Şeker ve yağ tüketimi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dembaba28 tarafından 9 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Yaş 17 boy 1.78 kilo 60 yağ oranı 6.7. Ektomorf yapılı insanım. Kilo almak için ne bulursam yiyorum açıkçası. Şekeri ve yağı kesmiyorum. Antremanlarımın sertliğine ve ektomorf olmama güvenerek böyle besleniyorum. Tabi ögrenciyim maddi durum vs. Sebeplerden ötürü.Sizce böyle gidersem gelişimim nasıl olur? Yağlanırmıyım veya gelişimim yavaş mı ilerler? Bunun dışında yüksek kalorili,proteinli veya ucuz önereceğiniz şeyler varsada yazarsanız çok yardımcı olursunu. Ayrıca boyumunda uzamasını istiyorum şeker tüketimini bu yüzdende soruyorum. Yanıtlarınızı bekliyorum

2. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    dostum 6.7 diyorsun ya şunu yazmak istedim nerden biliyorsun?

3. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    spor salonunda ölçtükte bunamı takıldın Allah aşkına o kadar soru sormuşum

Fatih ŞNL bunu beğendi.
  4. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Boyunu uzatmak için bol bol barfix yapmanı öneririm.

Yaşın henüz çok genç.sagda solda serserilik yapacağına spor yapıyorsun.tebrik ederim.Başarılar

5. omer_celik

omer_celik Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Güzel soru bencede, ben de etrafta 6-7 yağ oranın var diye ama yağ oranım 10-11 civarında

6. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    peki aynaya bakınca 6.7 gibi mi duruyor?buna takılmadım ama siz zayıf çocukların sürekli yağ oranım 6 diye yazması komedi 6 yağ oranı görmesek inanıcaz geçende salonda biri biraz karın kası var kendi yağ oranına 5 diyor.neyse bu muhabbet uzar o tartılar ve cihazlar birer fiyasko emin ol eğer gerçektende 6.7 ise yağ oranın hacmin olmasa bile param parça olman gerekir emin ol.murat diye arkadaşım var adam 170 cm mi ne adam 60 kilo 6 yağ oranında adam param parça herifin karın kasları bile parçalı.

7. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    yahu nelere takılmışsınız ya. Kardeşim yağ oranım ister 6 olsun ister 15. Size sorduğum sorulara bak sizin verdiğiniz cevaplara bak. Sanki ben kendim ölçüyom yağ oranımı. Makine ölçtü bende yazdım yalan borcummu var ? Konu dışı birşey yazmayın yağ oranı meselesini başka yerde tartışın. Öğrenciyim ve nasıl besleceğimi alternatif besinleri bilmiyorum yardım istiyorum

8. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Artık lütfen boy uzatmak için barfiks çek, barfikste asılı kal , kolunu bir arabaya ayağını bir arabaya bağla çek vb şeyler yazmayın lütfen. Spor ile boy uzaması yoktur. Genetiktir boy uzaması. Sadece 3-4 lü yaşlarda yapılan sporun kesin olmamakla birlikte 3-4 cm değiştirdiği onunda daha sonrasında yeniden gittiği biliniyor. Spor ile boy uzamıyor.

Dracarys17 ve Despa bunu beğendi.
  9. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Basketbol oyna diyeni gördüm de "barfiks çek boyun uzasın" diye saçmalayanı ilk defa görüyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Aralık 2018 ---
    Yağ tüketimini sakın SIFIRLAMA, yağ oranı sıfır olan bir diyette(özellikle uzun vadede) bir çok önemli hormon kötü etkileniyor. Şeker tüketimi ise sıfırlanabilir.

Alman gereken kalorinin aşırı üstünde alıyorsan(1000 gibi) kötü bir şekilde yağlanırsın. Ucuz protein kaynağı olarak tavuk-hindi-lor'dan vazgeçme.

10. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    sporla veye egzersizle boy uzaması olmadığını biliyorum. Ancak internette birçok insan süt içmeyle,basket oynamayla,barfikse asılı kalmakla,düzgün postürle,sağlıklıklı beslenme vb. şeylerle uzadığını söylüyor. Açıkçası yalan söyleyeceklerini sanmıyorum. Ayrıca genetikten dolayı uzuyorsa bunların hepsimi tesadüf ? Hiçbiri dış etkenlere bağlı olarak uzamış olamazlarmı ?
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Aralık 2018 ---
    açıkçası makro mikro hesap kalori hesabı falan yapmıyorum. Günlük almam gereken kalori miktarınıda zar zor tamamlıyorumdur zaten. Açıkçası spor salonunda okulda heryerde dalga geçiyolar ekmek ye ,sporda ne işin var, iskeletor gibisin falan. Bunları diyenler hepsi afedersiniz götü göbeği salmış 15-20 yağ oranıyla gezen insanlar. Bu yüzden bir an önce kilo almak istiyorum yoksa bana göre birşey yok bu işler aceleye gelmez

11. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Kendi fikriniz dışındaki her bilgiye "saçma" diyorsunuz!

Kendi dedem 40 yaşındandan sonra her sabah 1-2 dakika barfix platformunda asılı bekledi.İnanamayacaksın ama boyu 10 cm uzadı !

Tecrübe denen birşey var !

Bir dahada kimsenin fikrine SAÇMA deme !!!

12. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Aynen bilim adamları atlamış o konuyu. Bilim ilim araştırma falan boş tecrübeyi unutmuş bilim adamları. Zaten ne bilir ki onlar demi (!)

Despa ve Dracarys17 bunu beğendi.
  13. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Fazla bilim adamlarına güvenme.30 yıl öncesine kadar avrupada tuvalet yoktu !

14. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    ben alakayı anlayamadım?

15. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Tuvalet-hijyen-mikrop= hastalık=ölüm...

16. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    hocam onu demiyorum. bilim adamlarına güvenmeyin onlar dışarı mıçıyordu filan mı demek istiyorsunuz?
    fizyoloji, biyolojiyle kakayı nereye yaptığımızın ilgisi nedir?
    antrenman teknikleri, hipertrofiyle dışkıyı birleştirmenizin sebebi nedir?
    cern'de yapılan deneylere vs. bilim adamları afedersiniz mıçmadıkları için inanmamalı mıyız?

17. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Daha kakasını silmekten aciz insanların her dediğine hopbaaa zıplamak doğru değil diyorum.

Atalarımız,dedelerimizden ögrenecek çok şeyimiz var diyorum..

Neyse boşver kardeşim.Konu kapansın.Kimseye bir faydası yok.Herkes kendi bildiğini okuyor..

18. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Tecrübe ? Tuvalet ? Deden ? Her bilgiye saçma demem ?

19. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Kesin bir bilgi değil ama bazı büyüklerden be abilerimizden duymuştum. Sabah vücutta enerji depoları boş olduğu için az da olsa basit şeker alınmalıymış. Onun dışında yoğun bir antrenman sonrası alabilirsin ama onun dışında pek olumlu bulmuyorum ben. Edindiğim duyumlar kadarıyla tabi. Yağı ise hiç kesme, çok ta abartma tabi ama kesinlikle tüket. Hormonlar ve vücudun işleyişi için lazım. Alman gereken kaloriye 300-400 arası ekleyerek temiz bir kütle alırsın. Tabi, deyindiğin bir konu olan şeker alımını abartmazsan.
    Tavuk, hindi, lor ve yulaf seni götürür. Bitkisel olarak ise Nohut ve mercimek.

20. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Despa sen suna cevap verme,cahille konusma degmez

Despa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş