1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2. Ay Crossfit :)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve dennyd tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    olcu yanlıs alınmıs derken :) pazumu sıkıp alcu almıyorum. pazargunu sabah off gunlerde vucut sogukken olcu alıyorum. yanlıs derken?

Rocky_4 bunu beğendi.
  2. Rocky_4

Rocky_4 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Bence yok artık gibisinden dalga geçmeye çalışmış arada hep çürük elmalar çıkıyo boşver takma abi

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yok neden takayım :) eger o amacla yazmıssa gurur duyarım )))))

Rocky_4 bunu beğendi.
  4. sthammer

sthammer Guest

2 kilo almışsın ve belden 11 cm ölçü kaybetmişsin.. kalften de 9 cm ölçü almışsın iki ayda.. rakamlar mantıksız..

5. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Harika gelişim, sanki iki aydan daha fazla gibi duruyor umarım yanlış bilgi vermiyorsunuzdur.

Düzenleme: Programı nerede yaptığınızı da merak ettim. Salonda mı yapıyorsunuz yoksa evde veya parkta filan mı?

6. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Keske rusya ve ukrania gibi sokakta da bu tip seyleri yapabilsek. Tekrar tesekkur ederim. Yok kimseyi yanıltmak gibi bir derdim yok :) acıkcası bende beklemiyordum. Sırf genclere benim yasımda olanlara kendilerini degistirmeleri icin bir ornek olsun diye koydum. Tabi olumsuz ve olumlu yorumlar beni daha cok motive ediyor. Salonda calısıyorum. Fitness salonu. Salondakilerde surekli ne kullandıgımı soruyor :)

7. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Programı gözden geçirdim ve videolarını indirdim şimdi, açıkçası bu crossfit'in kaslanmak için olan versiyonu gibi, ölçüler yanlış olabilir fakat program gayet iyi, iyi beslenme ile çok iyi sonuçlar alınabilir. Başarınızın devamını dilerim.

dennyd bunu beğendi.
  8. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen takıldıguım noktada benim burda. Omuz ve bacaklarım ve on kol cok hızlı sisti. hatta on kol pazılarımdan buyuk duruyor. suan kardiyo yerine crosfit ekledim. Antremandan once gogus ve kanat 5 round giriyorum. Antremanı etkiliyor. ama orantılı gelismek istiyorum. 2 sene durmadan yapacagım kendimi ona sartladım.

100 İp atlama
    30 Air Suquat
    30 Sınav ve Zıplama
    15 defa 15 kg cif dumbel 3 fitness platformunu ust uste koyup. sol ve sag bacak uzerine cıkıp inme
    30 Barfix

Sonra antremana geciyorum son 3 gundur bunu ekledim

Son düzenleme: 29 Nisan 2014
  9. sthammer

sthammer Guest

38 yaş ve daha önce herhangi bir altyapınız var mıydı bilmiyorum ama kutlamak gerek, iyi iş çıkarmışsınız.. crossfit tarzı antrenman yapmak öyle kolay değildir, devamlılık gösterdiğiniz sürece çok daha iyi seviyeleri göreceksinizdir..

dennyd bunu beğendi.
  10. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Doktorlar var salonda benimle calısan. İlk gun crossfit roundu bittiginde kalbim azımdan cıkacaktı nefes alamadım. Doktorun biri cay sekeri verdi azıma :) Yuklenme bukadar dedi. Ama son 2 gundur gayet iyi gecti.

11. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Mtf28 çok zorlu ve yararlı bir program. Ancak sizde gerçek anlamda işe yaramış. Bence genetik yönden şanslısınız ve çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Klasik Bodybuilding ve Beslenme düzenine geçmenizi tavsiye ederim.

dennyd bunu beğendi.
  12. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Aslında zorlu gozukuyor. ilk hafta heryerin agrıyor ve yanıyor. hareketler yaparken cok zorlanıyosun. ama her hafta daha kolay yapmaya baslıyosun. Benim kendimden gordugum cabuk guclendim.

Klasik bodybuilding bana gore degil. duragan ve sıkıcı geliyor bana.

13. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Zorluluğu hareketlerden değil, günde 2 antrenman 6 gün yapacak kadar vaktim olmamasından :)

dennyd bunu beğendi.
  14. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Ahh iyiki soledin. Cift antreman bende yapmıyorum. o program sabah ve aksam. ben tek yapıyorum...

15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    "Kilom 75 di suan 76.8
    kol 28 den 32 ye
    gobek 93 den 82
    gogus 90 dan 104 de
    omuz 109 dan 123 e
    on kol 22 den 31 re
    calf 29 dan 38 e
    bacak 50 den 58 e

bunu okuyupta 1.8 kilo kas insa ettigim anlasılmasın. bunun buyuk bir cogunun su oldugunu dusunuyorum"
    Yanlışlık büyük ihtimalle ölçülerin aynı yerden alınmamasından kaynaklanmıştır. Göğsün 90'dan 104'e çıkması normal, bacakta 8 santimetre, eh belki olabilir. Ama omuzda 14 cm 2 ayda imkansız. Ölçüm yerindeki ufak farklılıklar omuzda bu durumu yaratabilir. İlk ölçüm biraz yukarıdan ikinci biraz aşağıdan alınmıştır. Ön kol ve calf de aynı şekilde. Bunlar küçük kaslar, bu kadar kısa sürede 9ar cm büyüyemezler. İlk ölçümlerin hafif aşağıdan, ikinci ölçümlerin hafif yukarıdan alınmış olması daha akla yatkın. Göbekte de büyük ihtimalle ilk ölçümde karın daha gevşek, ikincide daha sıkı tutulmuştur. Aynı anda hem kilo artışı hem karında incelme olabilir, özellikle daha önce çalışmış kişilerde kas hafızası bunu yaratabilir ama durum bu olsaydı bile 11 cm gibi büyük bir ölçü farkı olmazdı.Normalde bu en az 6-7 kilo kaybıyla olur, ki çoğu zaman daha fazla kilo kaybetmek gerekir. 3-4 cm'lik farkı su kaybı açıklayabilirdi ama 2 kilo almış birinde 2 ay içinde belde 11 cm incelmeyi sadece ölçümün yanlış olması açıklar, özellikle su kaybettiğini değil su depoladığını düşünen birinde.
    Çürük elma? :(

mehmetoren, Morte, legola21 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. Rocky_4

Rocky_4 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    çürük elma derken aşağılama hakert değil yanş kötü yorum yazan çıkar anlamındaydı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

17. xxthemakerhightxx

xxthemakerhightxx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi kutluyorum bu işin arkasında da her atremanda olduğu gibi azim ve dayanşklık söz konusu bır defa daha kutluyorum seni ! Ve başarılarının devamını dilıyorum HERKEZE iyi sporlar !!

dennyd bunu beğendi.
  18. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    ama problem oldu nerden yazdım :) Durumu sole anlatayım. omuzumdan el bilegime kadar dumduz bir boru gibiydi kolum ve omuzlarım referans noktasına dikkat etmedim ilk zamanlar. :) olcu almıstım. on kol arka kol gibi yerlerde degisim oldu. Mesela on kol ic taraftan yumurta gibi sisti aynı sekilde dirsek birlesim yerine dogru dısa dogru acıldı. mecburen en dıs yerden olcu alıyorum. cunku onceden bole bir reeferans noktam yoktu.

Su konusuna gelince. calısanları izliyorum. vucudun su tumasından definasyonda su atmaktan filan bahsediyorlar surekli. Bende calısırken cok terliyorum degisiklik gosteriyor 2-3 litreyi buluyor ictigim su. bende dus mantık yaptım sanırım su diye :)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 30 Nisan 2014
  19. Rocky_4

Rocky_4 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Bence daha yakından ve daha net her bölgenin ayrı ayrı fotolarını atarsanız daha iyi olabilir

20. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Bu arada bu mtf28 in antrenmanları yaklaşık ne kadar süre tutuyor, birşey söyleyebilir misiniz ?

Sayfayı Paylaş