2.5 saat spor zararli mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve turkeyis tarafından 12 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar merhaba, 1 ay oldu başlayalı, başladığımdan beri full body rastgele çalışıyorum, her gittigimde 3 sirt 3 gogus 3 omuz 3 kol bacak vs her kas bölümünden 3 hareket yapıyorum, ama surekli değiştiriyorum hareketleri farkli hareketler ypaiyorum hergun. 3 ay kadar falan bu sistem gidip ondan sonra bir program uygulamayi düşünüyorum, simdi full calistiigim ve her kastan 3 hareket yaptigim için de spor yaklaşık 2.5 3 saat suruyor. 2 gun gidip 1 gun gitmiyorum. Yaptigim sistemde sıkıntı var mi sizce, baska bir öneriniz var mi, boyle devam etsem bir sure daha sıkıntı olur mu

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    2 gün gidip 1 gün gitmiyorsan, haftada 5 gün çalışıyorsun demektir. Her antrenman 2,5 saatlik fullbody ve her bölge 3 hareket ise ortalama 15-18 hareket eder, 3’er set bile yapsan çok fazla gibi, kaslar antrenmanda hasar görüp dinlenmede onarılarak gelişir ama seninkiler dinlenmiyor.

3. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yok hocam haftada 4 gün gidiyorum. Cumartesi pazar gitmiyorum. Nasıl bi antrenman yapmam gerkeli peki, 1 gün git 1 gün gitme şeklinde mi

4. Emirx12

Emirx12 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Full Body yapanlar Genelde üç gün pazartesi çarşamba cuma gider hele yeniysen.
    O kadar harekete de gerek olduğunu düşünmüyorum.Çok fazla geldi bana. Max 1.30 saat civarı iyidir (yeni başlayan için).

5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Genelde tavsiye edilen 3 gün icin fullbody, 4 gün icin upper-lower, 5-6 gün icin PPL’dir.

6. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Fazla yapmanin zarari var midir ki hocam, daha hızlı kas gelismez mi fazla yapınca, baslangicra boş barla bench basamıyordum simdi 30 kilo girebiliyorum, yani gelişme iyi baya

7. Emirx12

Emirx12 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Çok fazla hareket iyi değildir.Hele ki Yeniysen her bölgenin temel hareketleri vardır. Bench Press squat barbel Row gibi bunlarda düzenli ağırlık artırdıkça gelişirsin.
    Küçük kas grupları bu hareketlerde çalışır zaten kol karın vb.
    Yapcaksan da iki hareketi geçme bence , bir temel bir izole.

8. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Şimdi 2 buçuk saati nasıl doldurduğunu bağlı as aralarda dinlenmeden ya da çok az dinlenerek ve ağır giriyorsan çok iki buçuk saat ama dinleniyorsan ve yoğun ağır şiddetli antreman yapmiyorsan sıkıntı olmaz ama vücutta uzun süren antremanlarda Kortizol hormonu artacağından psikolojik ve fiziksel olarak zararı olur
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Temmuz 2020 ---

9. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam dinlenerek yapiyorum tabi, yeni harekete gecmeden once bi 4 5 sk dinleniyorum

10. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Hareket sayısı fazla belirlediğin harekrt sayısı rahat belirttiğin uzunlukta sürer. Tavsiyem her bölge için bir maksimum iki hareket belirle. Eğer full body yapıyorsan. Yoksa by antrenman metoduyla verim alsan bile istediğin verimi alamazsın.

11. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    1 maksimum 1 buçuk saatte bitecek bir program yap kendine daha iyi olur. Ama o 1 saati verimli geçir . Full bodyde de her bölgeye 2 hareket yap eğer zaman çok gidiyorsa çünkü her bölgeye 3 hareket fazla full bodyde

ahmet377 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş