1. Değerli Üyemiz

  Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

  Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

  sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

  yorumlamasını sağlayacaktır.

  Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

  Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla
  BodyForumTR Ekibi

  Notu Gizle

Fotoğraf Ekleme Kuralları (güncel : Kasım 2012)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve diez tarafından 10 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. diez
  Offline

  diez ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  13.051
  Beğenileri:
  15.000
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Çorum
  1. Sadece Size Ait Resimleri Paylaşın
  Her üye sadece kendi resimlerini paylaşabilir.Aksi halde başlık kilitlenir ve geri dönüşüm kutusuna gönderilir.

  2. Başlığınız Açıklayıcı Olmalı
  Başlık isimleri ; "lütfen yorum" , "yorumlarınızı bekliyorum" şeklinde rastgele seçilemez, başlıkta kullanıcı adı'nın geçmesi zorunludur. Ayrıca , vg.süresi, yaş, boy, kilo gibi bilgiler de başlığa özetle eklenebilir. ( ör : hakan85, 4.yılım, 27 yaş, 1,85, 85kg) Ayrıca konu başlığında durumunuzu özetler ifadeler de kullabilirsiniz. (ör: "hakan85 definisyon sonrası fotolarım" ya da "hakan85 2 yıllık supplementsiz ev çalışması" ) Kural ihlali halinde üyenin başlığı kilitlenebilir ve geri dönüşüm kutusuna gönderilir.

  3. Hakkınızda Yeterli Bilgi Paylaşın
  3.1-
  Resminizi eklemeden önce açacağınız başlık açıklayıcı olmalıdır.Boyunuzu, kilonuzu, yaşınızı, ne zamandır vg yaptığınızı, biliyorsanız yağ oranı ve ölçülerinizi eklemelisiniz.Sadece resim eklenmiş, bilgi bulunmayan başlıklar kilitlenir ve geri dönüşüm kutusuna gönderilir.
  3.2- Başlıklarda verilmesi gereken bilgilerden ölçüler ; soğuk olarak verilmiş olmalı, eğer kaslar sıcakken ölçüldü ise bu ayrıca belirtilmelidir.

  4. Kimler Resim Paylaşamaz?
  4.1- VG.ye hiç başlamamış üyeler sırf yeni başlayacakları için resim paylaşamazlar. Aksi halde başlık kilitlenir ve geri dönüşüm kutusuna gönderilir.
  4.2- VG.ye yeni başlamış üyeler henüz yorumlanacak bir vücuda ulaşmadığı için yorum almak için resim paylaşamazlar. Aksi halde başlık kilitlenir ve geri dönüşüm kutusuna gönderilir.
  4.3- VG.de 6. ayını henüz tamamlamamış üyelerin; herkesin yapması gereken temel hareketleri yapması gerektiği, normal bir vg.ci beslenmesini uygulaması gerektiği ve kaslarının detayları diğer üyelerin onu doğru yönlendirebileceği kadar belirginleşmediğinden dolayı 6 aydan önce resim paylaşıp yorum istemeleri yasaktır. 6 aydan daha az vg. geçmişi olduğu halde daha fazla tecrübesi olduğunu beyan eden üyelerin daha sonra aksinin tespiti halinde başlıkları kilitlenir ve en az 1 ay uzaklaştırılırlar.
  4.4- VG'ye yeni başlayanlar, yeni başlayanlar bölümün de kendi fotoğraflarını paylaşıp bilgi alabilirler. Ancak burada 'vücudum nasıl' tarzı başlıklar yerine beslenme-antreman üzerine bilgi almak amaçlı başlıklar açabilirler.

  5. Nasıl Resimler Paylaşmalıyım?
  5.1-
  Paylaşılan resimler sadece yorum almak için çekilmiş olmalıdır.Daha önceden herhangi bir hatıra fotoğrafından alınmış olmaması gerekir. Aksi halde kural dışı resimler silinecek, geriye kalan resimler zorunlu poz şartını sağlamıyorsa başlık tamamen kilitlenecek ve geri dönüşüm kutusuna gönderilecektir.
  5.2- Verilmesi gereken toplam poz sayısı en az dörttür (4). Bunlardan en az ikisi ön ve arka görünüş olmalı ve üst vücut tamamen soyunuk olmalıdır.Diğer 2 poz hangi kas grubunu öne çıkarmak istiyorsanız o bölgeye ait olabilir.(dilerseniz bu 2 pozu da ilk 2 poz gibi genel vücut görüntüsü şeklinde verebilirsiniz) Daha iyi bir gösterim için aşağıdaki zorunlu pozlar ve serbest pozlar resimlerinden örnekler seçerek poz verebilirsiniz.
  5.3- Önce-Sonra şeklinde resim paylaşacak üyelerimiz zorunlu poz sayısı kadar önce ve sonra pozuna sahip değillerse yeni bir başlık açamazlar.Bu tür resim paylaşımları öncelikle Öncesi-Sonrası Bölümü , daha az sayıda fotoğraf ise konu dışı bölümündeki Snap-Shots (Tek Resimler) başlığında yapılabilecektir.Aksi durumda üyenin başlığı kilitlenecek ve geri dönüşüm kutusuna gönderilecektir.
  5.4- Paylaşılan resimler 1024*768 px 'i geçmemelidir. Aksi halde başlık kilitlenir ve geri dönüşüm kutusuna gönderilir.
  5.5- Resimlerde her türlü hile ve aldatma yasaktır.Bu sebeple;
  5.5.1-Başkasının resmini kendi resmi gibi tanıtmak trollük ve forumu aldatmak sayılacağından bu kuralı ihlal eden üyeler süresiz uzaklaştırılacaklardır.
  5.5.2- Resimlerde grafik yazılımları desteği (ör: photoshop) ile forum kullanıcılarını aldatmaya yönelik yapılan oynamalar süresiz uzaklaştırma sebebidir.
  5.5.3- Resimlerde kaslarını farklı metotlarla daha büyük/küçük göstermek süresiz uzaklaştırma sebebidir.(Ör : Dış biceps pozunda bicepsi içerden elle desteklemek)
  5.5.4- Tek resim paylaşmak isteyenler snapshots bölümünü kullanmalıdır.
  6. Eleştiriye Açık Olun;
  6.1- Üyelerin "kurallara uygun olarak" yaptığı yani kırıcı olmayan, yapıcı olan her eleştiriye açık olmalısınız.Yapıcı her yorumun gelişmenizde faydaları olacaktır.Kırıcı , yıkıcı yorumlara direk müdahale edip polemiğe girmeyiniz.Bu durumda ilgili mesajı yönetime rapor ediniz."Kimse beni eleştirmesin herkes sadece iyi yönlerimi söylesin" diye düşünüyorsanız lütfen başlık açmayın.Mazereti geçerli sayılmayan hiçbir başlık forumdan kaldırılmayacağı için buna önceden hazırlıklı olun.

  7. Resimlere Yorum Yaparken;
  7.1- Üye fotoları bölümünde “tebrikler, süpersin, helal olsun, maşallah “ gibi yorum içermeyen mesajlar yazmak yasaktır.Aslolan tavsiye niteliğinde yapıcı yorumlar paylaşmaktır.Kural ihlali halinde üyenin mesajı silinir ve uyarı verilir.
  7.2- Üyelerin resim paylaşmasındaki amaç kendini geliştirebilme adına yorumlar ve yapıcı eleştiriler almaktır.Yapıcı olmayan, kırıcı, demotive edici yorumlar yazmak yasaktır.İhlali halinde üye uyarı alır ve mesajı silinir.Tekrarı halinde süreli uzaklaştırılır.
  7.3- Resim başlığında konu dışına çıkarak karşılıklı diyalog boş mesaj sayılacağından ihlali yapan üye uyarı alır ve mesajı silinir.Tekrarı halinde süreli uzaklaştırılır.
  7.4- Üyenin kullanıcı adını kullanmak yerine gerçek adını deşifre ederek karşılıklı diyaloğa girmek ya da girmeye çalışmak gizliliği ihlal olacağından yasaktır.İhlali yapan üye uyarı alır ve mesajı silinir.Tekrarı halinde süreli uzaklaştırılır.
  7.5- üye açıkça belirtmediği müddetçe steroid kullandığını ispatlamaya çalışmayın.üye kullanmadım diyorsa laboratuvarımız olmadığı için kullanmamış saymak zorundayız.üye kullanmadığını beyan ettiği halde kullandığını ispatlamaya çalışmak, bu konuda ısrarcı olmak iftira suçuna girer.Disiplin yönetmeliğinin ilgili maddesine göre ceza verilir.

  8. Deşifre Olmayın
  8.1- Deşifre olmanız siz şuanda fark etmeseniz bile ilerde sorun yaratabileceğinden yüzünüzü gizlemeniz ya da grafik yazılımları ile silmeniz önerilir.Aksi durumda forum yönetimi sorumlu değildir ve silme işlemi yapmayacaktır (ayrıca bkz:kullanım sözleşmesi madde-1)
  8.2- Resimde tek değilseniz çevrenizdekilerin de deşifre olmamasını sağlamak zorundasınız.Yönetim; resimdeki diğer şahısların bu konuda izinlerinin olup olmadığını bilemez.Bu yüzden bir şekilde resimlerde sadece kendinizin gözükmesini sağlamalısınız.Bu kurala uymayan resimler hiçbir düzeltmeye tabi tutulmadan direkt silinecektir ve üye uyarı alacaktır.Tekrarı halinde süreli uzaklaştırılacaktır.

  9. Kalıcı Olacağını Bilerek Başlık Açın
  Forumda paylaşılan diğer başlıklarda da uygulandığı gibi üye fotoları bölümünde kurallara uygun olarak açılan ve üyelerin mesajlarını içeren başlıklar yönetime geçerli bir mazeret sunulmadıkça ve yönetim tarafından kabul edilmedikçe silinemezler.Yüzünün ya da herhangi bir bölgesinin deşifre olması durumu mazeret sayılmayacaktır.Bu durumda 7.1 maddesi geçerlidir.

  10. Resimlerinizin Çalınmasını Önleyin
  Paylaştığınız resimler başkaları tarafından kopyalanıp farklı amaçlar için kullanabilir.Bunu engellenmek için resimlerinize "bodyforumtr.com" , "kullanıcı adınız" ya da "adınız soyadınız" ı filigran şeklinde ekleyebilirsiniz.
  bkz : Resimlere Filigran Ekleme

  Zorunlu Pozlara Örnekler

  * Bu pozlar örnek amaçlıdır.Poz verirken faydalanılabilir.
  * Bu pozlara ilaveten IFBB zorunlu pozları arasında "most muscular" pozu da bulunmaktadır.


  Serbest Pozlara Örnekler

  * Bu pozlar örnek amaçlıdır.Poz verirken faydalanılabilir.  Örnek Poz Verme Videoları İçin Tıklayınız!
   
  Son düzenleme: 5 Eylül 2014
  bodykazm, repab, Furkan Karazeybek ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş