105 kg ve Yeni başlıyacağım.Tavsiyeler - Sorular (fotolu)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rejeneto tarafından 19 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    pycantric haklı.beslenme programına yetersiz demek bile yetersiz kalacaktır,neredeyse hiç karb yok,çok sağlıksız br program,zayıflama döneminde karbonhidratlar azaltılmalı,tamamen kesmek yanlış olur

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

fAntastik bir diyet

3. hotlife79

hotlife79 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    turzm inşaat
    Yer:
    Normalde ankara ama şimdi rusya
    resimlerini sabırsızlıkla beklicez

4. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    CLA ve L-Carnitine yağ yakıcı değildir. Artık bu efsane bilgileri unutalım. ABD'de veya bu ürünlerin dışında yağ azalmasına "yardımcı olabilir" yazar, yağ yakar yazarlarsa ki saçma sapan uydurma bir bilgi olur, ABD ilaç denetim kurulu (FDA) öyle bir tazminat cezası verir ki pişman olurlar.

Bu ürünler yağ azalmasına yardımcı olabilir ama yağ vb hiçbir şeyi yakmazlar. Yağ yakıcı üründen kastınız yağları direk olarak enerjiye dönüşmesine direk etki edecek şekilde metabolizmayı değiştirecek ürünler ise bunlar değildir.

Ülkemizde denetim olmadığı için, ürünleri istedikleri gibi tanıtıp, bilgisiz eczacılar ya da satıcılar bu ürünleri pazarlıyorlar.

5. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    boy :1.80
    kilo:88
    kol:37 cm

6. amfetamin

amfetamin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Daha foruma yeni üye oldum. Bence bu yapmaya çalıştıgın beslenme programı çok sağlıksız. Sakın yanlış anlama ama böyle verdiğin kiloların buyuk çoğunluğu kaslarından gidebilir.

Birincisi neden bu işi yaparken insanlar kendilerine şart koşarlar şimdi dostum soruyorum sana 4 aydamı bu hale geldin.

sana biraz bilgi veriyim ben.

Vücudumuzun 3 turlu besin kaynağı var.

Karbonhidrat yağ ve protein. Bir gram karbonhidrat ve bir gram protein 4 kalori enerji verirken 1 gram yağ 9 kalori enerji verir.

sağlıklı bir beslenme programının yüzde 55 si kompleks karbonhidratlardan yüzde yüzde 5 lik kismi basit şekerlerden

yüzde 20 lik kısmı proteinlerden ve geriye kalan yüzde 20 ise yağdan gelen enerji olması gerekiyor. Proteinlerde vücudumuzda kaslarımızın yapılanmasında en buyuk rolu ustleniyor.

Aynı zamanda sadece enerji olarak değilde gun içerisinde spor ile uğraşan kişilerin bol miktarda yeşil sebze yemesi gerekir.

Şimdi yaptıgın programları incelediğimde dusunduğum bir tek şu konu var. Sen bu şekilde beslenmeye en fazla 1 hafta - 2 hafta dayanabiliceksin. Bide diyet diyince herkezin aklında şu soru oluşuyor acaba bu hafta kaç kilo verdim. Her hafta tartıya cıkıo insanlar. İbre biraz düşüyo ondan sonra ki haftalarda duruyor.

Cunku sağlıklı bir beslenme programı olmassa vücut su ve kas dokusunu kaybetmeye baslıyo. Bu tamamen bir body building sporu ile uğraşan kişiler için yıkım demektir :)

Şimdi gelelim nasıl beslenmemiz gerektiği konusuna . Ben gunde 6-8 öğün beslenme planı öneriyorum size.

Hiç bir besin öğesinden mahrum kalmamamız gerekiyor. Psikolojinizin sağlam olması lazım cunku. Bu iş plandan çok psikoloji ve prensip sahibi olmak ile ilgilidir. Mesela bu aksam televizyonda cok guzel bir film var geç yatiyim yada bu aksam şu oyunu açıp sabahliyim gibi dusuncelere girdiğiniz anda bu işi başlamadan bitirmiş oluyorsunuz.

Şimdi cardio olayınıda şöyle soyliyim sabah erken saatlerde yapmanızda buyuk fayda görürsünüz.Çünkü sabahleyin metabolizmanızın en canlı oldugu zaman ve yağların kanda serbest dolaştıgı zamanlardan birisidir. Benim her zaman tercihim kardiovaskuler egzersizleri saat 5 te uyanıp 5 ten 5.15 e kadar ısınma esneme hareketleri yaparak 40-45 dakika tempolu yürüdükten sonra soğumaya geçmek. tabi bunun icinde aksamları erken uyumalısınız yani 9-9.30 sıraları uyumanız gerekir.

Gerçekten sandıgınız kadar kolay baslanmıyor çok buyuk irade istiyor ama eğer azimli ve kararlı bir insan iseniz gerçekten başarıya ulaşmamak içinde herhangi bir sebeb oldugunu sanmıyorum

Özellikle kendi başınıza bir beslenme programı yapmamamınızıda tavsiye ederim. En azından bir beslenme uzmanına görünmenizde fayda vardır. Saygılar.

holigan ve silviya bunu beğendi.
  7. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    rejenete arkadaş sen ağırlık çalışmasına falza kaçma önce yağları erit beli 90-95 cm e düşür daha sonra ağırlık çalışmasına başlarsın illede ağırlık çalışacam dersen iyice şişersin ve yağlı bir vücut morelini bozar ve yağları yakmak için kardio diet vs yaptığında ki kas kaybedeceksindir morel iyice bozulacaktır ve bu spordan soğuyacaksındır onun için önce yağ yakımına gir sonra kas inşasına...
    başarılar

8. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    yazıların uzerınden 1 sene gecmıs :D sen yıne yazmıssın :D

9. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    hakikaten öyle 1 sene geçmiş bende bir sürü şey yazmıştım halbuki konuyu güncel görünce:)

Son düzenleme: 2 Mart 2009

Sayfayı Paylaş