1 saat koşarak kaç kalori yakarız?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Sfaction tarafından 11 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    bence koşma jogging yap 7 km/s hızında hafif tempolu yani yürümek değil koşmak değil tam arası.İnan bana fazla yağların dha hızlı gider.Ayrıca terlemek ile kalori arasında bi orantı yoktur. :D

2. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ben fazla kalori yakmıyorum 10 kilometre mesafe koşmakla. Anca kilomu koruyabilirim 10 kilometre koşarak. Kilo verebilmek için hergün 20 kilometre koşmam gerekir benim.

3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Sayisalcisiniz herhalde matematige dokmussunuz isi :)

Yaklasik 1bin kalori yakar. 133gr vucut yagina tekabul eder.

Son soru. Amacinizin ve antreman seklinizin ne olduguna bagli olarak degisir. Genel olarak en fiyat/performans yontem hizli tempo yuruyustur. Yani 6km/s

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Naptın hocam ya. 1000 kalori yakmaz . Bana 10 kilometre koşmak sinek ısırığı gibi geliyor. 10 kilometre ne ki yani. Hiçbir şey.

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Orta tempoda 10 km koşmak (Biraz kilona da bağlı olmak üzere), 600-700 kalori yakar. Ama amaç kalori yakmaksa, ip atlamak daha fazla yağ yakımına katkıda bulunur. Ama ip atlamayı uzun süre yapmak çok zor.Dinlenen dinlene. .:)

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    tamam o zaman 10km kosmak sana viz geliyor diye biz o zaman bu kalori oranlarini degistirelim. ne yapalim peki? kac olsun? :)

kafadan hesaplamistim, dogru hesaplamisim yine. 900 civari diyecektim. hadi duz hesap 1bin yazdim.
    http://fitnesscenterbursa.com/kosuband.php
    kiloya bagli olarak degisir tabii. hareket ettirilen kutle arttigi icin harcanan enerji de artar.
    80kg, saatte 10km ile kosarsa 884 kalori harcar.
    her konuda oldugu gibi bu konuda da farkli gorusler var. yabanci birkac kaynakla karsilastirip, dogru oranin bu olduguna kanaat getirdim.

arkadas saatte 10km hizla 1 saat kosmak diyor. orta tempo 10km kosu demiyor. cunku dogal halde insan 10kmden dusuk bir hizla kosar.

7. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Hızdan ziyade, koşulan mesafe daha önemlidir diye düşünüyorum ( Kalori harcama açısından). O yüzden hızı değil, sadece koşulan mesafeyi baz aldım. 10 kilometre mesafe gitmek ile kardiyo yaptığımı pek hissetmiyorum ben. Koşarken ( koşma eylemi gerçekleşiyorken) o anlık yorulma oluyor ama koşu bittikten sonra hiç kardiyo yapmamış gibi hissediyorum. Demek istedğim şey buydu :) Ben 20 kilometre yayan olarak giderim. Bunun bir kısmı koşu olur, bir kısmı da yürüyüş olur. Yani yürüyüşle karışık şekilde koşarım fakat gerçek anlamda kardiyo yaptığımı hissederim :) Hıza değil de, gidilen mesafeye bakıyorum ben :)

Son düzenleme: 4 Ekim 2016
  8. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Anladim ustad.

Hiz aslinda onemli bir kavram. Ne kadar hizla ve sureyle kostuguna bagli olarak vucud hangi enerji kaynagina basvuracagina karar veriyor.

Butun tartisma da oradan cikiyor zaten. Vucut gelistirme yapan insanlar min kas kaybi, max yag yakimi icin kossun mu yurusun mu.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atsizat bunu beğendi.
  9. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    O zaman çok yaşayabilirsin.
    Rahmetli dedem , yemesine içmesine çok dikkat etmese de, her gün 15-20 km yürürdü.Köyler arası mekik dokurdu. Çocukluğumdan hatırlıyorum. Ben onunla giderken nefes nefese kalırdım, onda tık yoktu. 105 yaşında vefat etti. Hiç rahatsızlanıp doktor görmeden, eceliyle yatağında yatarken vefat etti.
    Valla bilemiyorum,elimde delil yok ama ben onun bu kadar uzun yaşayıp sağlıklı olmasını her gün bu kadar yürümesine bağladım :)

Atsizat bunu beğendi.
  10. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    1 saat kosu bandinda kos sonra cok gecmeden tertemiz bi eklem rahatsizligina sahip ol

86.400 saniye.

Sayfayı Paylaş