%18 yağ oranında ne yapmalı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Avanguardia tarafından 27 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Avanguardia

Avanguardia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar, bu spora yeni başlıyorum boyum 171cm ve kilom da 72 kg yağ oranım da internette hesapladığım kadarıyla %18 civarlarında, sizce bu durumda bir aceminin yolu ilk önce clean bulk mı olmalı yoksa definasyona mı girmeli? internette baktığımda ideal kilomum 66kg civarı olduğunu 76kg ve üstü de aşırı killolu sınıfına girdiğimi söylüyor ama benim istediğim vücut aslında çok da yağsız ve ince bir vücut değil hafif yağlı bir kaslı vücut bence bir erkeğe daha çok yakışıyor tabi boyumu da hesaba kattığımda devasa bir adam olmak heralde beni bodur gösterir :D deneyimli arkadaşların bana tavsiyesi ne olur kilo mu vereyim? vereceksem kaç kilo vereyim? yoksa kilom sabit mi tutayım ya da kilomu artırmaya mı başlayayım? şimdiden teşekkürler

2. QuheyLaN

QuheyLaN Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Yeni başlayan birinin bulk/definisyon olarak kendini şartlandırmasına gerek yok.Bunun yerine hareketlerin doğru formu,ingilizce karşılıkları,vs öğrenmek daha mantıklı.Antrenman sistemlerini çözdükten sonra kendini görüp değerlendirebilirsin.%15 yağ oranı üzerindeysen bulka girme.Ayrıca Yağ oranı hesaplama araçlarına inanmayın,doğru sonucu vermiyorlar.Onun yerine internette tablolar var yağ oranı tabloları.O daha yakın bir sonuç verecektir.

3. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    İlk aşamada temiz beslenme ve doğru bir antrenman programı üzerinde çalışman daha doğru olur.

4. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    clean bulk yaparak ant sonunda cardio larla gitmelisin bence diyet yapıcaksanda yeterli protein alarak yapmalısın

5. Avanguardia

Avanguardia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    https://www.bodyforumtr.com/threads/tahmini-yağ-oranı.148854/#post-1219611 hocam şurada fotoğraflarımı koydum müasit olduğunuzda sizce ne kadar yağ oranım var bakar mısınız?

6. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Avanguardia bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş