İstediğim vücut için bu beslenme düzeni yeterli mi acaba...?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve myprag tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    ben pirincin daha zengin oldugunu soyledim skillful senın dedigin yiyecekler arasından secmis yanlıs anlasılma oldu

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sadece karbonhidrat oranından öte, bu karbonhidratın ne kadarının basit, ne kadarının kompleks şekerden geldiğine bakmak önemli.

Şekerli cornflakes'lerde de karbo oranı son derece yüksekken, bunun önemli bir kısmı basit şeker olduğundan aranılan karbo kaynağı değildir.

smltncr, Freedommm, HeavyDuty ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. damnned

damnned Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    peki mercimek gibi kuru bakliyatların karbo. oranına nasıldır acaba ne kadarı kompleks ne kadarı basit dir. 100 gr mercimekdede gayet iyi miktarda karbo var bunu komplex olarak düşünüp spordan önce mercimek yesek hatta yanınada 2 tane ymurta yuvarlasak hem 20 gr civarında kaliteli protein hemde karbo almış olmazmıyız vucüda?

4. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    dostum gerçeği söylemek gerekirse. benim boyum 1.80 ve 80kg ım.bütün gün bulgur tavuk makarna yemek inan insanı sıkıyor :) 1 yıl boyunca

makarna tavuk protein tozu lor yemek inan her insanın harcı degil .bize yeni bi beslenme sistemi lazım arayıştayım :)

5. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    beyaz prinç basit şekerdir

6. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    tazu fasulye bence harika bir ev yemeğidir,hiç vazgeçmem.

7. myprag

myprag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim ama sorumun cevabını bu hafta adeta bir tokat gibi almış bulunuyorum.İlk 2 ay sonunda sürekli bir gelişim gösteren vücudum 3.ay sonunda sadece 1 kilo vermiş olmama rağmen göğüs ve omuzdan 4 er cm incelmiş:S O kadar da dikkatli besleniyorum:((( Demekki yetmiyormuş://Bu durumda tek çare supplement mi?? Kullanmazsam bu incelme devam mı eder?:(
    Ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım ve hatta üzüntüden 2 gündür kendi kendimi yiyip duruyorumduh Bir yandan dışardan takviye almama konusundaki kararlılığım,diğer yandan ise harcanan bir sürü emek....
    Bu konuda acilen yardımınıza ihtiyacım var???

8. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Kas kaybının en büyük nedeni protein yetersizliğidir eğer forumu iyice okuduysan bundan da haberin vardır sanırım;

kas kaybı yaşamamak için aldığın proteini arttırmalısın!supplemen şart değil hemen supplemente sarılmanı önermem,gereksiz...

9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Definasyonda kas kaybı olacağı için kas kaybetmeden tamamen yağ vermek gibi gibi hayallere kapılmamalısınız. Ciddi bir definasyona girmeden önce ben de bunun yapılabileceğini sanıyordum ancak yanıldığımın farkına vardım ki harika besleniyordum. 1 kilo kaybedip 4cm omuzdan incelmek bana pek mantıklı gelmedi. Ölçümlerinizde bir yanlışlık olmalı bence. Daha önceki ölçüyü antrenman sonrası almış(özellikle omuza yüklenen bir idman olabilir) olabilir ve şimdikini antrenmansız almış olabilirsiniz, ya da önceki ölçüleriniz aldığınızda kas glikojenlerinizin dolu olduğu bir zaman olup şimdiki ölçülerinizi kötü bir zamanlamada almış olabilirsiniz vs.
    Konu rayından çıkıp ev yemeklerine kayıyor gibi ancak ev yemeğini savunan arkadaşlara yedikleri ev yemeklerinin bir kere kalori hesaplamasını yapmalarını öneririrm kabaca.
    Definasyonda kayıpların durduğu bir zaman olmuştu, ve bu zaman tam da ev yemekleri yediğim zamanlara denk gelmişti. Bir kalori hesaplaması yaptığımda kilo kaybının neden durduğunun cevabını çok güzel almıştım.

myprag bunu beğendi.
  10. myprag

myprag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Cevabın için teşakkürler Rpac:)
    Walla geçen ay 82 kilo 117 omuz,104 göğüs,36 kol ve 91 bel idi....
    Geçen bir ay sonunda 81 kilo 114 omuz,100 göğüs,34.5 kol ve 90 cm bel oldu...
    Daha öncekinde de bu seferkinde de antremandan önce ölçüm yapıldı.Belki de dediğin gibi glikojenden dolayı olabilir.
    Spor hocam antremandan sonra kaslara gereken enerjiyi sağlayamadığım için böyle olduğunu söyledi ve aminoasit+creatin kullanmamı önerdi...ve ayrıca kilo değişmemesine rağmen ölçülerin azalmasını,kaslardaki azalmaya bağladı:(
    Sizce ne yapmalıyım?Dışardan takviye yapmazsam bu kaslardaki azalma devam eder mi? Yada istediğim vücut için illa ki takviye şartmı?

11. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Fotoğraflarınız olsaydı daha sağlıklı yorumlar yapabilirdik ama bu şekilde olunca biraz gelişi güzel yorumlar yapıyoruz. Fotoğraf koymaktan korkmayın. Sanmayın ki bu yazıları yazan kişilerin hepsinin vücudu arnold gibi.
    Beslenmenizin yetersiz olduğunuzu düşünüyorum. Karbonhidratı olmasa bile en azından proteini arttırmanızı öneririm. Karbonhidratı da biraz arttırmanızı önerirdim ancak definasyonun sonlarına gelmişsiniz. Bu zamanda üzerinde oynama yapmanın pek de anlamı olmaz herhalde.
    Definasyon süresini sonbahar bitimiyle sonlandırmanızı öneririm. Definasyon dönemi için en uygun zamanlar bahar zamanlarıdır. Kışın vücut hayatta kalabilmek için yağ depolamaya çalışır, yazın ise çok sıcak olduğundan yapılacak definasyonlar büyük kas kayıplarına neden olabilir.

Kilo kaybı olmamasına rağmen ölçülerinizde azalma olması garibime gitti. Eğer hocanızı dediği doğru olacaksa kilonun aynı olabilmesi için kaybedilen kasın yerine biraz su ve yağın gelmiş olması gerekir. Definasyonda böyle bir durumun olabilme ihtimali yok.
    Kas kaybı yerine yağ kaybı yaşayıp onun yerine biraz kas kazanmış olabilirsiniz. Definasyonda kas kütlesinden de kaybedilir ancak, bu durum yeni olanlar için ne kadar geçerli olabilir?
    Yaşanan kas kaybı vücudun o zamanlardaki hızlı gelişimini bastırabilir mi?
    Bence sizin durumunuz yukarıda da yazdığım gibi yağ yerine kas kütlesi kazanmış olmanızdır diye düşnüyorum. Hastaneye gidip vücut kitle indeksinize baktırarak düzgün ve tam bilgiler edinebilirsiniz.

12. myprag

myprag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Dediğiniz gerçekten de mantıklı geldi.Kilo aynı ve vücutta yağlanma da yok(hatta 1 ay öncesine göre daha az yağ var)...Bu durumda fazla hacim kaplayan yağın azalmış,kas kütlesinin artmış olma olasılığı da baya yüksek aslında.
    Peki spordan hemen sonra vücut besine ihtiyaç duyuyor.Duş aldıktan sonra yumurta tavuk vs yiyorum ve bu da spordan yarım saat sonrasına tekabül ediyor..Bir de bu besinlerin kana karışması için geçen süreyide hesaba katınca iş iyicene karışıyorkafa_ Bu sebepten ötürü amino yada protein tozu şart mı acaba? Gene bunları kullanmadan devam etmem mantıklı mı yoksa boşa kürek çekmek mi olur??

Sayfayı Paylaş