurta 2 ana öğün ve ara öğünlerim böyle 5suplement kullanıyorum ama 1 ayda geliseceğime git gide düşüyorum sizce neden böyle nerde hata yapıyorum

2. silverclub

silverclub Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bence protein kaynağı olarak tavuk değilde kırmızı et kullan birde 300 gr bir anda yeme 2 öğüne paylaştırabilirsin

3. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Whey + bcaa + creatin + glutamin supplementler tamam ama beslenme kötü birde %15 den %17 ye çıkmışsın 2 kg yakın kas kaybı yaşanmış . Vücudun su atmasından kaynaklıdan ziyade ağır çalışmış olabilir misin ? overtraininge kadar .. Beslenmeni düzenlemelisin supplementlere bu kadar para döküyorsunuz ama beslenmenizde ne bir kuruyemiş ve şekersiz kahve ne kırmızı et ne balık ne meyve , yulaf ezmesi süt vb hiç birşey göremiyorum..

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidrat?
    150 gr pilav pişmiş hali mi? 73 kiloda kilo vermeye çalışıyorsan olabilir, yoksa çok az. Ama günün devamına bakalım.
    Ben mi kaçırıyorum yoksa bunlardan başka yemek yemedin mi bütün gün? Yazmayı unuttuğun öğün var mı?
    15 supplement de kullansan yemek yemiyorsun gibi görünüyor (hala yazmayı unuttuğun öğün olmasını umuyorum). Sebze? Yok. Yeşillik? Yok. Meyve? Yok. Karbonhidrat? 150 gr pilav, diyet yemeği gibi. Ve 5 tane supplement...Supplement beslenme desteğidir, senin destekleyeceğin bir beslenmen yok eğer bunları yiyorsan. Kas yapmayı falan geçtim, vücudun bu kadar yetersiz beslenmeyle normal fonksiyonlarını sağlıklı şekilde yerine getiremez. Kilo almaya çalışıyorsan neden yağsız peynir yiyorsun mesela? Neyse ki yumurtadan yağ geliyor biraz.

Öğünlerin yanına sebze ve/veya yeşillik ekle, biraz meyve ekle, o pilavı 250-300 gr'a çıkar. Bu kadar proteinle bu kadar az karbonhidrat aldığında olacak şey proteinlerin kas yapımı için değil enerji olarak kullanılmasıdır. Önce temel beslenme bilgilerini edinip sonra eksik kaldığın yeri desteklemeye (supplement) başlamanı öneririm. Muhtemelen öğünlerde aldığın protein zaten yeterli gelecektir, o protein tozlarına ihtiyacın kalmayacaktır.

unknown00 bunu beğendi.
  5. sfenks55

sfenks55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hepinze yorumlarınız için tesekkür ediyorum evet beslenmemde eksiklikler var ama şöyle bi durumum var genelde öğle 12 1 gibi kalkıyorum ve gece 2 3 gibi yatıyorum uyku düzenim genelde böyle suplementler mideyi şişirdiği için daha fazla yiyemiyorum sizce sevze ve mryve olarak günlük ne kadar ve neler yemem gerekiyor eksiklerimi tamamlamaya çalısıcam
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mart 2016 ---
    Tesekkürler oncelikle sporda yüklenebildiğim kadar yüklenmeye calısıyorum kaldırabileceğim ağırlıklarla calısıyorum belirli bi beslenme düzenim yok aslında yumurta tavuk pilav gibi ana öğünlerin yanına ne buluyosam yemeye calısıyorum ama meyvelere pek onem vermiyodum bundan sonra vericem ama suan neyi ne kadar yemem gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme: 17 Mart 2016
  6. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Supplementler mideyi mi şişiriyor .En fazla aldıgın su 1.5 litredir supplementlerle .Meyveden ziyade daha önemlisi protein 100gr civarı şuan seninki tahminime göre.Hacim almaya çalısıyorsun kibi yani bulktasın nerde karbonhidrat kaliteli yağ. Yulaf Muz Makarna baklagiller kuruyemiş alman lazım .Meyvelerdende şeker ihtiyacını karşılayabilirsin ben öyle yapıyprum :)Supplementler güzel .Başarılar koaly gelisin...

7. sfenks55

sfenks55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşşekkürler ama şuan tavuk benim için daha hesablı
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mart 2016 ---
    Teşşekkürler yorumunuz için sizce yağ oranımın artmasının sebebi nedir ve kaliteli yağ olarak hangi besinlerden alabilirim

8. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Balık Yağı ve Zeytin yağı Badem Fındık Fıstık Ceviz her türlü kuruyemiş olabilir kaju kalori yüksek dikkat :) Bence ölçümlerde hata olabilir bidaha ölçtür derim .Bel incelirken diğer yerlerde artış görünüyor.Önemli olan cm ler yada kg deildir önemli olan Ayna karşısındaki ölçüm :).Sağlıksız şeylerden de olabilir Mesela şeker kullanıyormusun çikolata yeme cips kola vb yeme hepsi gereksiz yağ ve kalori.

9. sfenks55

sfenks55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spora başladığım zaman şekeri bıraktım cok nadir kullanırım tuzda öyle haftada bir kaçamak yaparım mesela cukulota gibi aslında spor günleri enerji için badem ve dındık yerim bir avuç spor öncesi

Sayfayı Paylaş