2 Ay gelişim değerleri ve ufak sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bydamned tarafından 23 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. bydamned

bydamned Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar yaşım 17 2 aydır düzenli body yapıyorum.İlk ay beslenmem oldukça iyiydi ama 2.ay iyi beslenebildiğimi düşünmüyorum ki buda ölçülerime yansıdı zaten.Moralim baya bozuldu.2.ay ölçülerimde sizce gelişimim nasıl ? Ayrıca protein tozu almak istiyorum.Sizce şimdimi almalıyım yoksa 3 ayı tamamlayıncamı ?

Başlangıç Ölçüleri

Kilo : 66,5
    Boy : 179
    Kol : 32,5
    Omuz : 115
    Göğüs : 97
    Bel : 81
    Bacak : 52,5

1.Ay ölçüleri

Kilo : 70
    Boy : 178
    Kol : 35,5
    Omuz : 120
    Göğüs : 102
    Bel : 83,5

2.Ay ölçüleri

Kilo : 72
    Boy : 177
    Kol : 36,5
    Omuz : 121
    Göğüs : 105
    Bel : 83,5

2. ph0enix

ph0enix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim ne yapmıssın bukadar 2 ayda 3-4-5 cm gelişmişsin bizede solede bızde yapalım :) imaksız yani bır kol 2 ayda 4 cm büyümesi ama senin boy niye öyle olmuş :) body boynu kısaltmaz sadece durdurur bence sen milleti kandırıyorsun

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Ocak 2013
  3. bydamned

bydamned Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13

Hocam herkes ilaç kullanıp kullanmadığımı felan soruyor.Bende oldukça iyi buluyorum fiziğimi.Boy olayıda sanırım squatda ağır ağırlık taktığım için bilmiyorum.Zaten artık squat yapmıyorum.Birde ilk ay sonunda çektiğim bir fotoğrafı ekleyeyim.Bana 2.aydaki gelişim az gibi geldi.

4. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel gelişmişsin karın kasları için sırrın nedir? youtube da 8 dk da geliştirme çalışması var sence 2-3 aya senin ki gibi sonuç alabilir miyim? Her gün çalışarak?

5. bydamned

bydamned Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında özel bir çalışma yapmıyorum.Arada sırada vaktim oldukça çalışıyorum.Yaptığım hareketler ;

Ayak ucunda 5 Kg ağırlıkla

deadlyff bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bence söylediğiniz gibi 3. ayı tamamlayınca protein tozu kullanmaya başlayın oda günlük gerekli olan proteininizin %20 sini protein tozundan almaya bakın , kendiniz söylemişsiniz beslenmeyi düzgün yapmadığınızı 3. aydan sonra protein tozunu almanız yerine beslenmeyi düzeltmeniz daha yararlı olucak ikisinide yaparsanız daha bir avantaj.Ama bu sporda beslenme çok önemli unutmayın gelişiminize etki ediyor , ölçüye göre göğüs , omuz , kolda artış olmuş umuyorum ki kas hacmi artmıştır.Bel genişlemesi kötü olmuştur ama 65 kgden 72 ye çıkınca o bel genişlemesi normal oluyor.

7. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bence gelişmen gayet iyi ben de 2 aydır yapıyorum sen benden 2 kat daha fazla gelişme göstermişsin benim moralimi bozmam lazım asıl :))

ayrıca boy nasıl 2 cm azalıyor onu anlayamadım

8. Fake52

Fake52 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    ilk aylarda hızlı bir artış olur sonra yavaş yavaş artış düşer hatta sabit kalabilir. Kafana takma beslenmene, antrenmana ve dinlenmeye devam et.

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    gelişimde yavaşlama olduğunu düşünmüyorum ben.gelişiminiz gayet iyi aynen devam.

10. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    1. yorumunuzda: 2.ay iyi beslenebildiğimi düşünmüyorum ki buda ölçülerime yansıdı zaten.Moralim baya bozuldu

2. yorumunuzda: Hocam herkes ilaç kullanıp kullanmadığımı felan soruyor.Bende oldukça iyi buluyorum fiziğimi.

Squat hakkindaki yorumunu: Boy olayıda sanırım squatda ağır ağırlık taktığım için bilmiyorum.Zaten artık squat yapmıyorum.

ilk iki ay için bu kadar artis çok iyi, özellikle fotograftaki gibi bir vucuda sahip olarak 3.5 kg alabildeyseniz bu muhtesem, herkes yapamiyor açikcasi.

2 ayda 2 cm boy kisalmasi imkansiz. heleki bunu squat a bagliyorsaniz çok yaniliyorsunuz. squat hareketini ile balamaniz gerçekten iyi bir seçim fakat boyunuzu kisalttigini dusunerek bu hareketi birakiyorsaniz çok yanlis yapiyorsunuz. squat boyu kisaltsaydi ben 3 senede 10 cm kaybettiydim. baslangic boyum 175 di senin gibi 17 yasinda basladim, su an 20 yasindayim ve 160 kg squat rekorum. ama boyum 1 cm bile kisalmadi.

squat veya herhangi bir spor boy artisini yavaslatir bu bor gerçek fakat ne kisaltir ne de durdurur.

squat bu sporun olmazssa olmazlarindadir. devam edebiliyorsaniz squat egzersizini yapmaya devam ediniz. kolay gelsin....

11. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    Squat boyu kısaltmaz ama uzamayı durdurabiliyor Boy kısalmasına gelince insan boyu günde 2 cm fark eder e ölçüm hatalarınıda göz önünde bulundurursak sorun yok

12. ikaya_219

ikaya_219 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    çok büyük bir ihtimalle ölçüm hatasıdır 2 ayda 2 cm boy kısalması :Dbaşka açıklama bulamıyorum

Sayfayı Paylaş