Şu kanat meselesi...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Goat35 tarafından 5 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Goat35

Goat35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba herkese
    Uyku tutmayınca kafama takılan ve aslında saçma olduğunu bildiğim bir konuyu sormak istedim. Kanat kası...
    Vücut geliştirmeye başlayalı neredeyse 2 ay oldu ve ben gelişimimden memnunum. Latissimus dorsi yani bro camiasında kanat kası olarak bilinen kasa benim hafiften alerjim var. Tamam saçma biliyorum ancak çok estetik gelmiyor bana.
    Yeni başlayanların tipik isteği gibi benim de isteğim plaj vücudu. Kullandığım terimler çok itici biliyorum ancak kendimi en iyi bu şekilde ifade edebiliyorum. İnternetteki fotoğrafları incelediğim kadarıyla kanat kası kimisinde çok kötü dururken, kimisinde ise yokluğu çok kötü duruyor. Bazısında hafif gelişmiş ve estetiğe estetik katıyor. Sırt çalışmayı ve güçlü iyi bir sırtı sevmeme rağmen üçgen vücut yüzünden sırt çalışmaktan vazgeçme noktasına geldim.

Fotoğraflarla anlatacak olursam (hiçbiri bana ait değil)
    İlk beyaz gömlekli ve sonrasındaki üstü çıplak olan fotoğraflar çok itici. Bunlar ayrı ayrı kişilere ait.
    Üçüncü fotoğrafta ise abartılmadan geliştirilmiş bir kanat var. Evet biliyorum çok define, evet biliyorum doğal olmayabilir... Söylemek istediğim diğerlerine göre orantısı yerinde.

Benim istediğim güçlü hatta define olduğumda çıkıntılı olabilecek sırt kasları ama asla istemediğim ise üçgen vücut...

Sırt olarak ana iki hareketim var. (Full body çalışıyorum) Lat pulldown ve cable row. Lat pulldown doğal olarak kanatlara daha çok vuruyor. Ne yapmam gerekiyor? Lat pulldown hareketini çıkartıp başka bir hareket mi eklemeyelim? Hiç kanat kasım olmasın demiyorum ama coşmasın da... Kafam karışık....

Ekli Dosyalar:

2. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Tamamen genetik yapıyla.alakalı olduğunu düşünüyorum. Yani kanat kasının yapısı ve diğer kaslarla uyumu.

Fitness dergilerinin kapaklarında yer alan modellerin çoğunda kanat kası yoktur(anlatmak istediğim ücgenlik) mesela. Fakat çok estetik görünürler. Örnek; James Ellis, David Kimmerle, Greg Plitt.. Fakat estetik görünümlerinin çoğunu diğer kaslarının iri olmasına borçludurlar. Eski, daha kütlesiz fotoğraflarına bakarsak çoğu kanatsız ve az hacimli vücutlarıyla bana pek estetik gelmiyorlar açıkçası. Yani kanat yok ise iyi bir kütleyle o açığı kapatmanın önemli olduğunu düşünüyorum.

Bi diğer tarafta ise Jeff Seid, David Laid, Jeremy Buendia, Brandon Hendrickson, Arnold, Frank Zane ve daha adını sayamadığım bir ton vücut gelistirmeci var. Bu adamlara kanat kası inanılmaz bi estetiklik katıyor. Bence kanat kasları yani ücgenliğe sahip olmasalardı eminim bu kadar populer olmazlardı.

Yani kısacası ücgenliğin yakısmadığı adamlara bakıp karamsar olma derim. Belki sana çok yakışacak?

Tabii poz vermeyi ve giyinmeyide iyi bilmek gerekiyor..
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ocak 2020 ---
    Birkaç tane ilham verici fotoğrafta paylasalim;
    images (2).jpeg images (5).jpeg images (8).jpeg IMG_20191207_143605_823~2.jpg
    Son foto benim :p

Son düzenleme: 5 Ocak 2020
  3. SoulPain

SoulPain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Bir sorum olacak hani fitness yarışmalarında adamlar ellerini beline koyarak kanatlarını açıyor ya işte ben onu yapamıyorum açılmıyor yardım ederseniz sevinirim.

4. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    hacı gitmişin adama ilaçlı, dünyada derece yapmış adamların fotolarını vermişin üstüne de bel simidini kapamak için gaffur gibi çekmişin şortu o fotoyu atmışın. baya motive olmuştur adam :D

5. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Sen motive olmak icin siradan insanların fotograflarınamı bakıyorsun yoksa hepimizin tanıdığı fitness figurlerinemi?
    Ayrıca bel simidim yok. Üst vücudum alt vücuda oranla daha kısa, arnoldunda vücut yapısı böyleydi. Daha aşağıya inidirirsem fotoğrafım popomu gösterdiğim için silinir. Sacma sapan eleştiriler yapmayın lütfen.

6. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Kanat görüntüsünü bende sevmiyorum ama güç için bu kasa ihtiyaç var. Çekil grubunun en büyük kasıdır.

7. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    çok yüksek ağırlıklarla kanat girme hocam. ama kasını yine de zorla. bütün kaslarının biribiriyle orantılı şekilde gelişmesi lazım. yoksa omurga hastalıklarına sebebiyet verirsin. yine çalış aşırı yüklenme, sadece boş kalmamasını sağla. tavsiyem budur.

Goat35 bunu beğendi.
  8. Kong

Kong Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum sadece 2 aydır bu sporu yapıyorsun acele etme vücudunun her bölgesi gelişmeye başlasın yavaş yavaş vücut yerine otursun anatomin nasılmış ufaktan belli olsun

9. deniz13mtal

deniz13mtal Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Anesteziyolojist

Üç numaranında kanat genişliğinin az olduğunu sanmıyorum, duruşuyla alakalı bence. Bu konuda bu kadar takılma, sonuçta sırtını geliştirirken ama az ama çok kanatlarında gelişecektir.

Sayfayı Paylaş