105 kg ve Yeni başlıyacağım.Tavsiyeler - Sorular (fotolu)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rejeneto tarafından 19 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. rejeneto

rejeneto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lütfen sabırla okur ve yardımcı olursanız çok sevinirim ...

Herkese merhabalar ; arkadaşlar , ağabeyler , kardeşler , hocalar ...

Öncelikle , bu işe başlamamın 3 sebebi var. 1) Babam ısrarla "Git spor yap biraz senin genetiğin iyi sağlam alt yapın var , güzel vücut yaparsın" demesi.
    2)Kendimden , bedenimden soğumaya başladım , artık bi değişim yapmamın zamanı geldiği düşünüyorum. 3) Pump Forever'ın o Mükemmel Beach vücuduna resmen imrendim ve hırs yaptım.

Ara vermeden kesintisiz önümde 4 aylık bir zaman dilimi var bu aktivite için.Benim amacım 105 olan kilomu 4 aylık süreç içinde diyet + sporla olabildiğince indirgemek ve akabinde fit bir vücut elde etmek istiyorum.Bikaç okuduğum başlıktan çıkardığım şeylere göre 4 aylık bi süre zarfında sanırım fit bi vücut elde etmek kolay değil.Özetle benim şuan ki amacım ayda 6 kilogram vermek ve totalde de 24 kilogram vererek hedefime ulaşmak.

Bugün itibari ile bir Spor Salonuna yazıldım , spor salonuna 7 gün sınırsız gitme hakkım var.Salonda : Koşu bantları , bisikletler , kısaca tüm aletler , gym salonu , Buhar banyosu , Sauna mevcut.Yani nerdeyse 4 aylık süreçte her imkanım var.

Spor konusunda yıllara yayılmış tecrübelerim oldu , ilkoluk 3. sınıfta iken Jimnastik yaptım , ilkokul 5-6-7. sınıflarda baskebol oynadım , ilkokul 8. sınıfta futbol oynadım.Liseye geçtikten sonra sporu , okuldaki sosyal aktivite azlığı benimde isteksizliğim sonucu tamamen bıraktım.En son sporumu 3 sene önce 2,5 ay süren bi süreçte gerçekleştirdim.İradeliyimdir kolay kolay pes etmem , bıkmam , yılmam ...

Beslenmeme gelicek olursak , ben aşırı düzensiz beslenen birisiyim.Gün gelir sabah kahvaltı yapmam , saat 14:00 te giderim bir dürümcüye bi oturuşta 3-4 tane dürüm yerim.Gün gelir sabah - öğle yerim , akşam yemem.Gün gelir durmadan yerim , gece 1-2 gibi 1 litre kola içer cips (ıvır-zıvır) yerim.Kısaca altüst olmuş bi yemek düzenim var.Ama yemek konusunda aşırı bir iradem vardır.Zaman zaman yaptığım şok diyetlerden biliyorum , çok az yemeye fln dayanabilitem var.

Şimdi sıra geldi sorularıma ...

NOT : Lütfen sorularıma yukarda yazdığım bilgilerime ve aşşağıda vermiş olduğum resimlerime dayanarak cevap verin...

::. Bana ne tür bir beslenme & diyet & yağ yakıcı program önerirsiniz ?
    ::. Ne tür bir spor programı önerirsiniz ?
    ::. Arkadaşlarım , "sakın bu halinle aletlerle felan çalışma direk kas olur yine aynen şişman bi şekilde görünürsün" diyorlar genelde , ne derece doğrudur ?
    ::. Şuanki halimle kesinlikle yememem ve yemem gereken besinler nelerdir ?

Benden bazı bilgiler ...

- Yaş = 18
    - Boy = 180 cm
    - Kilo = 105 kg
    - Kol = 33 cm
    - Göbek = 115 cm
    - Göğüs = 107 cm

Fotoğrafları 3 yönden çekebildim , Arka - Ön - Yan ...

20 günde bir aynı fotoların yeni halleriyle güncelliycem ...

Şimdiden tüm yarım edecek ve edenler ÇOK ÇOK teşekkür ediyorum ... Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle ...

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 19 Ocak 2008
  2. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE
    Bi kere arkadaslarının dediği çok yanlış.Bu konuda bi bilgilerinin olmadını sana kulaktan dolma bilgiler söledikleri çok belli bi kere onları dinlemee...

Spor programı olarakk bigün fitness bi gün normal kass programı öneririm.yani bigün gittinde koşu-bisiklet mekik gibi sadece enerji harcıyacağın hareketler sonraki gün kas yapman için sana salonda verilecek programm..Ve bunların yanındayağ yakıcı olarak L-Carnitin ve CLA ONE ı öneririmm..

Kesinlikle yememen gereken şeyler diilde aşırı tüketmemen gereken şeylerr : aşırı karbonhidratlı ve proteinli besinleri az tüketmeni öneririm örnek süt yumurta vs...

umarım yardımcı olmuşumdurr..Spora başla mutlaka ;);)

3. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    öncelikle siteye hoşgeldin rejeneto.
    bayağı bir yağın var. ama anlattın üzere sportif birisin. 4 aylık bir zamanım var diyorsn. bu zamanı yağları yakmakla geçirebilrsn. cardioya büyük önem ver. şeker,tuz,yağ vs. gibi yiyeceklerden uzak durmanı tercih ederm.
    kiloluyken body çalışmak pek fayda vermez. önce sağlam bir cardio ve diyetle yağlarını yak sonrada ağırlıklara aslırsın.

burda beslenmenle ilgili program var.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

4. rejeneto

rejeneto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiye ve önerilerin için çok teşekkürler , birde Yumurta hakkında sorum olcak , yumurta ne işe yarıyor ya herkesin dilinde bir yumurta , acemiyim bu konularda kusura bakmayın.

5. rejeneto

rejeneto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ha bu arada 4 aylık zamanım var derken 4 ay yapıp bırakıcam demek istemiyorum o yanlış anlaşılmasın da , yani 4 ay spora gidicem daha sonra evde yapcam bişeler i malum öss felan filan derken son 40-45 gün eve kapanıcam , o yüzden de spor salonuna gidip zaman kaybedemem , işte o 4 aydan sonra da evde devam edicem yani ev ve spor salonu toplam 8 ay var önümde :)

6. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE

yumurta bizimm kankamızz :D beyazı protein sarısı karbonhidrat bakamından zengin yani uzak durman gereken şeyler ;);)

Son düzenleme: 20 Ocak 2008
  7. rejeneto

rejeneto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Alllaaah valla öğrendiğim iyi oldu bende , okudum okudum forumdaki diğer üyelin yazılarını herkes 5 er 10 ar yumurta yior. Bende her sabah 8 tane yicem fln die planlıyordum ama iyiki bilgilendirdin thums:

8. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli

ilk mesajında da bahsetmişsin aynı şeyden,
    yanlış yönlendirme kimseyi.
    yumurta korkulacak bişey değil.
    karbonhidratı azltmasını söyleyebilirsin ama özellikle protein hiç korkulacak bişey değil
    rejeneto,proteinden ve yumurtadan korkma,sabahları sarısını ayırmak şartıyla yumurta yiyebilirsin,2-3 sarı normaldir ama daha çok yumurta yiyeceksen sarısını ayırman faydana olur.çok besleyicidir sarısı ve kolesterol hakkında şüpheler var kesin olmasa da.
    bunu tartışması forumda var.
    antreman programına göre proteinin ayarlayabilirsin.
    yağ yakmak amaçlı da olsa ağırlık çalışacaksın,bu yüzden strese uğrayan kaslarının tamiri ve yapımı için protein şart.
    forumda öğrenebileceğin çok şey var,
    özellikle "yeni başlayanlar" bölümünde çok vakit geçirmeni tavsiye ederim

holigan, zotiri ve Despo bunu beğendi.
  9. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ammun tesekkür ederim mesajin icin.
    Lütfen emin olmadigimiz konular hakkinda yorumlar yazmayalim.
    Bir gün normal kas bir gün kilo verme nasil oluyor?
    Yani diyorsunki bir gün (kas yaparken, yüksek kalori - diger gün düsük kalori)
    Yanlis...
    Kardio agirlikli bir program gerekli.

Yumurtanin degerleri:
    http://www.besinler.net/nutrlist.aspx?PrmType=Src&ViewPrm=yumurta

Kilo verirken, proteinden uzak durmak dogru olmaz.

holigan ve ammun bunu beğendi.
  10. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE
    bnm demeye çalıştığım şey hiç yememesi diil farkındaysann az tüketmesini söledim o kdr ilk msjımdada Kesinlikle yememen gereken şeyler diilde aşırı tüketmemen gereken şeylerr die uyardım ;);) neyse yanlışım varsa özür..

11. rejeneto

rejeneto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hap , toz vs. yapay şeylere biraz karşıyım işte protein tozu vs.vs , o yüzden kendimce ve bikaç arkadaşın programından kopyalarla bi beslenme programı yaptım , lütfen bilgili kişiler programda düzeltmelerde , tavsiyelerde bulunursa çok iyi olur benim için ...

NOT : Amacım şuan için vücut yapmak değil , 105 kilodan 80 kg a fit bir görünüme ulaşabilecek şekilde düşmek (yani 80 kg olduğumda göbeğim , göğüslerim sarksın istemiyorum).

Beslenme Programı

(Sporumu hergün 19:00 - 21:00 arası yapıcam ona göre tavsiye ve değişikliklerde bulunun.)
    07:00 - 1 Bardak Süt
    08:00 - 3 Adet Haşlanmış Yumurta
    12:00 - 1 Adet Light TonBalık
    15:00 - Meyve Suyu
    18:00 - Izgara Tavuk Göğsü + Salata
    20:00 - 1 Adet (Herhangi bir meyve)
    (Tabi bol bol su da içicem ...)

Şimdilik planladığım Spor programımda şu şekilde ...

Ptesi : Cardio [ 1 saat 30 dk ]
    Salı : Aletlerle Çalışma [ 45 dk ]
    Çarşamba : Cardio [ 1 saat 30 dk ]
    Perşembe : Aletlerle Çalışma [ 45 dk ]
    Cuma : Cardio [ 1 saat 39 dk ]
    Cumartesi : OFF
    Pazar : Cardio + Aletlerle Çalışma [ 1 saat Cardio + 30 dk Aletler ]

Lütfen düzeltme ve tavsiyelerde bulunun.Acemice bi program yapmaya çalıştım kendi çapımda ...

Son düzenleme: 20 Ocak 2008
  12. rejeneto

rejeneto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lütfen birileri yardımcı olabilirler mi ? Programıma yarın başlıyacağım sonuçta az bi zamanım kaldı ...

13. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Protein alimi 80-100 gr civari bunu bir 20-30 gr daha arttirabilirsen daha yararli olur .Ayrica tek karbonhidrat kaynagi yumurta sarisi gibi. Oglenki ton baliginin yanina bir kase haslanmis pirinc veya haslanmis orta boy patates ekliyebilirsin. Ayrica hergun ton baligi tuketmek yerine haslanmis tavuk gogsude tercih edebilirisin. Arada icecegin meyve suyunu gercek sikma olmasi avantaj yada direk bir meyva yiyebilirisin.
    Karbonhidrat alimindan cok korkma zira sifira indirmek daha tehlikeli en azindan bir tabak yagsiz pirinc veya haslanmis papates yemegi ihmal etme vucudun enerji kaynagi karbongidratlar sonucta.

14. rejeneto

rejeneto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme ve spor programımı değiştiricem sanırım tekrardan.Yarından itibaren uyacağım beslenme ve spor programım ...

NOT : Vücut yapmak gibi bir niyetim yok , tek amacım verdiğim 25 kilo sonunda fit bir vücut istiyorum (80 kg'a ulaştığımda göğsüm ya da karın bölgem sarkmasın yani).

(Spor hergün 19:00 - 21:00 arası.)
    07:00 - 2 Bardak Ilık Su
    08:00 - 2 Adet Haşlanmış Yumurta (Sadece Beyazı)
    13:00 - 1 Adet Light TonBalık veya Haşlanmış Tavuk Göğsü
    15:00 - 1 Adet Meyve
    18:00 - Izgara Tavuk Göğsü + Salata (Salata Yağsız olcak)
    20:00 - 1 Adet Meyve
    (Tabi ki bol bol SU da içicem ...)

1. ve 2. Ay Uygulayacağım Spor Programı

Ptesi : Cardio [1 saat 30 dk]
    Salı : Cardio [1 saat 30 dk]
    Çarşamba : Aletlerle Çalışma [45 dk]
    Perşembe : Cardio [1 saat 30 dk]
    Cuma : Cardio [1 saat 30 dk]
    Pazar : Cardio + Aletlerle Çalışma [1 saat Cardio + 30 dk Aletler]

3. ve 4. Ay Uygulayacağım Spor Programı

Ptesi : Cardio [1 saat 30 dk]
    Salı : Aletlerle Çalışma [45 dk]
    Çarşamba : Cardio [1 saat 30 dk]
    Perşembe : Aletlerle Çalışma [1 saat 30 dk]
    Cuma : Cardio [1 saat 30 dk]
    Pazar : Cardio + Aletlerle Çalışma [1 saat Cardio + 30 dk Aletler]

Umarım bu 4 Aylık Salon da yapacağım Spor ve Diyet Programım sonucunda 105 kg olan ağırlığımı 80kg'a fit bir şekilde düşürebilirim ... Halen tavsiye , öneri ve eleştrilerinizi bekliyorum.

NOT : Her 20 günde 1 vücudunumun fotoğraflarını bu sayfaya ekliyeceğim ...

15. rejeneto

rejeneto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada en son ölçülerimi de yazıyımda ...

Yaş = 18
    Kilo = 105 kg
    Boy = 180 cm

Kol = 34 cm
    Göğüs = 105 cm
    ÖnKol = 30 cm
    Bilek = 18 cm
    Bel = 114 cm
    Kalça = 110 cm
    Bacak = 67 cm
    Baldır = 43 cm

16. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Oncelikle sabah yumurta yanisira peynir(yagsiz az yagli) ve yulaf ezmesi tuketebilrisin.
    Oglen tuketecegin ton baligi 2 kutu (~200gr suzulmus) olsun eger tavuk yersen oda 150-200 gr olsun. Yaninda haslanmis patates veya yagsiz pirinc yiyebilirisin.(1 kase)
    Ara ogunde yulaf ezmesi yogurt ve meyvayi karistirarak tuketebilirsin.

17. rejeneto

rejeneto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet sonunda Diyet ve Spor Programımı Tamamladım ...
    Bu yazdığım Spor ve Diyet Programını 2 ay Sürdürücem.Daha sonra Cardio ağırlıklı olan Programımı dengelicem ve 1 gün Cardio 1 gün aletlerle olmak üzere 2 ay daha çalışma yapıcam.

Diyet programım biraz ağır oldu sanırım , ağır derken uygulaması zor manasında yoksa çok çok hafif bir program oldu :)

SPOR Programı

Pazartesi = Cardio (1 Saat 30 dk)
    Salı = Cardio (1 saat 30 dk)
    Çarşamba = Cardio (1 saat) + Aletler (30 dk)
    Perşembe = OFF
    Cuma = Cardio (1 saat 30 dk)
    Cumartesi = Cardio (1 saat 30 dk)
    Pazar = Cardio (1 saat) + Aletler (30 dk)

DİYET Programı

07:30 - 2 Bardak Ilık SU
    08:00 - 2 Adet Haşlanmış Yumurta (Sadece Yumurtanın Beyazı)
    14:00 - 1 Adet Elma veya 1 Adet Portakal veya 2 Adet Havuç
    17:30 - 2 Adet Haşlanmış Tavuk Göğsü (Yağsız , Tuzsuz , Baharatsız SADE Yencek)

NOT: Bu Diyet çoğunuza abartı veya zor gelebilir , ancak fotoğraflarımdan da anlıyacağınız üzere , çok yoğun yağ var vücudumda böyöle sıkı bir diyette ancak faydalı olur diye düşündüm ...

Diyete bugün itibari ile başladım , her 20 günde bir yeni fotoğraflarımı ekliyeceğim...

Başlama Tarihi = 21.01.2008

Son düzenleme: 21 Ocak 2008
  18. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    öss ye hazırlanman demek spor yapamamak demek olmamalı.
    bence çok fazla kendini kasma eve kapanıp, tamam sıkı bi hazırlanma olmalı ama günde 1 saat gidip salonda spor yapman senin daha sağlıklı olmanın yanı sıra kafanı birazcık dağıtmanada yardım olur hem spor hem öss hazırlık birarada yapılabilir.
    YAşın daha genç olduğundan biraz sabırla fazlalıklarından kurtulacağından eminim.
    Başarılar

19. superior

superior Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba benim de seninkine benzer bir durumum var ama verdiğin diyet programı taş çatlasa 400 kalori eder.
    Hızlı kilo vereyim derken kolestrolünü fırlatma... bence beslenmeni biraz daha artırmalısın. Ayrıca günde 1.5 saat cardio da bana fazla gibi geldi. Az önce anasayfada okuduğum bir yazıda 45 dakikanın üstünde tutmayın diyordu. Yine de burada benden daha iyi bilen isimler var bu işi. Onlar fikirlerini beyan ederlerse sen de ben de yararlanırız.

20. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Beslenme programin yine soyluyorum sagliksiz.Protein ihtiyacinin yarisini ancak karsiliyor.Karbonhidrat nerdeyse hic yok. Bence birkez daha gozden gecir diyet donemindeki arkadaslarin programlarina bak. Yulaf ezmesi,haslanmis patates,princ lapasi gibi karbonhidratlari programa eklemelisin. Ayrica mineral alimi icin(terleyince kaybediceksin) yesil sebze eklemelisin.

Sayfayı Paylaş