1 Günlük beslenmem

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emrah tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Burak Göksel

Burak Göksel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    mesala bu kaynaktaki bilgilerde tam zıttını belirtiyor.7o kg luk bir adamın aşagı yukarı kalorisi 2500 civarıdır. Bence 100 de biraz az. Ama daha önce dedigim gibi.Zıt kutupların çarpişması cok var bu spor dalında.Normal zamanda 2/2.5 gr protein yeterli definasyon zamanındada 3 e cıkarılması ideal olur.Ama açıkçası "yaw az mı alıyorum pek bir değişimde olmadı sanki vücutta" demektense imkanınız varsa 2.5 gr daha iyidir.Ya birde şu yandan düşünün.Bu sporu hakkını vererek yapıyorsanız normal birisinin beslenmesine göre cook cook saglıklı beslenıyorsunuzdur alkol yoktur ,doymuş yağlar yoktur, abur cubur yoktur. Eh bunlarla karacigeri yoracagıma proteinle yorulsun razıym.

2. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    evet yaglanma problemım yok hatta bır ara mıdem bıle sıstı suankı dıyetımle oda gıttı sadece kıloyu kutle ıle alıyorum zor kılo alıyorum ama oda kutle oluyo tam olarak gercek proteın degerlerını hesaplıyabılcegım bır sıte varmı acaba yada kaynak

3. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
  4. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    bence yeterli beslenme.. sadece akşam yatarken 2 ölçek soya proteini içilebilir light süt ile..

emrah bunu beğendi.
  5. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    bnde tam bunu yazacaktim, adam yetersz demis komik geldi. dostum programin iyi fakat gece de sut icerikli bisiler tuketmen lazm casein icin

emrah bunu beğendi.
  6. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    dostum protein yaga donusmez, hicbiseye donusmez. proteinin yapi tasi aminoasittir ve yag a ve yakarbonhidrata cevrilmez. fazlasi direk idrarla atilir.

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

King87 suradakı lınklerde okumustum onu dahada var ben bunları koydum..Gerci depolanmaz dırek vucuttan atılır dıyede okudum..Bu kaynaklar bırbırını tutmuyor ben napayım..:D

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/protein-nedir-t47.html?t=47&highlight=protein+depo

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...ar-t17164.html?t=17164&highlight=protein+depo

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/proteinler-t13896.html?t=13896&highlight=protein+depo

Son düzenleme: 15 Ağustos 2009
  8. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    umur sende haklısın. aslında bn halen süphedeyim. gecen salonda bi abiyle bunu tartıstık, kendi biyoloji derslerinden kalma bilgimle vs. proteinin fazlasını direk vucuttanatıldıgı aminoasitin baska seylere donusemedigi. acıkcası aminoasitin yapısında azot olması dolasıyla kimyasal tepkimeyle yaga cevrilmesi bana zor gelmişti. fakat biraz daha arastirinca lipogenezle yaga donustugu seklinde bikac bilgiye rastladım ama yinede emin deiliim. su var, fazla protein alındıgı zamanda idrarda üre miktari artıor daha koyu renkte kokulu oluor. bi ilgisi vardır ama tam baglantıyı hatırlayamadım uzun zaman gecti öss den bu yana:)

9. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Vücut spor yaparken besinlerinden yeterli kalori almadığında fazla protein yağa dönüşmez. Fakat yeteri kadar kalori alıp gereğinden fazla protein tüketirse yağa dönüşür. :)

10. Burak Göksel

Burak Göksel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    burda yağa dönüşen yalnız protein değildir.

11. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Konumuz proteinin fazla alındığında ne olduğu. Tabii ki sadece protein yağa dönüşmez.

12. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Neyse arkadaslar cokta konu dısı gıtmeyelım..Emrah'ın konusu etkılenır..

13. Burak Göksel

Burak Göksel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    "Glikoneojenez" karbonhidrat olmayan maddelerin(protein,yağ) glikoza cevrilme işlemine denir. Özelikle etçil hayvanlar bu olay çok önemlidir. Cunku her canlının glikoza ihtiyacı var. bu durumdan dolayı bir yağ birikme ihtimali var.
    bana göre böyle bir durumun olabilmesi için ciddi çok çok yüksek oranda protein alınması gereklidir. Ayrıca şöyle bir durumda var zaten fazla protein alımında gözle görülür bir yağlanma olsaydı profesyonel bb yada fitness cılar o görüntülere sahip olamazlardı. Bence bundan daha önem verilmesi gereken konular bulunuyor. Zaten ne kadar fazla protein alabilirsin ki.

14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Protein tüketildiginde, amino asitlerine ayristirilir, absorbe edilir ve vücudun ihtiyacina göre yeni protein sentez edilir. Eger ihtiyactan daha fazla tüketilirse hem enerji olarak kullanilir hem de CHO veya yag sentez edilir.Amino asitlerden CHO veya yag sentez edildiginde, vücut her a.a grubundan bir nitrojen aciga cikarmalidir. Sonra bu nitrojen üreye katilacagi karacigere gönderilir.Fazla protein tüketen insanlarda daha fazla böbrek yetmezligi riski olusur.Bunun nedeni bir hipoteze göre söyle aciklamistir: yüksek proteinli dietlerin böbreklere zarar vermesi ve/veya daha fazla calismasina neden olmasi. Yüksek proteinli dietler idrar yoluyla kalsiyum kaybina sebep oldugundan osteoporoz riskini da artirir. Ayrica fazla protein alinimi sivi ihtiyacini da artirir söyle ki protein yaga veya CHO'a oranla metabolize edilmesi icin 7 kat daha fazla su gerektirir. Fazla su alinimi fazla idrara cikmayla sonuclanir bu durum ise su kaybini dramatik sekilde artirir. Sivi kaybi yüksek proteinli diete baslayan bireylerde belirgin sekilde kilo kaybinin bir numarali sebebidir. Fazla miktarda protein iceren dietler ayni zamanda fazla kalori ve yagda icerirbu yagin cogunlugu sature yagdir. Fazla miktardaki sature yag kalp hastaligina vekrizine davetiye cikarir. CHO, protein, yag kökenli olursa olsun enerji fazlasi yag olarak depolanir. Anlasiliyor ki daha fazla kas yapmak icin protein tüketimini artiran birey kasdan daha fazla yag kazanir.

15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Beyler fazla proteın alımında ılk once profesyonel vucutcular yaglanırdı demıssınız ama bızım bahsettıgımız fazla proteın vucut tarafından kullanılmayan proteın..Sızce onların calısma sıstemlerı, yaptıkları kurler dusunuldugunde proteının vucut tarafından kullanılmaması mumkun mu?..500-600 gr fılan alsalar bu mıktar vucutlarına ancak fazla gelır..

Neyse dedıgım gıbı..Ilk mesajlarımdan bırınde verdıgım lınklerden konuya devam etsek daha ıyı olur emrah'ın beslenme aldı basını gıttı valla..:D

16. Burak Göksel

Burak Göksel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bu oran ne kadar fazla alındıgında gerçekleşiyor ki? ben gene jeff willet in protein kullanımına örnek veriyorum. Onunkini kullandıgımdan değil. Ama bu konuda mesala emrah 100 gr daha fazla protein aldı. Ne kadar yağlanabilir. Bunun hesabını yapmak ıcın artık cok cok milimetrik düşünmek gerekli. benım derdim protein yağa dönüştü dünüşmedi değil. gr/3.5 olacak şekilde olan birsürü makale var. arkadaşlara yanlış lanse edilmesin. ben prof adamın söledigine bakarım fotosuna bakarım kendim denerim yağlandım mı yağlanmadım mı anlarım. fazla kullandıgım zamanda oldu bende yağ oranı düşmüştü. 50 gr bile fazla etsen 200 gr tavuk eder bu. Herrseyden once mide bu nekadar yemek yiyebilirsin ki?

yanlış anlaşılmasın ben "Achilles1980" bilgilerini eleştirmiyorum.Gayet gzl bilgiler ama dedigim gibi 50 - 100 gr fazla almışsın bir etki yapmaz.

17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Aslında soyle bırsey var bu sporda aslında bazı konularda cokta genel gecer bılgıler olmayabılıyor..Metabolızma, genetık, psıkolojı, cevre, salon vs gıbı etmenlere gore bırcok sey degısebılıyor..Bır pro'nun yaptıgını dıgerı onaylamıyor mesela..

Sayfayı Paylaş