İyilik Ve Kötülük Arasındaki İnce Çizgi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve B.B. King tarafından 6 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Samimiyetinin olmadığı bir adama şaka yapmakta nerden çıkıyor?
    Senden haz etmeyen birisine şaka yapmak kelimenin hafif anlamıyla "yılışıklıktır", yakışmaz.
    Taraf olmak için söylemiyorum bunu, ancak olan bu, gerçeğin ifadesi olarak alınabilir, iki taraflada özel bir samimiyetim ya da husumetim yok.

zuzu, glory ve B.B. King bunu beğendi.
  2. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    burakula01,sen her açtığım başlığa damlayıp,konu dışı mesajlarla başlığı kilitlettirmek mecburiyetinde misin?bak guardbody,Karasan gibi abilerimiz ve diğer değerli arkadaşlarımız katılım gösteriyorlar bu konuya.lütfen,yeter.

"psikolojik tedavi görmelisin" diyerek geçen günkü forumu terketmeme varan meseleleri canlandırmaya çalışıyorsun.o tartışmayı yeniden bu başlıkta canlandırmaya çalışıyorsun.o başlıkta da "akli dengen yerinde değil" gibi şeyler yazmıştın.

bu başlıkta güzel şeyler konuşulsun istemiştim fakat bunu bile kirletmeyi başardın.

bravo.

zuzu ve glory bunu beğendi.
  3. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    İftira atmada alıntı göster öle bir şey yazdıysam ,
    Amma alınganmıssın ya tamam ,
    özür dilerim ,
    oldu mu ,
    Sölediğime pişman oldum ya, :)
    Sırf fb li olmadıgım için yapıyorsun dimi bütün bu kıskırtmaları :)

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi tatlıya bağlayalım bu işi artık, gerçi başlıkta iyiden iyiye kirlendi, ama olsun.
    Ben mi safım, uzaylımıyım nedir, ne internet ortamında ne de gerçek hayatta, kıl kapma, uyuz olma gibi bir durumum yoktur.
    Herkese iyi niyetle yaklaşırım, hak etmeyenden ise uzak durumum, dalaşmam, güzel özelliktir arkadaşlar size de tavsiye ederim.
    Yani herkesi sevecez diye birşey yok, ama sevmediğimiz insanla tartışmanın bence lüzümu yok.
    Ecnebi birde buna güzel bir kelime bulmuş.
    Never underestimate power of ignorance.
    Yani umursamamanın/kaale almamanın gücünü asla azımsamayın ;)

5. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    şimdi kanıt göstereyim öyleyse,burakula01'in "psikolojik tedavi görmen gerek" sözü tamamen geçen günkü bir terbiyesizliğe atıfta bulunmasından kaynaklanmaktadır.

bu başlıkta burakula01;

"
    Bu davranışlarda asıl kimin psikiyatrik tedaviye ihtiyacı olduğunu görüyoruz açıkca.
    "
    "katılıyorum,
    2 hafta boyunca sadece
    protein tozu ile beslenmeye çalısan birisi
    zaten sağlıklı düşünemez :D"

"İsteyen ceker gider ,
    kimseyi tutamayız ,
    BB King
    Reklam kokan hareketler bunlar"

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bir-veda-da-benden-t13055p2.html

gibi sözler söyleyerek akli dengemin yerinde olmadığını vs. söylemiştir.yukarıda da linkini veriyorum.

hatta "Sırf fb li olmadıgım için yapıyorsun dimi bütün bu kıskırtmaları" sözü bile o başlıktan alıntıdır.o başlıkta burakula01'e ben "sırf fb'liyim diye mi saldırıyorsun" diyerek şakayla karışık bir sitemde bulunmuştum.fakat burakula01 buna rağmen terbiyesizliklerini sürdürmüştü.

kısacası,o başlık burakula01 ve 2 kişi yüzünden benim ricamla saydam tarafından kilitlenmişti.bu yüzden burakula01 tartışmayı bu başlığa taşımayı kararlaştırdı ve "psikolojik tedavi görmen gerek" diyerek fitili ateşledi.

ne var ki ben bu kışkırtmaya gelmedim ve Karasan abimin de desteğiyle bu arkadaş gerekli dersi almıştır.banlanmamak için de son kozunu oynayıp,şirin gözükmeye çalışmaktadır.lütfen bu başlığa bir daha konu dışı bir yazı yazmayalım.

saygılar.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ortada bir suç varsa dilenmiş bir özür de var..olayın uzamasına gerek yok..başlık devam edecekse konu ile alakalı devam etmeli..
    lütfen daha fazla uzamasın..

ulasmen ve saydam bunu beğendi.
  7. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Filmi izledin mi bilmiyorum ama senin bahsettiğin tecrübe olayı fazlasıyla etkisiz eleman rolü görüyor çünkü:

-Sen geçmişe dönüp tecrübe ettiğin şeyi düzeltiyorsun düzeltmesine ama farkında olmadan aslında hiç olmaycak bir şey başlatıyorsun. Bu aynı "Şahane Pazar"daki bardak oyunu gibi. Bir bardağı çekerken aslında diğer tüm bardakları etkiliyorsun. Ve oyunun amacını hatırlayın 2 kişiden birini hataya sürüklemek, yani elinde sonunda hata olucak. Belki büyük, belki sadece bir sivrisineğin ölümüne yol açıcak.

Biliyorum aklına takılan, neden hatasız olamayacağı sorusu. Filmde adam bunu başarıyor gibi, nasılmı? Hayatını değiştirmek amacıyla sürekli geri döndüğü kız arkadaşı için, yine geri dönüyor (5 yaşına). Ve kızı korkutarak kendinden kaçırıyor. Ve bir daha hiç görüşmüyorlar. Bundada hata yok gibi ama kızı kaybetmesi ne olacak?:D

Dediğim gibi etki-tepki meselesi. Futbolda ileriye çıkarsın ama geride hep açıklar kalır;)

Son düzenleme: 9 Nisan 2008
  8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    hanibal serisindede durum böyleydi.kıza zarar gelmesin diye adam kendi kolunu bile kesecek duruma geliyordu.kıssadan hisse neymmiş;erkeği sigaraya alıştıran ve kolunu kesmesine kızlar yol açıyormuş.evliler boşansın diğerleri kız arkadaşlarından ayrılsın sorun kendiliğinden çözülür.

9. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Karasan aslında ben biraz daha açıklayıcı yazmalıydım.Biraz yanlış anlaşılmışım.Elbette ki insanın hayatında şans da etkili olabilir fakat buna da bir yere kadar insan karar verir.Mesela Arnold'un askerden kaçmasını örnek vermişsin.Şimdi nasıl kaçtığını bilmiyorum ama eminim kaçmadan önce düşünmüştür nasıl kaçacağını ve şans eseri doğabilecek olumsuzlukları bertaraf etmiştir.Yani eminim elinde silahıyla nöbet tutan bi askerin önünden koşarak kaçıp gitmemiştir.Ben "Eğer insan yeterince düşünürse ilerde olacak olumsuzlukları veya şans eseri oluşabilecek olumsuzlukları önceden önlem alarak zararsız hale getirebilir.." derken işte bunu kastetmiştim.Ama bundan sonra da ordan kaçarken küçük bir ihtimal de olsa başına kötü birşey gelebilirdi.Zaten "Ayrıca bence insan kendi kaderini de kendisi yazar.Hayatında birçok şey kendisi dışında gelişebilir ve bunlar şans eseri olabilir evet ama insanın aldığı kararları bunlardan daha etkilidir." derken şans faktörünü de göz ardı etmediğimi görebilirsin.Sadece insanın kararlarının bundan daha etkili olduğunu savunuyorum ve bu şans eseri olan durumlara da yukarıda dediğim gibi bir çoğuna insan karar verir yani bir yerde risk almak insanın elindedir.İnsan düşünür taşınır ve bir seçim yapar.

Evet Mestano filmi izledim ama uzun zaman oluyor tam hatırlamıyorm.Açıkçası gerçek hayatta oluşan olumsuzluklarla Şahane Pazar'daki bardak oyunu arasında da pek bi bağlantı kuramadım.Oyunda zaten kaçınılmaz bir son var bunu herkes biliyor ve zaten bu bir yarışma.Gerçek hayatta yaptığımız her hareketin sonucunda böyle kaçınılmaz bir hata yoktur.Senin "her yaptığın hareketin bir tepkisi olacaktır, öncekini değiştirmeye çalışsında yeni yaptığın seni hataya sürükleyecektir. Şimdi herkes geçmişe dönüp yeniden başlamak isterdi değil mi? Ama hepimiz biliyoruzki en az şimdiki kadar fazla hatayı ardımızdan sürükleyeceğiz.""Sen geçmişe dönüp tecrübe ettiğin şeyi düzeltiyorsun düzeltmesine ama farkında olmadan aslında hiç olmaycak bir şey başlatıyorsun. Bu aynı "Şahane Pazar"daki bardak oyunu gibi. Bir bardağı çekerken aslında diğer tüm bardakları etkiliyorsun. Ve oyunun amacını hatırlayın 2 kişiden birini hataya sürüklemek, yani elinde sonunda hata olucak." dediklerinden de naparsak yapalım eninde sonunda bir hata yapmış oluyoruz.Aslında benim esasen karşı çıktığım nokta da bu zaten daha önce de bunu anlatmaya çalışmıştım.

10. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    kazım dede hikayesini öle güzel anlatmışın ki 3.kişi olarak orda gibiydim...yüreğine sağlık...
    iyilikle kötülük arasında çizgi değil bi oluk var bana kalırsa(teşbihte hata olmaz derler)..çok farklı kavramlar..ne biri diğerinin nedeni ne de sonucu olabilir...verdiğin örneklerin tersini düşündüğünde aslında iyilik ve kötülüğün kişideki etkisini "kişiliğin bumerangı" olarak değerlendirebilirsin de...kişiliğin aynası gibi bi nevi..aksi düşünülse "aynı etkiler aynı tepkileri doğurur"du yoksa...

Sayfayı Paylaş