16 yaş.boy 166. kilo 57

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve boks tarafından 20 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

vücut tipim nedir?

1. ektomorf

oy sayısı 14
    56,0%
  2. mezomorf

oy sayısı 7
    28,0%
  3. endomorf

oy sayısı 4
    16,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    sağol kardeşim.

hocam egzersizlerin büyüme hormonu salınımına yardımcı olduğuna bende katılıyorum. Ancak verdiğiniz linklerden 1.sinde boy uzaması için universal gh max adlı bi kompleks testosteron ürünü öneriyor. ben buna katılmıyorum. zaten gelişme çağındaki insanlar yeteri kadar testosteron salgılıyor. bununla beraber dışardan takviye testosteron alımı çok yanlış. zaten ürünün kataloğunda 40 YAŞ ve üstü için öneriliyor. Gelişme çağındaki çocukların böyle takviye testosteronları kullanması ciddi anlamda cinsel sorunlara yol açabilir kanaatindeyim.

2. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    kesinlikle o tarz ürünleri kullanıp doğanızı bozmayın. aksi taktirde vücut bir süre sonra testesteron üretmeyi bırakır. o linki kaldırıyorum, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

boks bunu beğendi.
  3. Katdhdhd

Katdhdhd Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    Ankara
    boy uzaması genetiğe büyük oranda bağlı ama bazı kişilerin genetik açıdan pek şansı olmuyor.HGH tedavisi ile acaba uzatılabiliyor mu insan?Bu soruyu neden bu kadar deştin bir problemin mi var derseniz benim ne problemim olucak lan ...........................bir arkadaşımın problemi :D

4. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Kusura bakmayın ama dayanamadım sanırım eğitmen olarak veya ilgili bişekilde çalışıyorsunuz ama forumda doğru olmayan bilgileri bu şekilde kesin ağızla söylemek insanları yanlış etkilediği kanaatindeyim yurtdışında 15 16 yaşında 180 kg lar bench basan insanları görüyoruz bizim ülkemizde fitness boy uzamasını durdurur diye insanları küçükken spordan uzaklaştırıyolar. Lütfen biraz daha okuyalım araştıralım aşırı yük bindiren ağırlıklarla sürekli çalışmak evet bi zaman sonra plaklara baskı yaparak büyümeyi durdurdugu kanıtlanmış ama fitness bu değil ki...

Bizim ülkenin boy ortalamasını gören de toptan ağırlık çalışıyoz felan zannedecek :) Şu ülkedeki tabuları aşamadık gitti.

Son düzenleme: 20 Temmuz 2014
    clades bunu beğendi.
  5. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    alakası yok kardeşim benim tanıdığım bi sürü insan var ağırlık antrenmanları yapıp da uzamaya devam eden. asıl uzaması etkilenenler istisnadır bence.yani benchte ağır bastım diye boyum uzamayacak değil. hatta ağırlık antrenmanları yapıp beslenmeni düzene soktuğunda boy uzaması da oluyor ki bende oldu.

6. burjuvaes

burjuvaes Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    spor yöneticisi
    Yer:
    istanbul
    bak arkadaşım arkadaş orda fıtness için konuştuk ülkemizde fıtness nasıl yapılıyor? dogrumu yapılıyor salonlara yazılın size vucudunuzla birebir uyan bir programmı verıyorlar ezberden yazıyorlar sırayla makınaya sokuyorlar bu gelişimi durmuş bir bireyi kaslanma etkisi yapsada zararı olmaz (sakatlanmadıgı sürece) fakat. gelişim çağındaki bi çocuga bu ülke şartlarında bu fıtness wellness ortamında ben önermıyorum evet camianın içindeyim birçok salondada çalıştım görerek yaşıyorum bunları.. okey.. istanbulun göbeğinde yapılıyor bu hatalar.. dersinide görüyorum kesin bir bilgiyle söyluyorum kımseyı spordan sogutmuyorum o yaştaki bireylerin fıtness sporuyla değil takım bıreysel sporlarla ugrassın (badmınton tenis atletizm yüzme zumba) bunlar da sıkıntı yok anlıyorsun değilmi?o yaştakı bıreylerın ne kadar hayalide olsa o kaslar o görünüş.. o vucutt öncelıkle gelişim tamamlanmalı ki şunuda baskılı söyluyorum voleybol ve basketbol idmanlarının 15 günde bir agırlığa girerler sebebi kuvvet artırmadır.. ama bilinçli bir şekılde okey? tabuları kırıcaksınız diye şartlarıda göz önünde bulundur.

boks bunu beğendi.
  7. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Peki makinalarda çalışıncada mı boy uzaması duruyor yapmayın lütfen 20-30 tekrarlı yapılacak hareketler hem de o yaşta dediğimiz kadar eklemlere ağırlık bindirmeyecektir. Boy uzamasının engellemesinin sebebi az tekrarlı çok ağırlıkla yapılan eklemlere baskı yapan hareketlerdir bizim çok ağırlık diye düşündüğümüz ağırlıklar aslında o kadar da yüksek değil o yüzden endişelenmeye gerek yok aksine ben gelişme çağında yapılan çalışmaların olumlu yönde bile etkileceğini düşünüyorum yani en kötü kendi vücut ağırlığınla yapacağın temel hareketler var niye erken başlayıp 18 yaşında mükemmel fiziğe sahip olmak varken gelişme çağının bitmesini bekleyelim ki ondan sonra bizden şampiyonlar çıkmasını çok bekleriz.

Bişey daha ekliyim bende Rusyada yaşıyorum. Rusların boy ortalaması bizden yüksek ayrıca sovyetler zamanından kalma gelişmiş bi spor bilinci var daha ilk okulda beden dersleriyle ama bizdeki gibi olmayan derslerle spora alışıyolar en kötüsü bile hiçten iyi durumda oluyor okullarda açık hava fitness salonu bulabilirsiniz. Biz sporla çok alakası olmayan bi milletiz eminim öyle salona gidip fitness yaparak kimse boy uzamasını engelleyecek derecede zorlayamaz.

Son düzenleme: 21 Temmuz 2014
  8. Katdhdhd

Katdhdhd Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    Ankara
    haklısın yani asıl makinayla yapınca hiç bir sorun olmuyor zaten o kadar ağırlığı o yaşta kim kaldırabilir ki ?

9. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    ]
    Elinizde bilimsel bilgiler var mı dövüş sporuyla uğraşanların boy ortalamaları şu şu diye genelleme de yapsanız bilimsel bilgilere dayanarak araştırmalara dayanarak yazmanız daha mantıklı tv de veya çevrenizde kısa boylu görerek genelleme yapmanız yanlış.

10. Burakyzn

Burakyzn Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    hocam nitekim tezinizi çürütmek gibi bir amacım yok ama şöyle bir açıklama yapmak istiyorum; lise 1 veya 2.sınıfta (tam hatırlamıyorum) ilk konu boy, bacak genişliği ve taşıyabileceği kütle arasındaki bağlantıdır. Konunun özeti bir insan ne kadar kısa ve enine geniş olursa bi o kadar yükün altına girebilir ve onu taşıyabilir. Bu bilgiyle yola çıkıcak olursak halter(yada diğer yük sporları) boy kısaltmaz , boyu kısa olan insanlar spor olarak haltere yönlendirilir.. Tabi biz her halter yapanı kısa gördüğümüz için kafamızda yük altına giriyor o boyuna baskı yapıyor gibi bi sonuç çıkarıyoruz ama böyle bir şey yok..

Not: Şöyle bir şeyde var halter yada yük sporları boyun uzamasını engellemese de sporcularda 1-2 cm kısalma görülüyormuş buda kemiklerin arasındaki boşluğun baskıyla kapanmasından kaynaklanırmış. Buna örnek sabah kalkın boyunuzu ölçün ve gecede ölçün sabahki boyunuz daha fazla çıkıcaktır çünkü akşama kadar yer çekimi ve hava kütlesi omuzlarınıza yük bindiricek eklemlerinizin arasındaki boşluğu minimuma indiricektir.

Lorethlorien ve kaka bunu beğendi.
  11. Kemal Bugahan

Kemal Bugahan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Foruma yeni uyeyim gorunce cevaplamak geregi duydum agrlik calismasi testosteron salgilanmasini artirdigindan boy uzamasina pozitif etkisi vardir hatta yanlis olarak bilinen bacak calisirsan boyun kisalir sozu tamamen yanlistir buyuk kas grubu oldugundan boy uzamasi dshil diger kaslarin gelismesinede pozitif etki eder

12. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş