1 yemek tabağı bulgur pilavı kaç gram?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve svmszcck tarafından 20 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Biliyorum biraz saçma bir soru ama elimde tartı yok ve benim için kalori hesabı yapmak adına çok önemi bir mesele. Şimdiden teşekkürler.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    tartı olmaması büyük sıkıntı. ben şimdilerde göz kararı götürüyorum yemeği mideye. ama bir çamaşır askısının iki ucuna iki ip bağlasan, iplere de birer plastik tabak geçirsen, tartı görevi görür. diyeceksin ki tartının öteki ucuna ne koyacağız. bir ucuna yemeği, bir ucuna ağırlığı sabir bir cismi koyabilirsin.

3. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam bu kadar kasmaya gerek yok bir mutfak tartısı 20 liraya bile var :D sıkıntı şu ki bir sefer öğreneceğim bir bilgi ve yemek yediğim yer okul kafeteryası o yüzden öğrenmem zor

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ha doğru şimdi askıyı alıp okul yemekhanesinde yemek tartmaya kalkışsan, mühendislik fakültesi değilse biraz tuhaf kaçar :)
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2014 ---
    şimdi şöyle söyleyim, kendim 2 günde 1 yaparım. 300 gram bulgurdan, 2 büyük tabak pilav çıkıyor. normal bir insan evladının yiyeceği kadar düşünürsek, 3 tabak çıkar. demek ki sizin tabakta 100 gram bulgur vardır. tahminim.... belki 3-5 gram oynar.
    o da 360 kalori

svmszcck bunu beğendi.
  5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Makarna bulgur ve pirinç piştikten sonra aşşa yukarı 2.5 kat ağırlık kazanıyor.yani 250 gr pişmiş ürün aşşa yukarı 100 gr kuru pişmemiş ağırlığa eşit oluyor.tabiiki bu rakamlar tartmak kadar kesin olmasada aşşa yukarı bu değerlerde.

Balboa7 ve svmszcck bunu beğendi.
  6. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    pişmemiş hallerini hassas tartıyla dartsan daha ıyı olur gıbıme geliyor

7. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında mühendislik fakültesi :D Odtü'de de pek normal insan olmadığını düşünürsek yapılablir :p :p :D
    Teşekkür ettim hepinize, ama sanırım en iyisi bir hassas tartı almak 25 liraya falan var internette baktım sağolun varolun :)

8. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    piştiği için bulgur çektiği suyun ağırlığını da alır bu yüzden tartı alırsan pişmemiş haliyle tart. kalori hesabı demişssin normal yani yağ ile pişmiş bir yemek tabağı bulgur bilavı yaklaşık 350 kaloridir.bir çorba kaşığı (dolu) pilav 70 kalori civarı. buradan anlayabilirsin:) bir su bardağı pişmemiş bakliyat neredeyse 100 150 gram gelecektir.

svmszcck bunu beğendi.
  9. FK27

FK27 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TCDD
    arkadaşlar mutfak tartısı 25-30 lira.. aylık 200-1000 tl arası gıdaya para harcıyoruz. mutfak tartısı benim çok işimi görüyor. en azından yediklerimin ne kadar olduğunu bilmek bile rahatlatıyor. :)

Sayfayı Paylaş