2 Adet sorum olacak vücudum hakkında (fotolu)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dalgarome tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi yaş 24.Boy 1.82 kilomsa 81.5 civarı takılıyor. Geçen sene yapıyordum spor malesef bıraktım üyeliğim bittiğinde.1 ay önce yeniden başladm.
    Beslenmeme elimden geldiğince dikkat ediyorum, yaklaşık 3 hafta fix programı uyguladım şimdi 2 günlük program verdiler bana haftada 5 gün onu uyguluyorum.1.haftayı geçtim şuan 2 deyim. Fotoğraflarla da desteklicem konuyu daha iyi anlaşılması için.

(telefonun normal kamerasıyla çekilenler biraz blurlu çünkü mercek tarafında çizikler bulunuyor, ön kameraylada çektm daha net durdu)

Şu an hafif bulkımsı bir döneme girdim sanırım kendimce, kardiyoyu keserek.

Sorularım ise şunlar

1-Sizce verilen program haftada 5 gün uygulanmaya uygun mudur? Ve sizce nasıl bir program

2-Şimdi supplement siparişi de vereceğim büyük ihtimal supplementler sitesinden.Ultimate nutrition prostar whey mi alayım yoksa ronnie coleman signature series pro antiumdouble 2200gr mı ?
    2.jpg 3.jpg IMG_2065.JPG IMG_2066.JPG IMG_2067.JPG IMG_2068.JPG IMG_2073.JPG IMG_2069.JPG
    3-Benm şu an oyunculuk gibi bir düşüncem var yani beach body e ne kadar yakın olursam o kadar iyidir lakin sağlam bir beach body istiyorum.Saçma bir cümle gibi çıktı evet demek istediğimse, cılızlıktan uzak ama şişmemiş zyzz vardı sanırım o baya iyi bana göre :D. Herneyse cevaplarınızı bekliyorum lütfen, bulk gibi takılmaya devam mı edeyim? yoksa kardiyo ekleyip whey , amino ile çalışmaya devam mı edeyim?

Edit:programı atamadım nedense başka yerden atabildim. http://i.hizliresim.com/G18YJr.jpg

2. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Öncelikle yağ oranını düşürmekle başla oyunculuk için. Karın kasına önem vermen gerek yine bi amaç için, biraz da omuza tabi. Bilek hareketini çıkar amacına hizmet etmez çok güçsz değilsen. Arka kola dips ekleyebilirsin. Kanata veya sırta barfiks ekle çok faydasını görürsn (barfiks yapamıyorsan lat pulldown'a devam :))
    Bölgesel çalışmanı yani günde iki bölge çalışmanı tavsiye ederim, haftada 4-5 gün ve her bölgeye 3-4 hareket yeterli. Bence biraz kilo ver veya yağ yak, kardiyo iyidir. Bir de supplement için acele etme, ille de kullanıcam diyosan fiyatı da uygun olsun diyorsan optimum gold whey protein iyidir. Bol şans.

ArnoldBody ve dalgarome bunu beğendi.
  3. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    cevabın için teşekkür ederim. :) yağ oranını düşürmek benim için olmazsa olmaz birşey bu uygulama süresince fakat mesela şöyle düşünüyorum, acaba yağ yakmadan önce karın kaslarımı,adonisi falan geliştirebildiğim kadar geliştireyim 1 ay boyunca bulk gibi, sonra yağ yaktığımda yağların altından çıkacak birşey olsun :D ? yani bu mantıklımı sizce?

yağ yaktığım zaman kuru vücud için uğraşıcam illa kas kaybederim, ve yağ yakarken yağsız kas yapmak nasıl olucak bilmiyorum. zaten yağ yakmaya başlarken cla falan kullanırım illaki..

çok kararsızım bu konularda :/

4. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ oranın yüksek değil sadece göğüs kısmında yağ var denilebilecek düzeyde
    Temiz bulk yapmaya çalış zaten çok büyümek gibi bir hedefin yok sanırım oyuncu olacağına göre

5. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Kardeşim oyunculuk için istiyorsan vücudu sana manken vücut lazım, baklavalı geniş omuzlu ondan dedim ben. Benim tavsiyem kardiyo yapman ağırlık antrenmanıyla birlikte. Mesela haftanın dört günü ağırlık iki gün kardiyo, sana kalmış. Yağ yakmadan adonis karın çalışsan da fazla etkisini göremezsin, yağlar engeller. Senin bence genel olarak yapmak gereken yağ yakmak, karın çalışmak, omuz çalışmak. Diğer bölgeleri boş geçme ama bunlara önem ver. Bir de bulk tavsiye etmem sana, amacın için. Kilonu koru fazla geliyorsa kilo ver, sana kalmış. Eğer bulka girecem illa diyosan tam zamanı, gir ölçülerin artsın sonra temizinden yap definasyonunu. Bol şans.

ArnoldBody ve dalgarome bunu beğendi.
  6. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    evet önümüzdeki haftadan sonra yağ yakımına başlicam ben buna karar verdim.cevaplarınız içinde teşekkürler :)

salondaki hocaylada kafamdaki karmaşayı geçirdim, benim kafam karışmıştı hani yağlıyken kolay kolay kasları yapıp sonra mı kilo vermek lazım gibisinden fakat, yağları yok edip o vücudun üstüne oynamak lazım dedi hoca da.. bende ikna oldum en azından hatları görünce daha motive olurum falan :D

supplement işini ne yapsam hala karar veremedim ?
    ; yeni öğrendiğim nox,xtend,amino var kullanmadığım için bilgim yok lakin,

almayı düşündüğüm supplementler;
    1-Whey protein (karb ve yağ düşük olması işime gelecek tabiki) ; Ultimate nutrition prostar %100 whey , optimum nutrition gold standart whey , veya muscletech nitrotech whey ? önerileriniz olursa çok iyi olur
    2-Cla ve(-ya) l-carnitine bu da kardiyolardan önce placebo olsa bile etkisi için
    Supplementler yağ yakarken kasları koruyabilmek veya lean muscle dedikleri yağsız kas yapabilmek için gerekli hissediyorum.

7. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Ben optimum gold whey tavsiye ederim, amino asit sana kalmış. Diğer supplementler hakkında tavsiye verebilecek kadar bilgim yok. Ama şu da aklında olsun, genelde salondaki hocalar ticaret maksatlı yeni gelen herkese supplement aldırır. Bunu yapma, emin ol supplementsiz de bu iş olur ama protein ihtiyacını karşılayamıyorsan toz al. Bol şans.

ArnoldBody bunu beğendi.
  8. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    protein tozu almadım yeni programa geçtim fakat şimdi almayı düşünüyorum yine :/

yeterli beslenmeyi sağlayamıyorum sanırım kilo veriyorum fakat kollarda bi büyüme yada göğüslerde kayda değer bir şekillenme göremediğimden beslenmeme bok attım şimdide... (yeni program fotoğrafı ve +1ay değişimimi atacağım akşama)

9. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba 1 ayım bitti şuan 2. aydayım bu geçtiğimi bir ay boyunca haftada 5 gün düzenli gittim programı yaptım(bazen sonundaki karın ve kardiyo yapamadım ağrı veya kısıtlı zamandan) şimdi size fotoğraflarla yeni programımı da göstereceğim.

(PRogramı yine koyamadım foruma niye acaba..burada link >>> http://i.hizliresim.com/l00vGQ.jpg <<<)

Bunun üzerine supplement alamadım hala çok kafamı kurcalıyor

ULTİMATE NUTRİTİON 100%WHEY PROSTAR
    OPTIMUM NUTRITION 100%GOLD STANDART WHEY
    MUSCLETECH NITROTECH 100%WHEY PROTEIN

Bunların isole versiyonlarıda mevcut onlara ihtiyacım varmı bilmiyorum..

Proteinin yanında bir adet daha bişey alacağım ;
    Bu 3 çeşitte kafam karışık
    Mesela:
    GASPARI AMINO 8000MAX gibi ürünler mi?
    ,
    GASPARI BCAA6000 gibi ürünler mi ?
    ,
    MUSCLEPHARM GLUTAMINE TOZ gibi ürünler mi?

Sanırım en mantıklısı
    ULTIMATE NUTRITION PROSTAR + AMINO 8000-9000 hangisiyse uygunu
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Aralık 2014 ---
    Başka önerisi olanı da dinlerim lütfen çekinmeden yazın fikrinizi

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 9 Aralık 2014
  10. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    MUSCLETECH NITROTECH 100%WHEY PROTEIN
    GASPARI BCAA6000

yeterli... supplement firmalarin Aralarinda uçurum kadar fark yok..
    O yüzden boştan yere kafa yormaya gerek yok.
    Orta halli popüler bir ürün almak kafi..

11. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler mesajınız için, evet aslında uçurum fark olmaz genel olarak
    mesela muscletech ürününden 49 servis çıkıyormuş ortalama 200 tl ultimate den 80 servis o da 200tl
    ama muscle techin içinde kreatin monohidrat tarzı şeylerde varmış , ama ultimate in protein işlemesi oranı ve aminoları da çok kaliteliymiş falan filan çok kafa karıştırıyor benim açımdan

ve aminoda mesela ?amino6000 ile amino9000 arasında 6000i önermenizin bir sebebi varmı? (yani karşılaştırdınız demiyorum tabi de merak ettm )

12. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    supplementler bir yana, kollarımda hiç değişim olmamış bi ölçüm yaptırdım..34/35 hala 34/35

4kg vermişim. ama 1 ay 2 hafta oldu sanırım az geldi bana.. geçen ay haftada 5 gün gitmiştim daha iyi bi performans bekliyodum:confused:

13. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Bende kiloyu 75 ten 70 e çektim kolları ölçtüm 36 ya demir atmışlar. Boşamı kürek çektim derken birisi kilo verirken ölçü artışı sağlamak çok zor sabit tutmak ise başarıdır dedi. Mantıksız gelmedi aslında ama konu hakkında daha bilgili arkadaşlar var ise senle birlikte beni de aydınlatsalar sevinirim.

14. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    sırf bu yüzden bugün spora gitmicem mesela. çünkü dün gittim bugünü dinlenmeye ayırıcam artık haftada 3-4 e indiricem sanırım spor günlerimi diğer günlerde halı saha falan yapar yağ yakarım die düşünüyorum

15. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Bugün almaya gidiyorum sonunda supplementlerimi :)

16. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Ultimate Prostar %100 Whey 2390 Gr
    yanınada
    Olimp BCAA Xplode 500 Gr almış bulunmaktayım :D
    toplamda:290TL ye geldi

17. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Kullanımım;
    Whey i bazen sabah kalktığım anda kullanıcam hani kahvaltım zayıf olacaksa.Bugün öyle yaptım
    ve antrenmandan yarım saat önce 30gr prostar + 5 gr xplode + 500 ml su veya süt ile , ve antrenmandan sonra aynı karışımı hemen sonra alacağım (dün de öyle kullandım)

bir yanlışım varsa düzeltin lütfen

18. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    konuları nerden editliyoruz ?

Sayfayı Paylaş